УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
08.01.2025м. ДніпроСправа № 904/9428/21
Розглянувши заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" №01-32/120-12 від 13.12.2024 (вх. суду №57961/24) про покладення субсидіарної відповідальності та стягнення 93 040 195,63 грн в якості субсидіарної відповідальності за доведення до банкрутства
до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , відома адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 )
до ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , відома адреса: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал Стройцентр" (адреса: 36022, місто Полтава, вулиця Миру, будинок 12, кімната 6, код ЄДРПОУ 44120819)
до ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 )
до ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса: АДРЕСА_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 )
у справі №904/9428/21
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" (50000, місто Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 49, код ЄДРПОУ 40032310)
про визнання банкрутом
Суддя Первушин Ю.Ю.
Без участі (виклику) учасників справи.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Дніпропетровської області перебуває справа №904/9428/21 за заявою Приватного акціонерного товариства "Північний гірничо-збагачувальний комбінат" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест".
Справа перебуває на стадії ліквідації, повноваження ліквідатора виконує арбітражний керуючий Касаткін Денис Миколайович ( свідоцтва про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1802 від 22.06.2017).
Ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Касаткін Денис Миколайович звернулася до господарського суду із заявою (вх. суду №57961/24 від 16.12.2024) про покладення субсидіарної відповідальності на фізичних та юридичних осіб за зобов`язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест", у якій ліквідатор банкрута просить суд стягнути з:
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , відома адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 );
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 );
- ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , відома адреса: АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 );
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал Стройцентр" (адреса: 36022, місто Полтава, вулиця Миру, будинок 12, кімната 6, код ЄДРПОУ 44120819);
- ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 );
- ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса: АДРЕСА_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" 93 040 195, 63 грн.
В період з 17.12.2024 по 03.01.2025 (включно) суддя Первушин Ю.Ю. перебував у щорічній основній відпустці.
Після виходу із відпустки, дослідивши вищевказану заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" ліквідатора - арбітражного керуючого Касаткіна Дениса Миколайовича, господарським судом встановлено наступне.
Згідно частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор, кредитор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов`язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов`язаннями.
Відповідно до частини 1 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Згідно частини 2 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження. Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи.
Заява ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" арбітражного керуючого Касаткіна Д.М. про покладення субсидіарної відповідальності, у зв`язку з доведенням до банкрутства та стягнення 93040195,63 грн. має ознаки майнового спору, тому, така заява відповідно до положень статті 7 Кодексу України підлягає розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України у межах справи про банкрутство.
Подібний правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду від 20.10.2022 у справі №911/3554/17(911/401/21).
За положеннями частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законодавством про банкрутство.
Частинами 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За вимогами частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Заява про покладення субсидіарної відповідальності за змістом є наближеною до заяв позовного характеру.
Наведені вище правила є загальними до застосування у господарському судочинстві, яке охоплює розгляд справ про банкрутство.
Судом для встановлення місцезнаходження фізичних осіб ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 здійснено запити до Єдиного державного демографічного реєстру.
З отриманої відповіді №1018244 від 08.01.2025 інформації щодо фізичної особи ОСОБА_1 не знайдено.
З отриманої відповіді №1018355 від 08.01.2025 інформації щодо фізичної особи ОСОБА_3 зареєстроване місце останнього є - АДРЕСА_3 .
Місцезнаходження фізичних осіб ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 збігається із зазначеними адресами у поданій заяві.
Ліквідатором до заяви додано докази направлення заяви про покладення субсидіарної відповідальності на адреси фізичних осіб ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал Стройцентр".
При цьому, з опису вкладення наданого ліквідатором як доказ направлення копії заяви на адресу ОСОБА_3 вбачається, що заяву було направлено на адресу: АДРЕСА_6 , тоді як відповідно до отриманої судом відповіді фізична особа ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
Отже, ліквідатором до заяви не додано належних доказів направлення копії заяви з доданими до неї документами на адресу ОСОБА_3 .
Зважаючи на наведене, суд залишає заяву без руху із встановленням п`ятиденного з дня вручення ухвали строку для усунення недоліків заяви шляхом надання доказів надсилання копії заяви з додатками на адресу фізичної особи ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ).
Керуючись статтями 2, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" про покладення субсидіарної відповідальності на фізичних та юридичних осіб за зобов`язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" - залишити без руху.
Заявнику - ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю "ДВС-Інвест" протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом надання доказів надсилання копії заяви з додатками на адресу фізичної особи ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ).
Роз`яснити, що в разі неподання доказів на усунення недоліків заяви у встановлений судом строк заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з 08.01.2025 та не підлягає оскарженню окремо від судового рішення.
Суддя Ю.Ю. Первушин
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124301988 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні