Справа № 307/5518/24
Провадження № 2/307/1354/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про повернення позовної заяви
13 січня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник, адвокат Марич І.Ю. до ОСОБА_2 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору, Тячівський відділ ДРАЦС Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції України про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дітей,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник, адвокат Марич І.Ю. звернувся в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору, Тячівський відділ ДРАЦС Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції України про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дітей.
Ухвалою Тячівського районного суду Закарпатської області від 27 грудня 2024 року вказану позовну заяву залишено без руху.
09.01.2025 року до початкурозгляду справипо суті від представника позивача, адвоката Марич І.Ю. до суду надійшла заява, в якій просить подану ним позовну заяву про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дітей, справа №307/5518/24, провадження 2/307/1354/24, повернути йому з доданими до неї документами, та повернути судовий збір, сплачений при поданні позовної заяви.
Згідно до п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК Українизаява повертається у випадках, коли позивач до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі подав заяву про відкликання позовної заяви.
Враховуючи наведене, вважаю, що до даної позовної заяви слід застосувати правила п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України і повернути її позивачу.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Позивачем при зверненні з даним позовом було сплачено судовий збір у сумі 1 211, 20 гривень, що підтверджується оригіналом квитанції АТ "Таскомбанк" від 20.12.2024 року за №7016-1629-2290-5518, а відтак, сплачений судовий збір у зазначеній сумі підлягає поверненню платнику із Державного бюджету України на підставі п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».
Процедуру повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів визначено в Порядку повернення коштів, помилково або надміру зараховано до державного та місцевих бюджетів (далі Порядок), затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року № 787, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 року за № 1650/24182, із змінами.
Відповідно до п. 5 Повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету або повернення на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, або перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється за поданням (висновком, повідомленням) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили. У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до головних управлінь Казначейства, Казначейства (у разі сплати судового збору в іноземній валюті) подається копія судового рішення, засвідчена належним чином. Копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається платником до відповідного головного управління Казначейства, Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету. Заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету в електронній формі подається з обов`язковим накладанням електронного підпису платника або уповноваженої особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». До заяви одночасно подається копія: платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету, судового рішення, засвідчена належним чином (у разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) та грошового стягнення за адміністративні правопорушення), документа, що підтверджує відповідні повноваження уповноваженої особи, засвідчена належним чином.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача, адвоката Марич І.Ю. про повернення позивачу позовної заяви з доданими до неї документами, та сплаченого судового збору, підлягає задоволенню.
Керуючись п. 3 ч. 4 ст. 185, ст. 260 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якого діє представник, адвокат Марич І.Ю. до ОСОБА_2 , де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмет спору, Тячівський відділ ДРАЦС Південно-західного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції України про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дітей повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Судовий збір у сумі 1211,20 гривень, сплачений в АТ "Таскомбанку" згідно квитанції від 20.12.2024 року за №7016-1629-2290-5518, повернути із Державного бюджету України платнику ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Оригінал квитанції АТ "Таскомбанк" від 20.12.2024 року за №7016-1629-2290-5518, повернути позивачеві, залишивши в матеріалах справи належним чином засвідчену її копію.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя М.М.Бряник
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124355691 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бряник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні