Ухвала
від 07.01.2025 по справі 133/3721/24
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

07.01.25 справа № 133/3721/24

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за заявою Акціонерного товариства «Сенс Банк», заінтересовані особи: Ружинська селищна рада, Козятинська міська рада, про визнання спадщини відумерлою,-

ВСТАНОВИЛА:

АТ «Сенс Банк» звернулося до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою.

Згідно до ч.3 ст.294 ЦПК України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Вивчивши матеріали заяви, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177, 335 ЦПК України з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку окремого провадження.

Згідно ч.7 ст.19 ЦПК України, окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч.1 ст.293 ЦПК України).

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно до статей 1216-1218 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. У разі якщо на об`єкті нерухомого майна на момент відкриття спадщини знаходиться рухоме майно, що входить до складу спадщини, таке рухоме майно переходить у власність територіальної громади, якій передано нерухоме майно. Заява про визнання спадщини відумерлою може також бути подана кредитором спадкодавця, а якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення - власниками або користувачами суміжних земельних ділянок. У такому разі суд залучає до розгляду справи органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та/або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини. Особи, які мають право або зобов`язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації з Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину.

Процесуальний порядок визнання судом спадщини відумерлою закріплений главою 9 розділу IV ЦПК України. Суд визнає спадщину відумерлою за правилами окремого провадження.

Відповідно до ст.334 ЦПК України, заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених ЦПК, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

Статтею 335 ЦПК України визначено, що у заяві про визнання спадщини відумерлою мають бути зазначені відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Відповідно до ст.337 ЦПК України, справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб. Справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковим залученням до участі у справі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та (або) за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

У справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи (ч.3 ст.42 ЦПК України).

Заінтересованими особами можуть бути спадкоємці, що відмовилися від спадщини, особи, що не прийняли спадщину в силу різних причин та інші особи. Суддя зобов`язаний повідомити останніх про час і місце судового засідання.

При цьому, відомості щодо наявності осіб, які мають право на спадкування за законом, можуть встановлюватися відповідними даними з відділу державної реєстрації актів цивільного стану, щодо народжених у померлого дітей, перебування його у шлюбі, тощо.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.1277 ЦК України особи, які мають право або зобов`язані подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації з Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину.

Як вбачається зі змісту заяви про визнання спадщини відумерлою, представник АТ «Сенс Банк» посилається на свідоцтво про смерть ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також відсутність інформації про спадкоємців, оскільки відповіді від державної нотаріальної контори Банк не отримав.

Отже, на час звернення до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, а саме 03.12.2024 року, з матеріалів заяви неможливо встановити наявність або відсутність спадкоємців за законом або за заповітом, з урахуванням місця відкриття спадщини, м.Козятин, Хмільницький район, Вінницька область, заявником до заяви не додано витягу зі спадкового реєстру, який можливо отримати і в приватних нотаріусів м. Козятин, або ж заявити клопотання про його витребування.

Крім того, до матеріалів поданої до суду заяви заявником не долучено довідки органу реєстрації Ружинської селищної ради та органу реєстрації Козятинської міської ради про те, хто саме був зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1 , та в квартирі АДРЕСА_2 , на час відкриття спадщини та протягом шести місяців після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Враховуючи, що заявником при подачі заяви до суду не надано суду вищевказані докази дану заяву слід залишити без руху.

Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК України,суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суддя також роз`яснює заявнику, що відповідно до ч.3ст. 185 ЦПК України,якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175та177цьогоКодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Отже, заявнику потрібно надати суду інформацію зі Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину; наявність або відсутність спадкоємців за законом або за заповітом з урахуванням місця відкриття спадщини та місцезнаходження спадкового майна; довідки органу реєстрації Ружинської селищної ради та органу реєстрації Козятинської міської ради про те, хто саме був зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1 , та в квартирі АДРЕСА_2 , на час відкриття спадщини та протягом шести місяців після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.175,177,185,260,261,353 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИЛА:

Заяву Акціонерного товариства «Сенс Банк», заінтересовані особи: Ружинська селищна рада, Козятинська міська рада, про визнання спадщини відумерлою, - залишити без руху.

Надати заявнику строк не більше десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків заяви.

Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Наталя ПЄТУХОВА

Дата документу 07.01.25

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124253718
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —133/3721/24

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні