Рішення
від 09.01.2025 по справі 552/6865/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №552/6865/24

Провадження № 2/552/299/25

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.01.2025 року Київський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого судді Кузіної Ж.В.

секретаря судового засідання Кумир О.О.

за участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 , яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_4 до ОСОБА_5 третя особа Служба у справах дітей Шевченківської районної в м. Полтаві ради про визначення місця проживання дитини,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернуласьв судз позовомдо відповідачапро визначеннямісця проживаннядитини посилаючисьна те,що сторонимають сина ОСОБА_6 2018 року народження.Рішенням Київського районного суду м.Полтавивід 17.11.2022року шлюб між сторонами розірвано.Дитина залишиласьпроживати знею. Судовимнаказом Київськогорайонного судум.Полтави звідповідача наїї користьна утриманнядитини стягнутоаліменти.З кінця весни 2024 року між сторонамитривають конфліктиз приводу місця проживання сина. На неодноразові звернення до відповідача з приводу добровільного визначення місця проживання дитиниз нею,отримує постійні відмови. Просила визначити місце проживання малолітнього ОСОБА_4 , 2018 року народження з нею.

Ухвалою Київського районного суду м. Полтави від 09 жовтня 2024 року відкрито загальне позовне провадження по справі.

Ухвалою суду від 25 листопада 2024 ркоу відмовлено у задоволенні клопотання про закриття провадження по справі, закрито підготовче провадження, справа призначена до розгляду.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити. Враховуючи, що відповідачем визнано позов, вважає щодо можливості розгляду справи без надходження висновку органу опіки та піклування. Судові витрати просив вирішити відповідно до норм ст. 142 ЦПК України.

Представник відповідача позовні вимоги визнала та надала заяву відповідача ОСОБА_5 в якій він не заперечує щодо задоволення позову. Відповідач в силу характера своєї роботи не має можливості на постійній основі забезпечити повноцінний режим дня для сина. Дитина тривалий час проживає з позивачем.

Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи , клопотань про відкладення не надходило.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази по справі, дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що сторони мають сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно до ч. 1 ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Статтею 161 СК України визначено, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Відповідно до принципу 6 Декларації про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, дитина для повного і гармонійного розвитку її особи потребує любові та розуміння. Вона повинна, коли це можливо, зростати під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому разі, в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, розлучатися зі своєю матір`ю.

Відповідно до статей 18, 27 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року, держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини (ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини).

Згідно до ч. 1 ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Вирішуючи спори між батьками, які проживають окремо, про те, з ким із них дитина залишається, суд, виходячи з рівності прав та обов`язків батька й матері щодо дитини, повинен ухвалити рішення, яке відповідало б інтересам неповнолітнього. При цьому суд ураховує, хто з батьків виявляє більшу увагу до дитини і турботу про неї, його вік і прихильність до кожного з батьків, особисті якості батьків, можливість створення належних умов для виховання, маючи на увазі, що перевага в матеріально-побутовому стані одного з батьків сама по собі не є вирішальною умовою для передачі йому дитини.

Судом установлено, що малолітній ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з матір`ю позивачем ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_1 , якою створені всі належні умови для дитини, а саме хлопчик має окрему кімнату, речі по сезону, іграшки, канцелярське приладдя, необхідну техніку.

З урахуванням встановлених обставин справи, визнання відповідачем позовних вимог, досліджених судом доказів, вбачається, що відповідач визнає та не заперечує щодо визначення місця проживання дитини з позивачем за місцем її проживання.

Статтею 206 ЦПК України передбачено, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову в прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Відповідач ОСОБА_5 надав суду заяву в порядку ст. 206 ЦПК України щодо визнання позовних вимог.

Оскільки визнання відповідачем позову в даному випадку не суперечить закону та не порушує права свободи та інтереси інших осіб, тому суд дійшов до висновку про прийняття визнання позову відповідачем та задоволення позовних вимог.

Згідно ч.1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп., інша частина підлягає поверненню позивачу з державного бюджету.

Керуючись ст.ст. 10,12, 81, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити.

Визначити місце проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з матір`ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за місцем її проживання.

Стягнути з ОСОБА_5 на користть ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

Повернути ОСОБА_3 з державного бюджету судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_3 , місце проживання АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_5 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Третя особа: Служба у справах дітей Шевченківської районної в м. Полтаві ради, місце знаходження: м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 30, код ЄДРПОУ 34742397.

Повний текст судового рішення виготовлений 09 січня 2025 року.

Головуючий Ж.В.Кузіна

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124304628
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —552/6865/24

Рішення від 09.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Кузіна Ж. В.

Рішення від 09.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Кузіна Ж. В.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Кузіна Ж. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Кузіна Ж. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні