Справа № 933/36/25
Провадження № 2-о/933/12/25
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
14 січня 2025 року смт Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., розглянувши заяву представника заявника ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 , про встановлення юридичного факту, заінтересована особа: ВП "Знам`янський загін воєнізованої охорони" філії "Відомча воєнізована охорона Акціонерного товариства "Українська залізниця", -
В С Т А Н О В И В:
14.01.2025 року представник заявника звернулась до Олександрівського районного суду Донецької області, в інтересах ОСОБА_2 , про встановлення юридичного факту, заінтересована особа: ВП "Знам`янський загін воєнізованої охорони" філії "Відомча воєнізована охорона Акціонерного товариства "Українська залізниця".
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
За вимогами ч. 1 ст. 187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу, а якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, за наступних підстав.
Представник заявника у своїй заяві просить встановити що ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 внаслідок поєднаної вибухової травми з ураженням голови, тулубу та кінцівок одержаної під час безпосередньої участі у заходах (забезпечення національної безпеки і оборони) у період воєнного стану.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім`ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов`язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.
З досліджених норм, вбачається, що суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час, лише у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Як вбачається з заяви та долучених до неї письмових доказів, смерть ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована у встановленому Законом порядку, а саме: Відділом державної реєстрації смерті у місті Кропивницькому Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), про що видано відповідне свідоцтва про смерть № НОМЕР_2 .
Отже, смерть ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована у встановленому Законом порядку, органом державної реєстрації актів цивільного стану.
Даний факт також підтверджено лікарським свідоцтвом про смерть № 928 та актом спеціального розслідування групового нещасного випадку, що стався 23.07.2022 року.
Відповідно пункту 5 Порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, деяких категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2023 р. N 685 (далі Порядок): Для встановлення факту безпосередньої участі у заходах особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, кожен повнолітній член сім`ї, зазначений у підпункті 2 пункту 2 цього Порядку (його уповноважена особа), подає особисто чи надсилає поштою Мінветеранів письмову заяву про встановлення факту безпосередньої участі у заходах за формою згідно з додатком 1.
До заяви додаються документи згідно з переліком абзацу 8-17.
Рішення суду яким встановлено, що особа загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах у період воєнного стану, - подається лише у разі відсутності документів, передбачених абзацами чотирнадцятим - шістнадцятим цього пункту.
За вимогами абзаців 14-16 п. 5 Порядку до заяви у Мінветеранів додаються:
-копія висновку судово-медичної експертизи (дослідження), що засвідчує факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, або копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ;
-копія довідки про безпосередню участь у заходах у період воєнного стану особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, видана командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) Збройних Сил, Держприкордонслужби, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ та/або іншого утвореного відповідно до закону військового формування та правоохоронного органу, у взаємодії з якими особа брала безпосередню участь у заходах у період воєнного стану;
-свідчення (заява) командира підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа, або свідчення (заяви) не менше ніж двох свідків, які разом з особою брали безпосередню участь у заходах, про безпосередню участь у заходах у період воєнного стану особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, - у разі відсутності довідки, передбаченої абзацом п`ятнадцятим цього пункту.
Заява та долучені до неї письмові докази не містять відомостей про відсутність у заявника документів, передбачених абзацами чотирнадцятим - шістнадцятим п. 5 Порядку та неможливість їх отримання заявником.
До заявидолучені копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ.
Факт загибелі ОСОБА_2 під час виконання трудових обов`язків стрільця встановлений Актом спеціального розслідування від 23.08.2022 року.
Підприємство на якому працював та загинув ОСОБА_2 розташовано на території, що контролюється урядом України. Зазначену територію не включено до переліку затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 року за № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».
За вимогамист.318ЦПК України: у заяві повинно бути зазначено:
1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.
2. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
За вимогами п. 3 постанови Пленуми ВСУ від 31.03.1995 року за № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення, - вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту
і форми позовної заяви, встановленим ст. 137 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 274 ЦПК (1502-06). Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або
до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ст. 139 ЦПК постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок
заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
У заяві не зазначено з яких причин заявник:
- не може одержати документи, що передбачені абз. 15-16 п. 5 Порядку для звернення до Мінветеранів;
- не зазначено якими доказами підтверджується факт який просить встановити заявник.
До заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, передбачених абз. 15-16 п. 5 Порядку, для звернення до Мінветеранів.
У заявниканаявний документу передбачений абз. 14 п. 5 Порядку, який необхідний для звернення до Мінветеранів.
З огляду на викладене, заява представника заявника ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 , не відповідає вимогам ст. 318 ЦПК України.
Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху із зазначенням недоліків позовної заяви та строк їх усунення який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху заяву представника заявника ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 , про встановлення юридичного факту, заінтересована особа: ВП "Знам`янський загін воєнізованої охорони" філії "Відомча воєнізована охорона Акціонерного товариства "Українська залізниця".
Запропонувати заявнику та його представнику, усунути недоліки заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олександрівського
районного суду Попович І.А.
Суд | Олександрівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124385189 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Олександрівський районний суд Донецької області
Попович І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні