ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.01.2025 р. Справа № 914/77/25
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви
позивача: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , м. Харків,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс арт», с. Велика Горожанна, Стрийський район, Львівська область,
предмет позову: стягнення 2 544 571, 22 грн,
підстава позову: порушення зобов`язань по договору купівлі - продажу,
встановив:
08.01.2025 до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс арт» про стягнення 2 544 571, 22 грн.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, як додаються до позовної заяви.
Зокрема відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суд зауважує, що з аналізу положень ст. 6 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що для фізичних осіб підприємців не є обов`язковим реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), такі суб`єкти мають право на реєстрацію електронного кабінету в добровільному порядку з метою процесуальної економії та електронної комунікації із судом.
Разом з тим, з урахуванням змін у процесуальному законодавстві, спрямованих на впровадження сучасного електронного діловодства в суді, встановлено такий обов`язковий реквізит для всіх заяв по суті справи, зокрема і для позовної заяви, як зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Позовна заява подана через систему «Електронний суд» представником позивача адвокатом Бондаренко Я.О., при цьому відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін, включно з позивачем, не зазначено.
Крім того, згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позовної заяви позивач зазначає, що з метою досудового врегулювання спору направив на адресу відповідача претензію від 15.08.2024 № 15/08/24 з вимогою про сплату заборгованості. Однак доказів направлення досудової претензії позивач до позовної заяви не долучив.
Ще одним недоліком позовної заяви є відсутність доказів сплати судового збору.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до Господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору визначена у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже за подання до суду в електронній формі позовної заяви про стягнення 2 544 571, 22 грн позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 30 534, 85 грн та подати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору у визначеному розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
У ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено: якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Суд зауважує, що позивач долучив до позовної заяви опис вкладення у цінний лист на ім`я відповідача без ідентифікації номеру поштового відправлення, у якому відправником вказано позивача, а також накладну Акціонерного товариства «Укрпошта» №5801704782927, відправником у якій вказано юридичну особу ОСОБА_2 , а одержувачем Товариство з обмеженою відповідальністю «Люкс арт», однак зазначено адресу (вулицю), що не є юридичною адресою відповідача. Дата здійснення поштового відправлення 24.09.2024, тоді як позовна заява сформована в системі «Електронний суд» 08.01.2025.
Водночас суд враховує положення ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України відповідно до якої якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Отже позивач зобов`язаний долучити до позовної заяви документи, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (в електронній формі) або зазначити про відсутність у відповідача електронного кабінету, що є підставою для звільнення від обв`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 без руху та надати можливість усунути допущені недоліки у спосіб зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін; надання доказів направлення на адресу відповідача досудової претензії від 15.08.2024 № 15/08/24 з вимогою сплатити суму заборгованості; долучення документа, що підтверджує сплату судового збору у визначеному розмірі 30 534, 85 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; надання документів, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу(в електронній формі) або зазначення про відсутність у відповідача електронного кабінету, що є підставою для звільнення від обв`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1. Позовну заяву Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 у справі № 914/77/25 залишити без руху.
2. Встановити Фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб
-зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін;
-надання доказів направлення на адресу відповідача досудової претензії від 15.08.2024 № 15/08/24 з вимогою сплатити суму заборгованості;
-долучення документа, що підтверджує сплату судового збору у визначеному розмірі 30 534, 85 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- надання документів, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (в електронній формі) або зазначення про відсутність у відповідача електронного кабінету, що є підставою для звільнення від обв`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124323523 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні