Справа № 308/387/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2025 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Іванов А.П., ознайомившись з матеріалами заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа відділ ДРАЦС у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України,
встановив:
Представник заявниці ОСОБА_1 адвокат Сулима В.В. подав до суду через Електронний суд вищевказану заяву, в якій просить встановити факт народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на окупованої території (м. Сімферопіль, Автономна республіка Крим).
В обґрунтування заявленого серед іншого посилається на те, що ОСОБА_3 є рідною бабусею ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Симферопіль (тимчасово окупована територія АР Крим), що підтверджується: 1. Свідоцтвом про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виданого 17 квітня 2024 року т.з. "Красногвардійським районним відділом запису актів цивільного стану департаменту записи актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим". Згідно вказаного свідоцтва, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , є батьком ОСОБА_2 , а ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - його матір`ю. 2. Свідоцтвом про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , виданого Красногвардійським відділом РАЦС Республіки Крим 9 листопада 1994 року. Згідно вказаного свідоцтва ОСОБА_3 є матір`ю ОСОБА_4 . Батьки ОСОБА_2 є громадянами України, що підтверджується наступними документами: 1. Паспортом громадянина України № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_4 виданого 31 жовтня 2019 року. 2. Паспортом громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_5 номер НОМЕР_2 , виданого 29 травня 2029 року. 3. Свідоцтвом про шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . Батьки ОСОБА_2 проживають на тимчасово окупованої території АР Крим і не мають можливості зареєструвати факт народження дитини відповідно до вимог законодавства України.
Пунктом 7 частини 1 ст. 315 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
Згідно з ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім`ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
Відповідно до ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Частиною 1 ст. 175 ЦПК України регламентовано, що позовна заява повинна містити серед іншого:
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, в заяві представник заявниці вказує, що остання є рідною бабусею ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а батьки ОСОБА_2 є громадянами України, однак додані до заяви документи не підтверджують цього, так як в копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виданого 17 квітня 2024 року т.з. "Красногвардійським районним відділом запису актів цивільного стану департаменту записи актів цивільного стану Міністерства юстиції Республіки Крим" батьками дитини вказано громадянина російської федерації ОСОБА_4 та громадянку російської федерації ОСОБА_6 , а не громадяни України, паспортні документи яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що дану заяву слід залишити без руху, а заявниці слід надати строк, протягом якого вона повинна усунути вищевказані недоліки.
Керуючись ст. ст.175-177,185, 293, 318 ЦПК України, суд
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа відділ ДРАЦС у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території України залишити без руху.
Повідомити заявника та/або його представника про необхідність усунення вказаних недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали. Роз`яснити, що в разі не усунення вказаних недоліків, заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду А.П. Іванов
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124326712 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні