Герб України

Ухвала від 13.01.2025 по справі 293/1806/24

Черняхівський районний суд житомирської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа №293/1806/24

Провадження № 2/293/145/2025

УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження

13 січня 2025 рокуселище Черняхів

Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , (місце проживання: АДРЕСА_1 )

до ОСОБА_2 , (місце проживання: АДРЕСА_2 )

та Черняхівської селищної ради, (місце знаходження:майдан Рад,1, с-ще Черняхів, Житомирська область);

з участю третьої особи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області (місце знаходження: вул.Довженка 45, м.Житомир, 10002);

про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним та скасування Державного акту та скасування державної реєстрації земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

31.12.2024 представник позивача ОСОБА_1 адвокат Павлова Дарина Дмитрівна, яка діє на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії АМ №1109443 від 30.12.2024, через систему «Електронний суд» подала до Черняхівського районного суду Житомирської області позовну заяву в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Черняхівської селищної ради про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним та скасування Державного акту та скасування державної реєстрації земельної ділянки.

За змістом позову просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення одинадцятої сесії п`ятого скликання Черняхівської селищної ради Житомирської області від 08.11.2007 року «Про передачу у власність земельної ділянки», яким затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та складанню державних актів на право власності на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,0763 га., гр. ОСОБА_2 та передано у власність земельну ділянку загальною площею 0,0763 га., в тому числі для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 0,0763 га., в АДРЕСА_3 , гр. ОСОБА_2 ;

- визнати недійсним та скасувати Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯД №161822 від 11.09.2008, виданий ОСОБА_2 на підставі рішення одинадцятої сесії п`ятого скликання Черняхівської селищної ради від 08.11.2007 на земельну ділянку площею 0,0763 га., яка розташована в АДРЕСА_3 , цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 1825655100:03:007:0017;

- скасувати державну реєстрацію земельної ділянки площею 0,0763 га., яка розташована в АДРЕСА_3 , цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 1825655100:03:007:0017, скасувавши запис у Державному земельному кадастрі про державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 1825655100:03:007:0017, скасувати запис у Поземельній книзі на дану земельну ділянку та закрити Поземельну книгу.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 31.12.2024, справа №293/1806/24 передана на розгляд судді Проценко Л.Й.

Ухвалою від 06.01.2025 суд залишив позовну заяву без руху та надав позивачу та його представнику строк тривалістю 7 днів для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

09.01.2025 через систему «Електронний суд» до суду надійшла заява ОСОБА_1 , подана її представником ОСОБА_3 про усунення недоліків.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі суд встановив, що на даний час позовна заява відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України, справа віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Черняхівського районного суду Житомирської області.

Підстав, передбачених ст.ст.185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.

Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до абз. 2 ч.4 ст.19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Враховуючи, предмет позову у даній справі, категорію та складність справи, характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд вважає, що цю справу слід розглядати у порядку загального позовного провадження.

Керуючись статтями 19, 187, 190-193, 259-261 Цивільного процесуального кодексу України,

ПОСТАНОВИВ :

Прийняти позовнузаяву дорозгляду тавідкрити провадженняу справіза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Черняхівської селищної ради з участю третьої особи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним та скасування Державного акту та скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Підготовче судове засідання призначити 13.02.2025 о 10 год. 00 хв. у приміщенні Черняхівського районного суду Житомирського області за адресою: Житомирська область, с-ще Черняхів, вул.Слобідська,1, зал №3).

Про час та місце розгляду справи повідомити учасників судового розгляду, викликавши їх у судове засідання.

Відповідачі мають право протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення копії цієї ухвали надати відзив на позов, який має відповідати вимогам статті 178 Цивільного процесуального кодексу України і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

У разі подання відзиву на позовну заяву до суду, відповідач в той же строк має надіслати копію відзиву і доданих до нього документів - позивачу.

У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк, без поважних причин, справа буде розглянута за наявними матеріалами.

За приписами частини 1 статті 193 Цивільного процесуального кодексу України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачам п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити третій особі десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі або відзиву на позов для подання письмових пояснень щодо позову або відзиву, які мають відповідати вимогам частин третьої - шостої ст. 178 ЦПК України.

Одночасно з подачею пояснень на позовну заяву або відзиву третя особа надає суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи та міркування на підтримку або заперечення щодо предмета позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачам та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, направити копію позовної заяви з доданими до неї документами.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб порталі судової влади України за веб-адресою https://cr.zt.court.gov.ua.

Ухвала судунабирає законноїсили змоменту їїпідписання суддеюта апеляційномуоскарженню непідлягає.

Суддя Людмила ПРОЦЕНКО

СудЧерняхівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124345425
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —293/1806/24

Рішення від 15.04.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Рішення від 15.04.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Ухвала від 13.02.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні