Провадження № 2-о/639/13/25 Справа № 639/6724/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2025 року
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Марченко В.В.,
присяжних: Валуєва Б.Є., Воронцова В.В.
за участю секретаря судового засідання Василевської Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Жовтневого районного суду м. Харкова цивільну справу№ 639/6724/24
заявник: ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 )
заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради (адреса місцезнаходження: вул. Полтавський шлях, 11, м. Харків), Орган опіки та піклування - Виконавчий комітет Харківської міської ради (адреса місцезнаходження: майдан Конституції, 7, м. Харків), Другий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса місцезнаходження: вул. Малиновського, 10/14, м. Харків), ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 )
про усиновлення дитини,
за участю:
заявника ОСОБА_1
заінтересованої особи ОСОБА_2
представника заінтересованої особи ОСОБА_3
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду м. Харкова з заявою, заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, Орган опіки та піклування - Виконавчий комітет Харківської міської ради, Другий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 , в якій просить:
- визнати його усиновлювачем малолітньої дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 498 від 04.08.2010 року, проведеного Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, а саме: - змінити по батькові малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_5 "; - у графі "Батько" записати: прізвище - " ОСОБА_1 "; ім`я - " ОСОБА_1 "; по батькові - " ОСОБА_1 "; громадянство - "громадянин України", - інші відомості залишити без змін.
В обґрунтування своєї заяви заявник зазначає, що заявник, ОСОБА_1 та заінтересована особа ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 24.06.2016 року. Подружжя мають спільну дитину ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також, дружина ОСОБА_2 має малолітню дитину ОСОБА_4 , відомості про батька дитини внесені до актового запису про народження дитини відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Місце проживання малолітньої ОСОБА_4 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 . У заявника із малолітньою ОСОБА_4 склалися дуже гарні стосунки, вона дуже прив`язана до нього, вважає та називає його своїм батьком, він стверджує, що виховує дитину, як власну дитину, він її дуже любить, турбується, піклується про неї, створює всі належні умови для розвитку, утримує та виховує і ставиться як до своєю рідної дитини. Дитина забезпечена всім необхідним для нормального розвитку та становлення як особистості. Заявник звернувся до Служби у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради із заявою про бажання усиновити дочку дружини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Малолітня ОСОБА_11 факт усиновлення усвідомлює, проти усиновлення її чоловіком матері, ОСОБА_1 , не заперечує та 14.05.2024 року надала письмову заяву (згоду).
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 10.12.2024 року відкрито провадження у справі.
Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав вимоги, викладені в заяві, просив визнати його усиновлювачем ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та внести зміни до її актового запису про народження.
Заінтересована особа ОСОБА_2 у судовому засіданні вимоги заяви підтримала в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування - Виконавчий комітет Харківської міської ради Здор Вікторія Борисівна у судовому засіданні підтримала наданий службою висновок про доцільність усиновлення та не заперечувала проти задоволення заяви про усиновлення.
Заінтересована особа Другий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про дату, час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку, у судове засідання представника не направив.
Заінтересована особа Служба у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради про дату, час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку, у судове засідання представника не направила.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази в їх сукупності, судом встановлені наступні фактичні обставини.
Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 04.08.2010 року, ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , мати дитини ОСОБА_2 , батьком дитини зазначено ОСОБА_12 , відомості про батька дитини внесені до актового запису про народження відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.
З копії свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 24.06.2016 року судом встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено шлюб, який зареєстровано 24.06.2016 року у Жовтневим районним у місті Харкові відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області, актовий запис № 174. Прізвище подружжя після державної реєстрації шлюбу: чоловіка " ОСОБА_1 ", дружини " ОСОБА_4 ".
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 10.08.2016 року вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають спільну дитину ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно матеріалів справи заявник ОСОБА_1 зареєстрований та проживає разом з сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з актом обстеження умов проживання ОСОБА_1 від 17.05.2024 року для дітей створені умови для проживання, навчання та всебічного розвитку.
ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягався, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, що підтверджується копією витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" ВР-002720394, виданого Департаментом інформатизації МВС України.
Також судом встановлено, що ОСОБА_1 на обліку у нарколога чи психіатра не перебуває, що підтверджується медичною довідкою про проходження обов`язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № 1422 від 29.04.2024 року, виданого Міським психоневрологічним диспансером № 3 та медичною довідкою № 543 від 26.04.3024 року, виданою КНП ХОР "Обласна клінічна наркологічна лікарня".
Відповідно до довідки наданої Київською державною податковою інспекцією Головного управління ДПС у Харківській області від 29.04.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ) є фізичною особою-підприємцем.
Згідно з Висновком про стан здоров`я особи від 07.05.2024 року, заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , здоровий, протипоказань для усиновлення не виявлено.
Заявник ОСОБА_1 із станом здоров`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та з правовими наслідками усиновлення ознайомлений.
Матеріали справи містять нотаріально засвідчену заяву матері дитини ОСОБА_2 , в якій вона зазначає, що надає вільну згоду на усиновлення її дитини, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , її чоловіком ОСОБА_1 .
Заявник звернувся до Служби у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради із заявою про бажання усиновити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно висновку Виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області № 08-15/1581/2-24 від 05.06.2024 року судом встановлено, що усиновлення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є доцільним, та таким, що відповідає інтересам дитини.
Оскільки на момент розгляду справи дитина досягла чотирнадцятирічного віку, суд вважає за доцільне з`ясувати думку ОСОБА_4 щодо всиновлення її ОСОБА_1 . У судовому засіданні ОСОБА_4 надала згоду на її усиновлення ОСОБА_1 .
Відповідно до статті 207 Сімейного кодексу України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Статтею 211 Сімейного кодексу України визначено, що усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.
Згідно ч.ч. 2, 4 ст. 224 Сімейного кодексу України при дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини. Суд, постановляючи рішення про усиновлення повнолітньої особи, враховує мотиви, на підставі яких особи бажають усиновлення, можливість їхнього спільного проживання, їхній сімейний стан та стан здоров`я, а також інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно статті 229 Сімейного кодексу України усиновлювач має право бути записаним матір`ю, батьком дитини. За заявою усиновлювача може бути змінено запис у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
З урахуванням системного аналізу зазначених вище норм та матеріалів справи, суд зазначає, що ОСОБА_11 проживає разом з ОСОБА_2 та ОСОБА_1 і перебуває на повному їх утриманні. Відомості про батька дитини внесені до актового запису про народження відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України, мати дитини ОСОБА_2 надала нотаріально посвідчену згоду про усиновлення її дитини заявником. Усиновлення заявником ОСОБА_4 відповідає інтересам дитини.
За таких обставин суд приходить до висновку, що вимоги заяви ОСОБА_1 про усиновлення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та внесення зміни до актового запису № 498 від 04.08.2010 року, про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: прізвище дитини змінити з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", по-батькові дитини змінити з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", в графі батько записати прізвище - " ОСОБА_1 "; ім`я - " ОСОБА_1 "; по батькові - " ОСОБА_1 "; громадянство - "громадянин України, інші відомості залишити без змін є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявників.
Керуючись ст. ст. 207, 208, 211, 213, 217, 218, 223-224, 229, 230, 233 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, Орган опіки та піклування - Виконавчий комітет Харківської міської ради, Другий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ОСОБА_2 про усиновлення дитини задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, усиновлювачем ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 498 від 04.08.2010 року, проведеного Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, а саме: змінити прізвище малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з " ОСОБА_4 " на " ОСОБА_1 ", по батькові з " ОСОБА_4 " на " ІНФОРМАЦІЯ_5 "; у графі "Батько" записати: прізвище - " ОСОБА_1 "; ім`я - " ОСОБА_1 "; по батькові - " ОСОБА_1 "; громадянство - "громадянин України", інші відомості залишити без змін.
Судові витрати, пов`язані з розглядом справи, віднести на рахунок заявника ОСОБА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ).
Заінтересовані особи: Служба у справах дітей по Новобаварському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради (адреса місцезнаходження: вул. Полтавський шлях, 11, м. Харків, код ЄДРПОУ 34391227);
Орган опіки та піклування - Виконавчий комітет Харківської міської ради (адреса місцезнаходження: майдан Конституції, 7, м. Харків, код ЄДРПОУ 04059243);
Другий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (адреса місцезнаходження: вул. Малиновського, 10/14, м. Харків, код ЄДРПОУ 33292186);
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_5 ).
Повний текст рішення складено 08.01.2025 року.
Суддя В. В. Марченко
Присяжні В.В. Воронцов
Б.Є. Валуєв
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124272145 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Марченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні