Ухвала
від 09.01.2025 по справі 912/2185/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

09 січня 2025 рокуСправа № 912/2185/16(912/3154/24)

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши матеріали позовної заяви

Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, вул. Соборна, 7А, м. Кропивницький, 25006

до: Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче об`єднання "Етал", вул. Заводська, 1, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000

про стягнення 483 026,35 грн

в межах справи № 912/2185/16

про банкрутство Приватного акціонерного товариство "Науково-виробниче об`єднання "Етал", вул. Заводська, 1, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 29.12.2021 введено процедуру санації Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче об`єднання "ЕТАЛ" строком до 29.11.2022; затверджено план санації, який схвалений зборами кредиторів від 10.12.2021; призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Косенко Сергія Георгійовича.

Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 09.04.2024 продовжено строк процедури санації Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче об`єднання "Етал" та повноваження керуючого санацією - арбітражного керуючого Косенко Сергія Георгійовича - до 31.12.2024 року.

Таким чином, на теперішній час справа про банкрутство ПрАТ "НВО "Етал" перебуває на стадії процедури санації.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - ГУ ПФУ в Кіровоградській області) звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Науково-виробниче об`єднання "Етал" (далі - ПрАТ НВО "ЕТАЛ") про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат та виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п.п. 2-8 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пільгової пенсії в розмірі 483 026,35 грн на користь ГУ ПФУ в Кіровоградській області.

Дослідивши матеріали поданої позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

За ч. ч. 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Так, відповідно до п. 7, 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п. 7);

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8);

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9).

Всупереч таким вимогам процесуального закону позивач не зазначив чи є в наявності у останнього або іншої особи оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви, а також відомості, вказані у пунктах 7, 9 вказаної частини статті.

Окрім того, відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Таким чином, у відповідності до вимог процесуального закону, на позивача покладається обов`язок надіслання учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.

Разом з тим, за приписами ч. 5 цієї ж статті у справах про банкрутство склад учасників справи визначається Кодексом України з процедур банкрутства.

Учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника. (стаття1 КУзПБ).

Як вбачається з позову Головного управління ПФУ в Кіровоградській області, відповідачем значиться боржник - ПрАТ НВО "Етал" і як наслідок до позовної заяви додані докази її направлення (разом з додатками) саме на адресу ПрАТ НВО "Науково-виробниче об`єднання "Етал".

Однак як вже було вказано вище, ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 29.12.2021 введено процедуру санації ПрАТ НВО "ЕТАЛ" строком до 29.11.2022; призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Косенко Сергія Георгійовича.

Згідно ст. 50 Кодексу України з процедур банкрутства, керуючий санацією боржника призначається господарським судом у порядку, встановленому цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих.

Ухвала господарського суду про введення процедури санації та призначення керуючого санацією набирає законної сили з дня її постановлення.

З моменту постановлення ухвали про введення процедури санації, зокрема:

члени виконавчого органу (керівник) боржника звільняються з посади у порядку, визначеному законодавством;

управління боржником переходить до керуючого санацією;

зупиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією, крім повноважень, передбачених планом санації.

Таким чином, з моменту постановлення господарським судом ухвали про введення процедури санації та призначення керуючого санацією, арбітражний керуючий Косенко С.Г. є повноважним представником ПрАТ НВО "ЕТАЛ", а тому дана позовна заява з додатками мала бути направлена на адресу саме керуючого санацією арбітражного керуючого Косенка С.Г.

Зважаючи на те, що управлінські функції юридичної особи-боржника перейшли до керуючого санацією, арбітражного керуючого Косенка С.Г. як керівника банкрута, який не перебуває за місцезнаходженням банкрута, але має бути обізнаним про наявність відповідного спору, суд вважає, що копію позовної заяви слід надіслати керуючому санацією відповідача, який також є суб`єктом господарського процесуального права у цих правовідносинах.

Однак, доказів надіслання копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу керуючого санацією ПрАТ НВО "ЕТАЛ", арбітражного керуючого Косенка С.Г. позивачем не надано.

Вищенаведені обставини свідчать про порушення позивачем приписів ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України та є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Отже, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 1, 2, 7, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного управління ПФУ в Кіровоградській області, поданої в межах справи №912/2185/16 про банкрутство Приватного акціонерного товариство "Науково-виробниче об`єднання "Етал" -залишити без руху.

2. Головному управлінню ПФУ в Кіровоградській області, усунути встановлені при поданні заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати суду:

- докази надсилання копій позовної заяви та доданих до неї документів керуючому санацією арбітражному керуючому Косенку С.Г.

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

3. Роз`яснити Головному управлінню ПФУ в Кіровоградській області, що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копію ухвали надіслати Головному управлінню ПФУ в Кіровоградській області до електронного кабінету.

Суддя В.В.Тимошевська

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124302415
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —912/2185/16

Ухвала від 16.01.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 15.01.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Рішення від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 05.12.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Постанова від 05.11.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Верхогляд Тетяна Анатоліївна

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Верхогляд Тетяна Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні