Ухвала
від 10.01.2025 по справі 643/16738/24
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/16738/24

Провадження № 2/643/1737/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.01.2025 м. Харків

Суддя Московського районного суду м. Харкова Крівцов Д.А., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Лєвшакової Ольги Валеріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до Українського державного університету залізничного транспорту про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ

Адвокат Лєвшашакова О.В. (представник позивача), яка діє в інтересах ОСОБА_1 (позивач), звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- визнати бездіяльність Українського державного університету залізничного транспорту (відповідач) у частині тривалого не оголошення та не проведення у встановленому чинним законодавством порядку конкурсного відбору для заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників кафедри фінансів, обліку та аудиту та кафедри менеджменту, публічного управління та HR технологій, утворених з 01.10.2022 у складі економічного факультету на підставі наказу Українського державного університету залізничного транспорту від 17.06.2022 № 44 "Про утворення кафедр" протиправною;

- зобов`язати відповідача у встановленому чинним законодавством порядку оголосити і провести конкурсний відбір для заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників кафедри фінансів, обліку та аудиту та кафедри менеджменту, публічного управління та HR технологій, утворених з 01.10.2022 у складі економічного факультету на підставі наказу Українського державного університету залізничного транспорту від 17.06.2022 № 44 "Про утворення кафедр";

- стягнути з відповідача на користь позивача користь судові витрати.

Дослідивши отримані матеріали, судом встановлені недоліки позовної заяви, які унеможливлюють відкриття провадження у справі та обумовлюють необхідність залишення позовної заяви без руху, а саме.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Частиною 6 ст. 14 ЦПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Всупереч вказаних вимог представником позивача не зазначені відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, представника позивача та відповідача.

Згідно п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Положеннями ч. 5 ст. 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Позивачем до позовної заяви додані копії письмових доказів (документів), перелік яких наведений в позовній заяві. Проте всупереч вказаних положень законодавства в позовній заяві не зазначено про наявність у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Всупереч вказаних вимог позивачем не наведений такий розрахунок або не зазначено на відсутності судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Всупереч вказаних вимог до позовної заяви не додані документи, що підтверджують сплату судового збору.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання дії протиправними та про зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2024 року встановлено в розмірі 3028,00 грн.

Згідно п.п. 2) п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 1211,20 грн.

Враховуючи наведене, загальна сума судового збору за подання позовної заяви складає 2411,40 грн. (1211,20 грн. за кожну вимогу немайнового характеру).

Таким чином, позивачу необхідно додатково сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 грн. за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК Харків обл/мХар Салтіввсь//22030101, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37999607, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: UA568999980313171206000020657, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Враховуючи наведене, суд залишає позовну заяву без руху та надає позивачу строк для усунення недоліків.

Способами усунення недоліків позовної заяви є наступні:

1. Надати суду уточнену позовну заяву, в якій крім вже зазначених відомостей додатково вказати:

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, представника позивача та відповідача.

2. У відповідності до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України надати суду копії уточненої позовної заяви для вручення відповідачам - відповідно до кількості відповідачів.

3. Надати суду оригінал квитанції про додаткову сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн

Керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261, 353 ЦПК України

УХВАЛИВ

Позовну заяву адвоката Лєвшакової Ольги Валеріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до Українського державного університету залізничного транспорту про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення цієї ухвали.

Роз`яснити позивачу, що якщо вона відповідно до цієї ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, та усуне вказаній в цій ухвалі недоліки, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо вона не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною та буде повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Д.А. Крівцов

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124325498
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —643/16738/24

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Крівцов Д. А.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Крівцов Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні