Ухвала
від 14.01.2025 по справі 387/1067/24
ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЄУН 387/1067/24

Номер провадження 2/387/49/25

У Х В А Л А

про призначення судово-психологічної експертизи та зупинення провадження в справі

14 січня 2025 року селище Добровеличківка

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області, в складі

головуючого судді Майстер І. П.

за участі секретаря судового засідання Полюхович Т.А.

представника позивача

( в режимі відеоконференцзв`язку) Пузиря В.О.

представників Новоукраїнської районної ради

Кіровоградської області Небоги О.І.

Руденка В.І.

представника Добровеличківської селищної ради

Кіровоградської області Білика В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Добровеличківського районного суду Кіровоградської області клопотання позивача про призначення судової експертизи у цивільній справі за позовом представника позивача адвоката Пузиря В.О. в інтересах позивача ОСОБА_1 до Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області, Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок протиправного звільнення із займаної посади,-

УС ТА НО ВИ В:

Представник позивача звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до відповідачів про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок протиправного звільнення із займаної посади, в якому зазначив, що просить стягнути з відповідачів моральну шкоду в розмірі 800 000 гривень.

Представник позивача подав до суду письмове клопотання про призначення судово-психологічної експертизи у справі. У судовому засіданні він підтримав клопотання та попросив його задовольнити. Внаслідок прийняття протиправного рішення, ОСОБА_1 була незаконно звільненою із займаної посади, а відновлення прав позивачки реалізоване лише в судовому порядку. ОСОБА_2 були завдані значні моральні страждання, що виявилися у психічному та душевному дискомфорті. Протиправне рішення про звільнення фактично позбавило її можливості забезпечувати себе грошовими коштами для існування.

Отже впродовж зазначеного проміжку часу вказані обставини призвели до суттєвої зміни звичного укладу життя позивача.

Завдану моральну шкоду в цілому позивачка ОСОБА_1 згідно із заявленим клопотанням оцінює в сумі 800 000 гривень, хоча вважає, що ці кошти не можуть повністю відшкодувати довготривалі немайнові втрати, яких вона зазнала, та компенсувати душевні страждання.

У зв`язку із зазначеним ОСОБА_1 звернулася до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області з позовом про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок протиправного звільнення із займаної посади

Представник позивача в судовому засіданні просив суд винести ухвалу про призначення судово-психологічної експертизи та поставити перед експертом такі запитання:

1. Чи є ситуація, викладена позивачем ОСОБА_1 в позовній заяві психотравмувальною для неї ? Якщо так, то чи завдані ОСОБА_1 страждання ( моральна шкода)?

2. Чи спричиненні ОСОБА_1 страждання ( моральна шкода) за умови її незаконного звільнення із займаної посади та за умови тривалого поновлення на займанній посаді ?

3. Якщо ОСОБА_1 завдана моральна шкода, то який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання ( моральну шкоду) ?

Представники Новоукраїнської районної ради послалися на розсуд суду.

Представник Добровеличківської селищної ради Новоукраїнського району Кіровоградської області також помлався на розсуд суду.

Розглянувши подане клопотання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

З матеріалів справи вбачається, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, а саме: розміру моральної шкоди, потрібні спеціальні знання, а сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань, у зв`язку з чим суд вважає за необхідне клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити та призначити у цій справі судово-психологічну експертизу.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу на час проведення експертизи.

Оскільки проведення судово-психологічної експертизи потребує значного проміжку часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цивільній справі за позовом представника позивача адвоката Пузир В.О. в інтересах позивача ОСОБА_1 до Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області, Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок протиправного звільнення із займаної посади у зв`язку із проведенням експертизи у цивільній справі.

Керуючись ст.ст.103, 104, 252, 253, 258-260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільній справі ЄУН №387/1067/24 номер провадження по справі 2/387/448/24 за позовом представника позивача адвоката Пузир В.О. в інтересах позивача ОСОБА_1 до Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області, Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок протиправного звільнення із займаної посади у зв`язку із проведенням експертизи по цивільній справі, судово-психологічну експертизу, проведення якої доручити експертам Кропивницького відділеня Київського науково-дослідного інституту скдових експертиз ( вул.Волкова,13 г м.Кропивницький).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову експерта від давання висновку без поважних причин за ст.ст. 384, 385 КК України.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1. Чи є ситуація, викладена позивачем ОСОБА_1 в позовній заяві психотравмувальною для неї ? Якщо так, то чи завдані ОСОБА_1 страждання ( моральна шкода)?

2. Чи спричинені ОСОБА_1 страждання ( моральна шкода) за умови її незаконного звільнення із займаної посади та за умови тривалого поновлення на займанній посаді ?

3. Якщо ОСОБА_1 завдана моральна шкода, то який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання ( моральну шкоду) ?

Витрати на проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , роз`яснивши їй про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України.

Копію ухвали направити для виконання до Кропивницького відділеня Київського науково-дослідного інституту скдових експертиз ( вул.Волкова,13 г м.Кропивницький).

Надати у розпорядження експертів матеріали цивільної справи ЄУН №387/1067/24 номер провадження у справі 2/387/49/25.

Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя

Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області Майстер І. П.

СудДобровеличківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124400872
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —387/1067/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Майстер І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні