Господарський суд одеської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"03" січня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/5525/24
Господарський суд Одеської області у складі: суддя Волков Р.В.,
розглянувши матеріали за вх. № 5665/24 від 19.12.2024
за позовом Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (65022, Одеська обл., м. Одеса, вул. Косовська, буд. 2-Д; код ЄДРПОУ 25830731)
до відповідача: ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
про стягнення 28 162,53 грн,
ВСТАНОВИВ:
Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 28 162,53 грн.
В обґрунтування позову посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за Договором № ВМ-31/21 на право користування місцями для розташування елементів вуличної торгівлі від 25.05.2021 в частині повного та своєчасного внесення коштів за користування місцем площею 50,0 кв.м за адресою: м. Одеса, сквер Академіка Корольова, на територіях, які є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси.
Ухвалою від 24.12.2024 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали шляхом чіткого визначення змісту позовних вимог у прохальній частині позовної заяви, із зазначенням окремо суми основного боргу, пені, інфляційних втрат та 3 % річних, заявлених до стягнення з відповідача.
30.12.2024 до суду надійшла заява позивача про усунення недоліків.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги виконання позивачем вимог ухвали від 24.12.2024 про залишення позовної заяви без руху, суд, згідно ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі № 916/5525/24.
Згідно з ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до ч. 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Положеннями ч.7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з ч. 5, 7 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Приймаючи до уваги ціну позову у даній справі, категорію спору, обсяг поданих доказів, з врахуванням положень ч. 5, 7 ст. 12, ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за доцільне розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 165-167, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву (вх. № 5665/24 від 19.12.2024) Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради до розгляду та відкрити провадження у справі № 916/5525/24.
2. Справу № 916/5525/24 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "03" лютого 2025 р. об 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 4 (1 поверх), тел. 0(482)307-964.
4. Запропонувати відповідачу подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі з урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
5. Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом семи днів з дня отримання відзиву з урахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України.
6. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення протягом семи днів з дня отримання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України.
7. Повідомити учасників справи про наявність у Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.
8. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 03.01.2025 та відповідно до чинної редакції Господарського процесуального кодексу України оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Волков
| Суд | Господарський суд Одеської області |
| Дата ухвалення рішення | 03.01.2025 |
| Оприлюднено | 07.01.2025 |
| Номер документу | 124219092 |
| Судочинство | Господарське |
| Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Волков Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні