ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"14" січня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/24/25
Господарський суд Житомирської області
Суддя Нестерчук С. С.
розглянувши заяву представника Фермерського господарства «Суховець» - адвоката Довгалюка Р. О. про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі
за позовом керівника Коростишівської окружної прокуратури Житомирської області
в інтересах держави в особі Брусилівської селищної ради
Житомирського району Житомирської області
до 1) Фермерського господарства «Суховець»
2) Товариства з обмеженою відповідальністю «Фастів Агро»
про розірвання договору оренди земельної ділянки, визнання недійсним договору суборенди земельної ділянки, скасування державної реєстрації права суборенди, зобов`язання повернути земельну ділянку
без повідомлення учасників справи,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою від 09.01.2025 відкрито провадження у справі № 906/24/25 вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження з викликом учасників справи та призначено підготовче засідання на 05.02.2025 о 10:00.
14.01.2025 через систему «Електронний суд» представник Фермерського господарства «Суховець» (далі - Господарства) - адвокат Довгалюк Роман Олександрович подав заяву про проведення усіх судових засідань у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин 1,2,4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Вища рада правосуддя рішенням від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення про ЄСІТС).
Згідно з пунктом 49 Положення про ЄСІТС для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
З 1 жовтня 2022 року вхід користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку відбувається виключно через Електронний кабінет Електронного суду.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (частина восьма статті 197 ГПК України).
З огляду на відповідність поданої заяви вимогам статті 197 ГПК України, наявність електронного кабінету у представника та наявність в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час), з метою дотримання прав учасників справи, зокрема, на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд вважає за необхідне задовольнити вказану вище заяву та проводити розгляд справи в усіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представника Господарства.
Ураховуючи наведене, керуючись статтями 197, 234, 235 ГПК України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити заяву представника Господарства адвоката Довгалюка Р. О.
2. Проводити розгляд справи в усіх судових засіданнях за участю представника Господарства адвоката Довгалюка Р. О. у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
3. Роз`яснити учаснику справи, його представнику, який подав відповідну заяву, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням https://vkz.court.gov.ua, за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в системі із застосуванням електронного підпису. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
4. Копію ухвали направити учасникам справи в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Світлана НЕСТЕРЧУК
Друк. :
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124400509 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Нестерчук С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні