Справа № 147/1627/24
Провадження № 2/147/2/25
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
06 січня 2025 року с-ще Тростянець
СуддяТростянецького районного суду Вінницької області Борейко О. Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Орган опіки та піклування Тростянецької селищної ради, ОСОБА_3 , про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини ти визначення способів участі батька у вихованні та спілкуванні з сином,-
встановив:
20 грудня 2024 року до Тростянецького районного суду Вінницької області від представника позивача адвоката Дудіна Л. В. надійшла зазначена позовна заява, в якій представник просить: ухвалити рішення, яким зобов`язати відповідача ОСОБА_2 не створювати позивачу ОСОБА_1 перешкоди у вихованні та вільному спілкуванні з малолітнім сином ОСОБА_4 ; визначити батьку наступні способи участі у спілкуванні та вихованні малолітнього сина: спілкування з сином засобами телефонного та відеозв`язку у вільний для дитини час з 17 години до 19 години щоденно.
На виконання вимог ч.6 ст.187 ЦПК України, 20 грудня 2024 року судом направлено запит щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання відповідача за вказаною у позовній заяві адресою.
Ухвалою судді від 23 грудня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
25 грудня 2024 року від представника позивача адвоката Дудіна Л. В. на виконання вимог ухвали суду від 23 грудня 2024 року надійшла уточнена позовна заява до якої було долучено квитанцію про сплату судового збору.
03 січня 2025 року від Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області надійшла відповідь на запит суду, з якої встановлено, що відповідач ОСОБА_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Перевіривши отриману інформацію та матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність відкриття провадження у справі, з огляду на наступне.
Так, позовна заява подана із додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України.
Підстави визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву потрібно прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа підсудна Тростянецькому районному суду Вінницької області.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу; якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача.
Оскільки відповідно до положень ч.4 ст.19 ЦПК України цей позов відноситься до складної категорії справ та не відноситься до категорії справ, які можуть бути розглянуті судом в порядку спрощеного позовного провадження, перелік яких встановлений ст. 274 ЦПК України, тому справу потрібно розглядати в порядку загального позовного провадження.
Також, у своїй заяві представник позивача просить витребувати у Органу опіки та піклування Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до ст.19 СК України, в тому числі щодо способів участі у спілкуванні та вихованні малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Щодо заявленого клопотання, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно із п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 4 ст.83 ЦПК України визначено, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до частин 1-9 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Враховуючи зазначене, а також те, що згідно із ч.5 ст.19 Сімейного Кодексу України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи, суд вважає, що клопотання представника позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Крім того, представник позивача у позовній заяві керуючись ст.93 ЦПК України ставить відповідачу запитання, у зв`язку з чим суд вважає, за необхідне роз`яснити відповідачу про необхідність надання відповідей на них.
Керуючись статтями 5, 12, 19, 76, 83-84, 93, 187, 274 ЦПК України,
постановив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Орган опіки та піклування Тростянецької селищної ради, ОСОБА_3 , про усунення перешкод у спілкуванні та вихованні дитини ти визначення способів участі батька у вихованні та спілкуванні з сином.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 10:00годину 24січня 2025року в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області (вул. Соборна, 21, селище Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область).
Клопотання представника позивача про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Органу опікита піклуванняТростянецької селищноїради письмовий висновок щодо розв`язання спору відповідно до ст.19 СК України, в тому числі щодо способів участі у спілкуванні та вихованні малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Роз`яснити, що відповідно до вимог ч.7-9 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом; притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Направити відповідачу та третім особам копію позовної заяви з додатками.
Запропонувати відповідачу відповідно до вимог ст.178 ЦПК України, подати у строк до п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів (доказів) відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Звернути увагувідповідача навимоги ст.93ЦПК України,зокрема нате,що учасниксправи,якому поставленопитання позивачем,зобов`язаний надативичерпну відповідьокремо накожне питанняпо суті. Відповіді назапитання подаютьсядо судуучасником справиу формізаяви свідкане пізнішяк зап`ять днівдо підготовчогозасідання,а усправі,що розглядаєтьсяв порядкуспрощеного провадження,-до першогосудового засідання. Копіятакої заявисвідка утой самийстрок надсилаєтьсяучаснику справи,який поставивписьмові запитання. Узаяві свідказазначаються ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові),місце проживання(перебування)та місцероботи свідка,поштовий індекс,реєстраційний номероблікової карткиплатника податківсвідка зайого наявностіабо номері серіяпаспорта,номери засобівзв`язку таадреси електронноїпошти (занаявності),відповіді напитання щодообставин справи,про яківідомо свідку,джерела обізнаностісвідка щодоцих обставин,а такожпідтвердження свідкапро обізнаністьіз змістомзакону щодокримінальної відповідальностіза наданнянеправдивих показань. Якщопоставлене запитанняпов`язане знаданням відповіднихдоказів,що підтверджуютьвідповідні обставини,учасник справиразом знаданням заявисвідка надаєкопії відповіднихписьмових чиелектронних доказів. Учасниксправи маєправо відмовитисявід наданнявідповіді напоставлені запитання: 1) з підстав, визначенихстаттями 70,71цього Кодексу; 2)якщо поставленезапитання нестосується обставин,що маютьзначення длясправи; 3)якщо учасникомсправи поставленобільше десятизапитань. За наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь.
Роз`яснити позивачу, що протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов, позивач має право подати відповідь на відзив, яка має відповідати вимогам ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду, позивачем повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень відповідно до ст. 180 ЦПК України, які мають відповідати вимогам ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України та роз`яснити, що копію заперечення відповідач одночасно з поданням до суду надсилає іншим учасникам справи.
Встановити третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, десятиденний строк для подання письмових пояснень щодо позову з дня вручення копії даної ухвали.
До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 ЦПК України.
Роз`яснити, що згідно із ч.2 ст. 192 ЦПК України учасники справи мають право надати відповідь на письмові пояснення третьої особи.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України https://tr.vn.court.gov.ua/sud0225/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124222119 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні