Справа № 151/799/24
Провадження № 1-кп/151/12/25
УХВАЛА
іменем України
09 січня 2025 року селище Чечельник
Чечельницький районний суд Віницької області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю :
секретаря судових засідань ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про призначення судовово-психіатричної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 жовтня 2024 року за № 12024020100000460 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Чечельницького районного суду перебуває обвинувальний акт, затверджений 06.11.2024 начальником Бершадського відділу Гайсинської окружної прокуратури ОСОБА_6 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 жовтня 2024 року за № 12024020100000460 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України.
Під час судового розгляду кримінального провадження від захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 до суду надійшло клопотання про призначення судовово-психіатричної експертизи, яку мотивує тим, що під час допиту свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 було виявлено наявність у обвинуваченого вад, які дають підстави сумніватися у стані його психічного здоров`я. Крім того, відповідно до відповіді КНП "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. ак. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради", ОСОБА_4 перебував на стаціонарному обстеженні в психіатричному відділенні №17 з 22.11.2019 по 19.12.2019 з діагнозом "легка розумова відсталість без порушення поведінки".
На підставі викладеного просить призначити судовово-психіатричну експертизу на розгляд якої поставити наступні запитання:
1. Чи страждає ОСОБА_4 на будь-який психічний розлад (захворювання), якщо так, чи може він повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
2. Чи страждав ОСОБА_4 психічним розладом (захворюванням) на час скоєння інкримінованого йому кримінального правопорушення, якщо так, чи міг він повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
З. Чи потребує ОСОБА_4 , застосування до нього примусових заходів медичного характеру? Якщо так, то яких саме примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу), у якому відносно ОСОБА_4 будуть застосовуватись примусові заходи медичного характеру (вид примусових заходів медичного характеру) потребує ОСОБА_4 за своїм психічним станом та виходячи із характеру вчиненого ним суспільно небезпечного діяння?
Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав клопотання свого захисника.
Прокурор заперечував щодо заявленого клопотання, оскільки психічний стан був досліджений під час проходження ВЛК.
Дослідивши подане захисником клопотання, заслухавши думки учасників кримінального провадження, суд дійшов до наступного висновку.
Частиною 6 ст. 22 КПК України передбачено, що суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Відповідно ч. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам. Суд має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам незалежно від наявності клопотання, якщо: існують достатні підстави вважати висновок експерта (експертів) необґрунтованим чи таким, що суперечить іншим матеріалам справи або викликає інші обґрунтовані сумніви в його правильності.
Частиною 1 статті 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбачених статтею 244 цього Кодексу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
За змістом п. 5 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 жовтня 2001 року №397, експертиза може проводитись амбулаторно (у тому числі посмертно), стаціонарно, у судовому засіданні.
Враховуючи, що захисником в судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав для призначення судовово-психіатричної експертизи, зважаючи, що для досягнення повноти та всебічності розслідування вищезазначеного факту та з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання у галузі судової медицини, суд вважає за необхідне клопотання про призначення експертизи задовольнити, проведення доручити експертам Вінницької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України".
На підставі викладеного, керуючись статтями 242, 332, 371, 372, 376 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_5 про призначення судовово-психіатричноїекспертизи по кримінальному провадженню № 12024020100000460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 жовтня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчинені злочину, передбаченого ст. 336 КК України - задовольнити.
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу проведення якої доручити експертам Вінницької філіїсудово-психіатричнихекспертиз Державноїустанови "Інститутпсихіатрії,судово-психіатричноїекспертизи тамоніторингу наркотиківМіністерства охорониздоров`яУкраїни" (код ЄДРПОУ 44971779, місцезнаходження м. Вінниця, вул. Пирогова, 109), щодо визначення психічного стану обвинуваченого ОСОБА_4 .
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_4 на будь-який психічний розлад (захворювання), якщо так, чи може він повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
2. Чи страждав ОСОБА_4 психічним розладом (захворюванням) на час скоєння інкримінованого йому кримінального правопорушення, якщо так, чи міг він повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
З. Чи потребує ОСОБА_4 , застосування до нього примусових заходів медичного характеру? Якщо так, то яких саме?
Встановити строк проведення експертизи, який не може перевищувати 60 діб, зобов`язавши повідомити про її завершення, та у разі можливості матеріали кримінального провадження повернути в суд за мінуванням потреби.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність, відповідно до статтей 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення експертизи до Вінницької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України", направити матеріали кримінального провадження № 12024020100000460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 жовтня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчинені злочину, передбаченого ст. 336 КК України.
Відкласти судове засідання до надходження до суду висновку експерта та матеріалів кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_10
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124314024 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Ухилення від призову за мобілізацією |
Кримінальне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні