ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
09 січня 2025 року м. ХарківСправа № 922/4426/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали справи
за позовом Державного підприємства "Харківський електромеханічний завод", м.Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство Ваго", м.Чугуїв Харківської області про стягнення 10 764,69 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Харківський електромеханічний завод" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство Ваго" (надалі - відповідач) про стягнення 10764,69грн., з яких: 7000,00грн. основного боргу, 1774,15грн. пені, 326,79грн. 3% річних, 683,75грн. індексу інфляції, 980,00грн. штрафу.
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо здійснення оплати за договором про забезпечення пропускного режиму №8 від 28.12.2020.
Ухвалою від 16.12.2024 дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У даному випадку клопотань про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи до суду не надходило.
Частиною 5 статті 252 ГПК України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
У даному випадку клопотань про розгляд справи з повідомленням учасників справи до суду не надходило.
В той же час учасники справи скористалися своїм правом на подання наступних заяв по суті справи та заяви з процесуальних питань:
- 25.12.2024 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву та заява про стягнення судових витрат в порядку ч.8 ст. 129 ГПК України;
- 25.12.2024 від позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог;
- 27.12.2024 від позивача надійшла відповідь на відзив;
- 01.01.2025 від відповідача надійшло заперечення на відповідь на відзив;
- 06.01.2025 від позивача надійшло клопотання про долучення доказів.
Розглянувши вищевказані заяви, суд звертає увагу на їх невідповідність вимогам процесуального законодавства, яка має бути усунута сторонами для належного вирішення спору.
Щодо заяв поданих відповідачем.
Частиною 6 статті 6 ГПК України встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Отже, оскільки відповідач є юридичною особою він повинен був зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Про наявність даного обов`язку відповідач був також повідомлений судом в ухвалі про відкриття провадження у даній справі в порядку частини 7 статті 42 ГПК України.
Втім, до даного часу відповідач свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі не зареєстрував.
Приписами ч. 10 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України встановлено, що суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Додатково суд звертає увагу на те, що ч. 6 ст. 6 ГПК України визначено, що процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Отже відповідачу належить виконати вищевказані вимоги процесуального законодавства для належної реалізації своїх процесуальних прав.
Щодо заяв поданих позивачем.
Як зазначалося вище, 25.12.2024 від позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог, в якій він повідомив про погашення відповідачем суми основного боргу в розмірі 7000,00грн., яке відбулося 23.12.2024.
Пунктом 2 частини 1 статті 46 ГПК України передбачено право позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Проте, звертаючись із заявою про зменшення позовних вимог, позивач не зменшує розмір заявлених ним позовних вимог, а просить закрити провадження в частині стягнення 7000,00грн. основного боргу у зв`язку з його добровільним погашенням з боку відповідача після відкриття провадження у даній справі.
Так, пунктом 2 частини 1 статті 231 ГПК України визначено, що господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору. Слід зазначити, що закриття провадження у справі (повністю або частково) на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив (у повному обсязі чи в певній частині) існування в процесі розгляду справи.
За таких обставин, позивачу слід уточнити свою заяву, зазначивши про що саме він просить суд - про зменшення розміру позовних вимог в порядку п.2 ч.1 ст.46 ГПК України чи про часткове (в частині стягнення 7000,00грн. основного боргу) закриття провадження у справі на підставі п.2 ч.1 ст.231 ГПК України.
Також, 06.01.2025 від позивача надійшло клопотання про долучення доказів, в якому він просить приєднати до матеріалів справи акти приймання-надання послуг за договором №8 від 28.12.2020 про забезпечення пропускного режиму за 2 місяці.
Суд зауважує, що частинами 2, 8 статті 80 ГПК України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Таким чином, клопотання про долучення доказів буде розглянуто судом після надання позивачем відповідного обґрунтування неможливості їх подання разом із позовною заявою з причин, що не залежали від нього.
Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи виявлення вищевказаних недоліків, допущених сторонами при подачі заяв по суті справи та заяв з процесуальних питань, з метою надання їм можливості належним чином скористатися своїми процесуальними правами з обов`язковим дотриманням вимог процесуального законодавства, суд вважає за необхідне за власною ініціативою призначити дану справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін.
При цьому суд наголошує, що відповідно до частини 4 статті 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Керуючись статтями 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Призначити справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін на "31" січня 2025 р. о 10:00
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал №128.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 09.01.2025.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124302825 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі надання послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні