ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 607/25544/24Головуючий у 1-й інстанції Левків А.І. Провадження №22-ц/817/246/25 Доповідач - Храпак Н.М.Категорія -
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
13 січня 2025 р. м.Тернопіль
Суддя Тернопільського апеляційного суду Храпак Н.М., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Збаразького районного суду Тернопільської області від 26 грудня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області про надання відеозаписів судових засідань або стягнення компенсації та стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 через систему "Електронний суд" подав апеляційну скаргу на ухвалу Збаразького районного суду Тернопільської області від 26 грудня 2024 року.
В апеляційній скарзі скаржник зазначив, що звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів».
Однак, таке посилання є помилковим з огляду на заявлені позовні вимоги та правове обґрунтування заявлених вимог.
Відповідно до ст.124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.
Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Відповідно до ст.22 ЦПК України споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.
Згідно із п.5 ч.1 ст.4 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі мають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції) відповідно до закону. Таким чином, споживачі звільнені від сплати судового збору за подання позову про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої лише внаслідок недоліків продукції.
У даній справі позивач звернувся з позовом до Тернопільського міськрайонного суду про надання відеозаписів судових засідань або стягнення компенсації та стягнення моральної шкоди, тому на дані позивні вимоги не поширюється дія Закону України «Про захист прав споживачів», щодо звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір", апеляційна скарга на ухвалу суду фізичною особою оплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в даному випадку становить 605 грн 60 коп .
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Оскільки апеляційна скарга подана до суду в електронній формі з використанням системи «Електронний суд», заявник за подання апеляційної скарги має сплатити судовий збір в сумі 484 грн 48 коп (605,60 грн.*0,8).
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору
Отримувач коштів ГУК у Терн.обл./тг м.Тернопіль/, 22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977599
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA398999980313121206080019751
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифер, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), по справі
При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Оскільки апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог ст.356 ЦПК України то в силу ст.185 ЦПК України ця скарга підлягає залишенню без руху з наданням терміну для сплати судового збору.
В разі якщо апелянт відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги щодо сплати судового збору апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута апелянту.
Виходячи з наведеного, апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши визначений ч.2 ст. 185 ЦПК України строк для виконання вищевказаних вимог.
На підставі наведеного і, керуючись Законом України "Про судовий збір", ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Збаразького районного суду Тернопільської області від 26 грудня 2024 року залишити без руху.
Надати строк, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання скаржником ухвали, для оплати судового збору в розмірі 484 грн 48 коп, за вищевказаними реквізитами рахунку.
Роз`яснити скаржнику, що у випадку несплати в зазначений строк судового збору та неподання до апеляційного суду оригіналу квитанції, апеляційна скарга може бути визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тернопільського апеляційного суду Н.М. Храпак
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124344356 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Тернопільський апеляційний суд
Храпак Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні