ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"06" січня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/4567/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянув матеріали
позовної заяви ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД» (61038, м. Харків, Салтівське шосе, 43; код ЄДРПОУ: 36985897), до відповідачів: першого відповідача ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка), другого відповідача АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МЕГАБАНК» (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 17, поверх 7; код ЄДРПОУ: 09804119), про визнання відсутнім права кредитора та визнання відсутнім права іпотекодержателя, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД», звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідачів, ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») та АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МЕГАБАНК», про визнання відсутнім права кредитора - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» шляхом припинення Договору про відступлення та набуття прав від 01.02.2022 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПЦІОН ТРЕЙД», ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» та Акціонерним товариством «Мегабанк» та про визнання відсутнім права іпотекодержателя - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», шляхом припинення іпотечного договору від 01.02.2022 року, укладеного між АТ «МЕГАБАНК» та ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Легкобитом С.О. реєстровий № 72 з 02.06.2022 року.
ВІДНОСНО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
24 грудня 2024 року, ухвалою Господарського суду Харківської області, залишено без руху позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД». Надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду: документу на підтвердження сплати судового збору в сумі 1 816,80 грн. 26 грудня 2024 року до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків (вх. № 32541 від 26 грудня 2024 року).
30 грудня 2024 року, ухвалою Господарського суду Харківської області, залишено позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД» без руху. Надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду: інформації щодо правильного найменування першого відповідача (SIA «Royal Pay Europe») українською мовою. 31 грудня 2024 року, на виконання ухвали Господарського суду Харківської області, надійшла заява про уточнення правильного найменування першого відповідача українською мовою (вх. № 32810).
Розглянувши позовну заяву з додатками, з урахуванням заяви про усунення недоліків, суд встановив, що така відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а відтак суд, на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України, приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.
Пунктом 4 частини 2 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа. Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).
Як вбачається з матеріалів справи, дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5 статті 12 ГПК України, обставини справи, що згідно частини 3 статті 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
За таких обставин справа № 922/4567/24 підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи за їх відсутності за наявними матеріалами.
ВІДНОСНО ЗАЛУЧЕННЯ ТРЕТЬОЇ ОСОБИ
У відповідності до ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Як зазначено у позові, на підставі рішення Правління Національного банку України від 21 липня 2022 року № 362-рш «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МЕГАБАНК» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було прийнято рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 21 липня 2022 року № 506 «Про початок процедури ліквідації АТ «МЕГАБАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку». У відповідності до приписів ч. 1 ст. 3 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» № 4452-VI (далі Закон № 4452-VI) Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків у випадках, встановлених цим Законом. Як зазначає позивач, право на затвердження заходів з передпродажної підготовки, а також підготовки та реалізації майна вказаного неплатоспроможного Банку, в т.ч. визначення та затвердження умов такої реалізації щодо активу за кредитним договором, на даний час становить виключні повноваження Фонду гарантування вкладі фізичних осіб. Окрім цього, саме на Фонд, як спеціальну установу, наведені вище норми Закону № 4452-VI покладають обов`язок щодо забезпечення виведення з ринку неплатоспроможних банківських установ, до яких на сьогоднішній день відноситься АТ «МЕГАБАНК».
Таким чином, суд прийшов до висновку, що результати розгляду даної справи можуть вплинути на виключні повноваження та обов`язки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, як суб`єкта, на якого спеціальним законом Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» покладено обов`язок щодо забезпечення виведення неплатоспроможного АТ «МЕГАБАНК» з ринку.
За таких обставин, суд залучає до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні другого відповідача (АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МЕГАБАНК») - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 17; код ЄДРПОУ: 21708016).
ВІДНОСНО ЗОБОВ`ЯЗАННЯ ПОЗИВАЧА ВЧИНИТИ ПЕВНІ ДІЇ
Як вбачається із матеріалів справи, перший відповідач, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка), є юридичною особою іноземної держави.
Згідно із статтею 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 367 ГПК України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
До таких міжнародних договорів відноситься Договір між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах, підписаний урядами України та Латвійської Республіки 23.05.1995 р., ратифікований Верховною Радою України 22.11.1995 р. Положеннями частини 1 статті 2 Договору передбачено, що установи юстиції Договірних Сторін надають взаємно правову допомогу у цивільних, сімейних та кримінальних справах відповідно до положень даного Договору. Статтею 3 Договору встановлено, що Правова допомога охоплює виконання процесуальних дій, що передбачені законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, вручення та пересилання документів. В свою чергу, стаття 4 Договору визначає, що при наданні правової допомоги установи Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції та Генеральну Прокуратуру України і Міністерство юстиції та Генеральну Прокуратуру Латвійської Республіки, якщо даним Договором не передбачено інше.
Згідно ж із положеннями статті 5 Договору клопотання про надання правової допомоги та документи, які до нього додаються, складаються державною мовою запитуючої установи. Клопотання скріплюється гербовою печаткою запитуючої установи та засвідчується підписом її керівника (компетентної особи) (частина 1). До клопотання про надання правової допомоги та документів, які до нього додаються, повинен бути прикладений переклад на державну мову виконавця клопотання або російську мову. Переклад засвідчується офіційним перекладачем чи нотаріусом, або посадовою особою запитуючої установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони (частина 2). При виконанні клопотання про надання правової допомоги документи складаються державною мовою виконавця клопотання та відсилаються разом з перекладом на державну мову запитуючої установи або російську мову. Переклад засвідчується офіційним перекладачем чи нотаріусом, або посадовою особою запитуваної установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуваної Договірної Сторони (частина 3). Згідно ж із статтею 10 Договору підтвердження вручення документів оформлюється відповідно до правил, які діють на території запитуваної Договірної Сторони. У підтвердженні повинні бути вказані час та місце вручення, а також особа, якій вручено документ.
При цьому статтею 13 Договору встановлено, що документи, що були на території однієї з Договірних Сторін складені або засвідчені офіційною особою (нотаріусом, офіційним перекладачем, експертом тощо) в межах компетенції та за встановленою формою і засвідчені печаткою, приймаються на території другої Договірної Сторони без будь-якого іншого засвідчення (частина 1) Документи, що на території однієї Договірної Сторони розглядаються як офіційні, користуються і на території другої Договірної Сторони доказовою силою офіційних документів (частина 2).
Таким чином, з метою належного повідомлення першого відповідача, ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка), про час і місце розгляду даної справи, враховуючи норми перелічених статей Договору, відправлення судових документів відповідачу здійснюється через Міністерство юстиції України до центрального органу Латвійської Республіки - Міністерство юстиції Латвійської Республіки. При цьому, з огляду на відсутність в матеріалах справи будь-яких відомостей щодо представника першого відповідача, повідомлення ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») про розгляд даної справи шляхом направлення відповідного судового доручення є обов`язковим.
Особливості звернення суду України з дорученням за кордон визначені розділом ІI Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 р. № 1092/5/54 зі змінами та доповненнями (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 2.1 розділу ІІ Інструкції у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави (пункт 2.1.1). У відповідності з пункту 2.1.3 розділу ІІ Інструкції, якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення про вручення документів складається згідно з додатком 1. Також додається формуляр підтвердження про вручення документа згідно з додатком 2. До доручення про вручення виклику до суду обов`язково додається виклик (повідомлення) про день судового розгляду, форма якого наведена в додатку 3, разом з повідомленням про гарантії особі, яка викликається, імунітету від адміністративної/кримінальної відповідальності у разі її явки до компетентного органу України, передбачені відповідним міжнародним договором. Виклик (повідомлення) про день судового розгляду друкується на чистих аркушах паперу, без штампів суду. Згідно пункту 2.2 розділу ІІ Інструкції у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.
Також згідно пункту 2.3 вищевказаної Інструкції доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову. У відповідності до ст. 5 Договору між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах, підписаний урядами України та Латвійської Республіки 23.05.1995 р., ратифікований Верховною Радою України 22.11.1995 р. клопотання про надання правової допомоги та документи, які до нього додаються, складаються державною мовою запитуючої установи. До клопотання про надання правової допомоги та документів, які до нього додаються, повинен бути прикладений переклад на державну мову виконавця клопотання або російську мову. Переклад засвідчується офіційним перекладачем чи нотаріусом, або посадовою особою запитуючої установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони.
Таким чином, для забезпечення повідомлення першого відповідача, ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка) про розгляд справи в порядку, передбаченому зазначеним вище Договором, господарський суд вважає за необхідне покласти на позивача, як на зацікавлену особу, обов`язок щодо надання до суду в строк до 29 січня 2025 року нотаріально засвідчених перекладів на державну мову виконавця доручення (Латвійської Республіки) або російську мову наступних документів:
1) позовної заяви, яка сформована в системі «Електронний суд» 19.12.2024, про визнання відсутнім права кредитора - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» шляхом припинення Договору про відступлення та набуття прав від 01.02.2022 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПЦІОН ТРЕЙД», ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» та Акціонерним товариством «Мегабанк» та про визнання відсутнім права іпотекодержателя - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», шляхом припинення іпотечного договору від 01.02.2022 року, укладеного між АТ «МЕГАБАНК» та ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Легкобитом С.О. реєстровий № 72 з 02.06.2022 року з додатками (у трьох примірниках);
2) даної ухвали Господарського суду Харківської області (у трьох примірниках);
3) доручення про вручення документів (у трьох примірниках),
4) виклик (повідомлення) про день судового розгляду (у трьох примірниках),
5) підтвердження про вручення документа (у трьох примірниках), відповідно до статті 5 Договору між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах.
ВІДНОСНО ЗУПИНЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. Згідно із п. 8 ч. 1 ст. 229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Так, у зв`язку з направленням Господарським судом Харківської області судового доручення компетентному органу іноземної держави Латвійської Республіки з метою належного повідомлення про час та місце розгляду даної справи першого відповідача ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка), суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 922/4567/24 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Окремо суд звертає увагу, що у відповідності до ч. 1 ст. 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Реалізація цих прав можлива за умови дотримання ч. 1 ст. 170 ГПК України у відповідності до якої іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Керуючись статтями 6, 12, 50, 162, 164, 165, 168, 172, 176, 178, 232-236, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД» до розгляду та відкрити позовне провадження у справі № 922/4567/24.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Почати у справі № 922/4567/24 підготовче провадження і призначити підготовче засідання на 03 лютого 2025 о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.
Встановити відповідачам п`ятнадцятиденний строк, з дня вручення даної ухвали, для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідачі мають надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні другого відповідача (АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МЕГАБАНК») - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 17; код ЄДРПОУ: 21708016).
Встановити залученій третій особі п`ятнадцятиденний строк, з дня вручення даної ухвали, для подання пояснень третьої особи щодо позову або відзиву в порядку ст. 168 ГПК України.
Зобов`язати позивача, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЦІОН ТРЕЙД», в строк до 29 січня 2025 року надати нотаріально засвідчений переклад на державну мову Латвійської Республіки або російську мову наступних документів:
1) позовної заяви, сформованої в системі «Електронний суд» 19.12.2024, про визнання відсутнім права кредитора - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» шляхом припинення Договору про відступлення та набуття прав від 01.02.2022 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПЦІОН ТРЕЙД», ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» та Акціонерним товариством «Мегабанк» та про визнання відсутнім права іпотекодержателя - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», шляхом припинення іпотечного договору від 01.02.2022 року, укладеного між АТ «МЕГАБАНК» та ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Легкобитом С.О. реєстровий № 72 з 02.06.2022 року з додатками (у трьох примірниках);
2) даної ухвали Господарського суду Харківської області (у трьох примірниках);
3) доручення про вручення документів (у трьох примірниках),
4) виклик (повідомлення) про день судового розгляду (у трьох примірниках),
5) підтвердження про вручення документа (у трьох примірниках), відповідно до статті 5 Договору між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних, трудових та кримінальних справах.
Звернутися до Компетентного органу Латвійської Республіки через Міністерство юстиції України із судовим дорученням про вручення першому відповідачу, ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» (SIA «Royal Pay Europe») (Смілшу, 18, Рига, LV-1050, Латвійська Республіка) нотаріально засвідченого перекладу копії позовної заяви, сформованої в системі «Електронний суд» 19.12.2024, про визнання відсутнім права кредитора - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» шляхом припинення Договору про відступлення та набуття прав від 01.02.2022 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «ОПЦІОН ТРЕЙД», ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП» та Акціонерним товариством «Мегабанк» та про визнання відсутнім права іпотекодержателя - ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», шляхом припинення іпотечного договору від 01.02.2022 року, укладеного між АТ «МЕГАБАНК» та ТОВ «РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП», посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Легкобитом С.О. реєстровий № 72 з 02.06.2022 року з додатками, цієї ухвали Господарського суду Харківської області та виклику (повідомлення) про день судового розгляду.
Зупинити провадження у справі № 922/4567/24 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.
З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи по суті за їх відсутності за наявними матеріалами. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.
Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України; учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
З 05 жовтня 2021 року офіційно розпочали функціонування три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв`язку, у зв`язку з чим, відповідно до частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Документи у даній справі можуть бути подані учасниками процесу або безпосередньо до приміщення господарського суду Харківської області, або шляхом їх направлення на офіційну електронну пошту господарського суду Харківської області (inbox@hr.arbitr.gov.ua), або через систему "Електронний суд".
Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвалу підписано 06 січня 2025 року.
СуддяН.В. Калініченко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124229804 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні