ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Єдиний унікальний номер 953/1067/24
Номер провадження 22-ц/818/137/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2025 року м. Харків
Харківський апеляційний суд у складі:
головуючого судді Мальованого Ю.М.,
суддів: Маміної О.В., Тичкової О.Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи апеляційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» на заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 22 травня 2024 року в складі судді Демченко С.В. у справі № 953/1067/24 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2024 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовна заява мотивована тим, що 28 червня 2019 року рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , створено ОСББ «Ластівки», та 12 липня 2019 року проведена його державна реєстрація.
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 44 кв м. Таким чином, відповідач є співвласником спільного майна багатоквартирного будинку.
Відповідно до протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Ластівки» від 15 жовтня 2021 року з 01 жовтня 2021 року встановлений щомісячний внесок на здійснення управління багатоквартирним будинком (в тому числі утримання) в наступному розмірі: для житлових та нежитлових приміщень 5,67 грн за 1 кв м з оплатою щомісячного внеску не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем.
Також, відповідно до протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Ластівки» від 31 березня 2023 року встановлено на 2023 рік обов`язковий по сплаті внесок на утримання будинку у розмірі 6,52 грн за 1 кв м з порядком сплати внесків до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Внесок на вивезення твердих побутових відходів визначається методом розподілу між співвласниками та користувачами приміщень фактичної вартості витрат на вивезення твердих побутових відходів за минулий місяць.
Відповідач з березня 2022 року не виконує передбачений статутом об`єднання обов`язок по сплаті внеску на утримання будинку та інших обов`язкових платежів, у зв`язку з чим у нього утворилась заборгованість у розмірі 5470,20 грн.
Просив стягнути з відповідача заборгованість за внесками на утримання будинку, за внесками за вивезення твердих побутових відходів та іншими обов`язковими платежами за період з 01 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року у розмірі 5470, 20 грн, інфляційні втрати у розмірі 311,62 грн, та 3 % річних у розмірі 131,74 грн, а також судові витрати, які складаються із судового збору у розмірі 3028,00 грн та витрат на професійну правничу (правову) допомогу у розмірі 4000,00 грн.
Заочним рішенням Київського районного суду м. Харкова від 22 травня 2024 року позовні ОСББ «Ластівки» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Ластівки» заборгованість за внесками на утримання будинку, за внесками за вивезення твердих побутових відходів та іншими обов`язковими платежами за період з 01 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року у розмірі 5470,20 грн та судовий збір у розмірі 2800,90 грн. У задоволенні позовних вимог в іншій частині відмовлено.
Заочне рішення суду мотивовано тим, що відповідач належним чином не виконував своїх обов`язків щодо сплати внесків, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість за внесками на утримання будинку, на вивезення твердих побутових відходів та іншими обов`язковими платежами за період з 01 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року у розмірі 5470, 20 грн, яка підлягає стягненню з нього. У стягненні 3% річних та інфляційних втрат відмовлено, оскільки позовні вимоги заявлені за період з лютого 2022 року по грудень 2023 року, тоді як позивач не мав права нараховувати 3% річних та інфляційні втрати у період дії воєнного стану.
Додатковим рішенням Київського районного суду м. Харкова від 26 червня 2024 року стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Ластівки» судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3000,00 грн.
Не погоджуючись з заочним рішенням суду 21 червня 2024 року адвокат Каленська Н.В., яка діє в інтересах ОСББ «Ластівки», на вказане судове рішення подала апеляційну скаргу, в якій просила рішення суду - змінити в частині відмови у стягненні 3% річних та інфляційних втрат, стягнувши з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Ластівки» 3% річних у розмірі 131,74 грн та інфляційні втрати у розмірі 311,62 грн.
Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції неправомірно відмовив у стягненні з відповідача інфляційних втрат та 3% річних, оскільки відносини, що виникають між співвласниками та ОСББ, регулюються Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та не є предметом регулювання Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Законодавцем розмежовано поняття «внесок» та «житлово-комунальна послуга», однак суд цього не врахував та дійшов помилкового висновку про те, що позивач не мав права нараховувати 3% річних та інфляційні втрати у період дії воєнного стану.
Відповідач правом на подачу відзиву на апеляційну скаргу не скористався.
Згідно частини 3 статті 360 ЦПК України відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Відповідно до частин 1, 2, 4, 5 статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Частиною 3 статті 3 ЦПК України встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Суд апеляційної інстанції розглядає апеляційну скаргу ОСББ «Ластівки» на заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 22 травня 2024 року в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними в ній матеріалами на підставі частини 1 статті 369 ЦПК України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення.
Перевіряючи законність і обґрунтованість заочного рішення суду першої інстанції відповідно до вимог частини 1 статті 367 ЦПК України в межах доводів та вимог апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 28 червня 2019 року рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , створено ОСББ «Ластівки», та 12 липня 2019 року проведена його державна реєстрація (а.с. 5-6).
Положеннями Статуту ОСББ передбачено, що об`єднання створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , для забезпечення і захисту прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом (а.с. 7-22).
Відповідно розділу ІІ Статуту «Мета створення, завдання та предмет діяльності об`єднання» ОСББ має право у тому числі: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, утому числі відрахувань до ремонтно та резервного фондів, вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі оплати всіх встановлених Законом та Статутом внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
У розділі V Статуту «Права і обов`язки співвласників» передбачено, що співвласник багатоквартирному будинку, зобов`язаний, зокрема: виконувати обов`язки, передбачені Статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 , загальною площею 44 кв м, на підставі договору купівлі-продажу від 15 серпня 2013 року (а.с. 30, 51).
Як вбачається з протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Ластівки» від 15 жовтня 2021 року, загальними зборами ОСББ «Ластівки» був затверджений кошторис та встановлено з 01 жовтня 2021 року щомісячний внесок на здійснення управління багатоквартирним будинком (в тому числі утримання) в наступному розмірі: для житлових та нежитлових приміщень 5,67 грн з 1 м2 з оплатою щомісячного внеску не пізніше 20-го числа місяця, що настає за розрахунковим місяцем (а.с. 23-24).
З виписки з протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Ластівки» від 31 березня 2023 року вбачається, що загальними зборами ОСББ «Ластівки» був затверджений розмір внесків і платежів ОСББ «Ластівки» на 2023 рік на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 6,52 грн за 1 м2 з порядком сплати внесків до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим (а.с. 25-26).
З довідки ОСББ «Ластівки» від 12 січня 2024 року про заборгованість співвласника вбачається, що заборгованість ОСОБА_1 , як власника житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , за внесками на утримання будинку (за період з лютого 2022 року по грудень 2023 року), за внесками за вивезення твердих побутових відходів (за період з червня 2022 року по грудень 2023 року), за внеском на перенесення майданчика для баків для сміття за лютий 2021 року станом на 12 січня 2024 року складає 5470, 20 грн (а.с. 31-32).
На зазначений розмір заборгованості позивачем нараховані три відсотки річних від простроченої суми та інфляційні втрати, які згідно з розрахунком інфляційних нарахувань та 3 % річних станом на 12 січня 2024 року склали: інфляційні втрати - 311, 62 грн, 3% річних - 131, 74 грн (а.с. 33-38).
Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (частина 1 статті 322 ЦК України).
Статтею 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що ОСББ - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна, а співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Згідно зі статтею 15 вказаного Закону співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до статті 16 вказаного Закону, об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, серед іншого: приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; укладати договори; виступати замовником робіт з капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати для виконання статутних завдань господарче забезпечення діяльності об`єднання в порядку, визначеному законом; визначати підрядника, укладати договори про управління та експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
Відповідно до статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За змістом наведеної норми закону нарахування інфляційних втрат на суму боргу та 3 % річних входять до складу грошового зобов`язання і вважаються особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування останнім утримуваними грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Оскільки стаття 625 ЦК України розміщена в розділі І «Загальні положення про зобов`язання» книги 5 ЦК України, то вона поширює свою дію на всі зобов`язання, якщо інше не передбачено в спеціальних нормах, які регулюють суспільні відносини з приводу виникнення, зміни чи припинення окремих видів зобов`язань.
У статті 625 ЦК України визначені загальні правила відповідальності за порушення будь-якого грошового зобов`язання незалежно від підстав його виникнення.
Такі правові висновки зроблено Великою Палатою Верховного Суду у постановах від 16 травня 2018 року у справі № 686/21962/15-ц, від 19 червня 2019 року у справі № 646/14523/15-ц,
З доводів апеляційної скарги ОСББ «Ластівки» вбачається, що воно оскаржує заочне рішення суду лише в частині відмови у задоволенні вимог про стягнення 3% річних та інфляційних втрат.
Відмовляючи у задоволенні вказаних вимог суд першої інстанції керувався тим, що постановою Кабінету Міністрів України № 206 встановлена заборона нарахування інфляційних втрат та 3% річних на суму заборгованості за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в територіальних громадах, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії (територіях можливих бойових дій, активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси), або тимчасово окупованих.
Дійсно, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2022 року №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» встановлено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням (у тому числі населенням, що проживає у будинках, де створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні (житлові) кооперативи або яким послуги надаються управителем чи іншою уповноваженою співвласниками особою за колективним договором) в територіальних громадах, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії (територіях можливих бойових дій, активних бойових дій, активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (до дати припинення можливості бойових дій, завершення бойових дій, завершення тимчасової окупації), або якщо нерухоме майно споживача було пошкоджено внаслідок воєнних (бойових) дій за умови інформування про такі випадки відповідного виконавця комунальної послуги.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року №309 (зі змінами), Харківська міська територіальна громада віднесена з 15 вересня 2022 року до території можливих бойових дій. У період з 24 лютого 2022 року до 15 вересня 2022 року відносилася до території активних бойових дій.
Разом з тим, житлово-комунальні послуги це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг (пункт 5 частини 1 статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Предметом регулювання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та управління побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках (частина 1 статті 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Не є предметом регулювання цього Закону відносини, що виникають між співвласниками, а також між співвласниками та об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку при забезпеченні потреб співвласників шляхом самозабезпечення відповідно до статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (частина 2 статті 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, отримання послуги з управління побутовими відходами, об`єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.
Питання самостійного забезпечення об`єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб`єктів.
Самостійне забезпечення об`єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об`єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів.
Газо- та електропостачання квартир та нежитлових приміщень здійснюється на підставі договорів між їх власниками і газо- та електропостачальними організаціями відповідно до вимог законодавства.
Договори з управителем укладаються об`єднанням відповідно до закону.
Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи.
Об`єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об`єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Частиною 3 статті 23 Закону передбачено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Тлумачення вищевказаних норм свідчить, що законодавець визначив, що не є предметом регулювання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини, які виникають між співвласниками та об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку при забезпеченні потреб співвласників шляхом самозабезпечення.
Відповідний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 30 листопада 2023 року у справі № 401/983/23, провадження № 61-12953св23.
Як вбачається з протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «Ластівки» від 15 жовтня 2021 року, загальними зборами ОСББ «Ластівки» прийнято рішення здійснювати всі функції з управління (в тому числі утримання) багатоквартирним будинком АДРЕСА_4 та прибудинковою територією ОСББ «Ластівки» через його статутні органи із залученням спеціалістів на договірних засадах. Надано право правлінню ОСББ «Ластівки» обирати виконавців робіт та надавачів послуг, а також погоджувати умови договорів, що укладаються з ними для забезпечення утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території згідно статей кошторису. Після цього затверджено кошторис та розмір внеску на здійснення управління будинком. Рішенням загальних зборів від 31 березня 2023 року розмір внеску збільшено.
З урахуванням наведеного, між відповідачем, як співвласником будинку, та ОСББ «Ластівки» виникли відносини щодо утримання та експлуатації багатоквартирного будинку при забезпеченні потреб співвласників шляхом самозабезпечення.
Вказані відносини регулюються, зокрема, ЦК України, Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», та на них не поширюється дія Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
ОСББ «Ластівки» не є виробником та/або виконавцем житлово-комунальних послуг, визначених відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», не формує цін чи тарифів на послуги.
Встановлений загальними зборами співвласників розмір обов`язкового внеску (платежу) не є комунальним платежем відповідно до статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Зазначене відповідає висновку, викладеному у постанові Верховного Суду від 14 липня 2020 року у справі № 466/8748/16-ц, провадження № 61-36648св18.
Отже, враховуючи, що у постанові Кабінету Міністрів України № 206 йдеться лише про плату за житлово-комунальні послуги, а внески в ОСББ на утримання будинку і вивезення твердих побутових відходів нею не є, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про застосування до спірних правовідносин заборони на нарахування інфляційних втрат та 3% річних, передбаченої вказаною постановою, та відмову у задоволенні вимог в цій частині.
До того ж, до суми заборгованості позивачем включено внесок на перенесення майданчика для баків для сміття у розмірі 250,00 грн, яка утворилась за лютий 2021 року, на яку інфляційні втрати та 3% річних нараховані з березня 2021 року, тобто до запровадження воєнного стану, однак суд першої інстанції на це увагу не звернув.
Таким чином, заочне рішення суду в оскаржуваній частині підлягає скасуванню з ухваленням в цій частині нового судового рішення про задоволення вимог про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Ластівки» інфляційних втрат у розмірі 311,62 грн та 3 % річних у розмірі 131,74 грн.
В іншій частині заочне рішення суду не оскаржувалось та не переглядалось.
Частиною 1 статті 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не передаючи справи на новий розгляд, змінює рішення або ухвалює нове, цей суд відповідно змінює розподіл судових витрат (частина 13 статті 141 ЦПК України).
Оскільки позов та апеляційну скаргу ОСББ «Ластівки» задоволено, з ОСОБА_1 на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору за подання позову та апеляційної скарги у розмірі 3368,64 грн (3028,00 + 340,65) (а.с. 1, 111).
Керуючись ст.ст. 367, 368, 374, 376, 381-384 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргуОб`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» задовольнити.
Заочне рішення Київського районного суду м. Харкова від 22 травня 2024 року в оскаржуваній частині - скасувати та ухвалити в цій частині нове судове рішення.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» (код ЄДРПОУ 4311147, місцезнаходження: м. Харків, вулиця Дача 55, будинок 9) інфляційні втрати у розмірі 311 (триста одинадцять) грн 62 коп та 3 % річних у розмірі 131 (сто тридцять одна) грн 74 коп.
В іншій частині судове рішення не оскаржувалось та не переглядалось.
Змінити розподіл судових витрат.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Ластівки» (код ЄДРПОУ 4311147, місцезнаходження: м. Харків, вулиця Дача 55, будинок 9) витрати зі сплати судового збору за подачу позову та апеляційної скарги в розмірі 3368 (три тисячі триста шістдесят вісім) грн 64 коп.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Повний текст постанови складено 13 січня 2025 року.
Головуючий Ю.М. Мальований
Судді О.В. Маміна
О.Ю. Тичкова
Суд | Харківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124350301 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Харківський апеляційний суд
Мальований Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні