Ухвала
від 31.12.2024 по справі 909/691/24
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


УХВАЛА

"31" грудня 2024 р. Справа № 909/691/24

Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду О.С. Скрипчук,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УСГ» №3666УГС від 19.12.2024 (вх. № 01-05/3751/24 від 26.12.2024)

на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 (повний текст рішення складено 27.11.2024, м. Львів, суддя Малєєва О.В.)

у справі № 909/691/24

за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УСГ», м. Київ

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСКОМ ПЛЮС», Івано-Франківська область, Косівський район, село Старі Кути

про стягнення 13 268, 97 грн виплаченого страхового відшкодування.

В С Т А Н О В И В :

Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УСГ» подало до Західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу №3666УГС від 19.12.2024 (вх. № 01-05/3751/24 від 26.12.2024) на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі №909/691/24.

В апеляційній скарзі Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УСГ» заявило клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.

Згідно частини 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що Господарським судом Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі № 909/691/24 було прийнято рішення, повний текст якого складено 27.11.2024.

Апеляційна скарга Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УСГ» на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 подана до суду 19.12.2024 відповідно до штемпеля поштового зв`язку.

В обґрунтування заявленого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду представник апелянта зазначає, що у зв`язку із повномасштабним вторгненням рф на територію України, введенням військового стану, численними повітряними атаками по території України та місті Києві зокрема, пошкодженням електромереж та як наслідок тривалими відключеннями електроенергії пов`язаної з цим, нестабільної роботи інтернет мережі та системи ЄСІТС, представник позивача, дізнався про ухвалення оскаржуваного рішення фактично 19.12.2024, у зв`язку з чим просить визнати поважною причину пропуску строку та поновити його.

Відповідно до частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

За умовами частини сьомої статті 6 Господарського процесуального кодексу України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

В силу пункту 17 глави 1 розділу ІІІ Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (далі Положення) особам, які зареєстрували «Електронний кабінет», суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до «Електронного кабінету» таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Згідно з пунктом 37 глави 2 наведеного розділу підсистема «Електронний суд» забезпечує можливість автоматичного надсилання матеріалів справ в електронному вигляді до електронних кабінетів учасників справи та їхніх повірених. До електронних кабінетів користувачів надсилаються у передбачених законодавством випадках документи у справах, які внесені до автоматизованої системи діловодства судів та до автоматизованих систем діловодства, що функціонують в інших органах та установах у системі правосуддя. Документи у справах надсилаються до електронних кабінетів користувачів у випадку, коли вони внесені до відповідних автоматизованих систем у вигляді електронного документа, підписаного кваліфікованим підписом підписувача (підписувачів), чи у вигляді електронної копії паперового документа, засвідченої кваліфікованим електронним підписом відповідального працівника суду, іншого органу чи установи правосуддя.

Відповідно до інформації з Комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УСГ» зареєструвало свою офіційну електронну адресу в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, а відтак апелянт станом на час постановлення рішення у цій справі мав свій зареєстрований електронний кабінет, через який отримав доступ до цієї справи (зокрема, до документів та судових рішень у цій справі).

Як вбачається з Комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі №909/691/24 було надіслано апелянту та його представнику до їх електронних кабінетів та доставлено їм 27.11.2024 о 21:09 год.

У пункті 2 частини шостої статті 242 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів зазначає, що рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 було отримано скаржником 28.11.2024 (робочий день, наступний за днем відправлення вказаного рішення).

Оскільки колегією суддів встановлено, що рішення від 27.11.2024 було отримано скаржником та його представником 28.11.2024, відтак, кінцевий строк для звернення з апеляційною скаргою у даному випадку є 18.12.2024, тому строк на звернення з апеляційною скаргою до суду є пропущеним, а посилання представника апелянта на те, що з оскаржуваним рішенням представник був ознайомлений лише 19.12.2024 є безпідставними, оскільки спростовуються наведеними вище обставинами.

Разом з тим, апеляційний суд враховує позицію викладену у Постанові КЦС ВС від 06 червня 2024 року справа № 559/2655/23 (провадження № 61-5860св24) в якій зазначено, що застосування аварійних відключень електроенергії, тривала відсутність електропостачання не можуть бути обґрунтованими підставами для поновлення строку на апеляційне оскарження, оскільки воєнний стан на території України оголошено 24 лютого 2022 року і з цього часу відбуваються масовані ракетні обстріли російською федерацією населених пунктів України, в тому числі об`єктів критичної інфраструктури, проте такі атаки не проводяться щодня, оскільки це складний логістичний процес. Разом із цим, судочинство в Україні продовжує здійснюватися у встановленому Законом порядку.

За таких обставин, розглянувши клопотання скаржника щодо поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, суд не вважає поважними наведені скаржником причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду, у зв`язку з чим, скаржник має право зазначити інші підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, які суд може визнати поважними.

Відповідно до вимог частини 3 статті 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Проаналізувавши матеріали апеляційної скарги суд встановив, що до останньої скаржником не додано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду у цій справі.

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Зі змісту рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі №909/691/24, вбачається, що предметом судового розгляду у даній справі є вимога майнового характеру про стягнення 13268, 97 грн виплаченого страхового відшкодування.

Таким чином, апелянтом за подання апеляційної скарги мало бути сплачено 4542, 00 грн.

За таких обставин, апеляційна скарга подана з порушенням вимог встановлених статтею 258 ГПК України.

Відповідно до положень частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху із встановленням строку для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд

У Х В А Л И В :

1.Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «УСГ» №3666УГС від 19.12.2024 (вх. № 01-05/3751/24 від 26.12.2024) на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі № 909/691/24 залишити без руху.

2. Приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «УСГ» протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме надати (надіслати) суду:

- документально обґрунтоване клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення суду у цій справі з інших підстав;

- докази сплати судового збору у встановлених Законом України «Про судовий збір» порядку у розмірі 4542, 00 грн за подання апеляційної скарги на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2024 у справі № 909/691/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідачО.С. Скрипчук

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення31.12.2024
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124263331
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/691/24

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Ухвала від 31.12.2024

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Скрипчук Оксана Степанівна

Рішення від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Малєєва О. В.

Ухвала від 26.07.2024

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні