Справа № 948/11/25
Номер провадження 1-в/948/12/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.01.2025 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
представника Машівської ВК № 9 ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Машівка подання начальника державної установи «Машівська виправна колонія (№ 9)» ОСОБА_6 стосовно засудженого:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вознесенськ Миколаївської області, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , з повною загальною середньою освітою, не одруженого, засудженого вироком Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 03.02.2022 за ч. 2 ст. 286-1 КК України до 3 років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами,
про встановлення адміністративного нагляду,
у с т а н о в и в :
у січні 2025 року до Машівського районного суду Полтавської області надійшло зазначене подання, мотивоване тим, що ОСОБА_5 засуджений вироком Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 03.02.2022 за ч. 2 ст. 286-1 КК України до 3 років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами. Відбуває покарання з 03.02.2022, кінець строку 19.01.2025. З 26.12.2022 відбуває покарання в ДУ «Машівська виправна колонія (№9)», за час відбування покарання характеризується негативно, десять разів притягувався до дисциплінарної відповідальності, які не зняті та не погашені, заохочень не має, в установі не працевлаштований, виконує роботи по благоустрою установи виконання покарань, але під контролем, намагається не допускати порушень вимог пожежної безпеки та безпеки праці, приймає участь у виховних заходах, які проводяться в установі, але під контролем адміністрації, приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу «Правопросвітництво», «Підготовка до звільнення», які не реалізовані. Прагне до підвищення наявного загальноосвітнього рівня шляхом самоосвіти, відвідує бібліотеку установи. Не приймає участь у роботі самодіяльних організацій засуджених. Підтримує зв`язки з рідними, шляхом телефонних розмов. Вину у скоєному злочині визнає, вирок суду вважає справедливим, перебуває на профілактичному обліку психолога установи, як особа, яка схильна до самогубства та на профілактичному обліку, як особа, що допускає злісні порушення вимог режиму відбування покарання.
У зв`язку з викладеним адміністрація колонії клопоче розглянути матеріал щодо застосування адміністративного нагляду до засудженого ОСОБА_5 відповідно до вимог ст. 158 КВК України та п. б ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місця позбавлення волі» та заборонити вихід з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати 8 годин на добу (з 21.00 до 05.00), так як мав чотири стягнення за вживання спиртних напоїв; заборонити перебування у визначених місцях району (міста) «Ресторан», «Кафе», «Бар», так як під час перебування в установі мав стягнення за виготовлення спиртних напоїв, їх вживання та зберігання заборонених предметів; зобов`язати з`являтися на реєстрацію в орган поліції за місцем проживання 1,2,3,4 тижня кожного місяця на 1 рік.
У судовому засіданні представник ДУ «Машівська виправна колонія (№9)» подання підтримав, покликаючись на те, що засуджений під час відбування покарання за тяжкий злочин допусти кілька порушень режиму відбування покарання, в т.ч. за зберігання заборонених предметів, такия як спиртні напої, перебуває на профілактичному обліку.
Засуджений ОСОБА_5 проти задоволення подання заперечував, посилаючись на те, що він відбув призначене йому покарання та виправився, допущені ним порушення не свідчать про те, що він є небезпечним для суспільства, він не має злих намірів на майбутнє.
Захисник просив відмовити у задоволенні подання, посилаючись на те, що подання необгрнутоване, установа виконання покарань не довела, що ОСОБА_5 не бажає стати на шлях виправлення та є небезпечним для суспільства, засуджений тривалий час, до прибуття до ДУ «Машівська виправна колонія (№9)» не мав стягнень, а під час відбування покарання у вказаній виправній колонії брав участь у заходах про благоустрою установи та виховних заходах.
Суд, заслухавши пояснення учасників судового провадження та, дослідивши матеріали подання, дійшов такого висновку.
ОСОБА_5 засуджений вироком Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 03.02.2022 за ч.2 ст. 286-1 КК України до 3 років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами (а.о.с.24-29 ч.1 т.1, а.с.9-20), який ухвалою Миколаївського апеляційного суду від 05.10.2022 р. залишено без змін (а.о.с.32-34 ч.1 т.1).
24.07.2023 р. засіданням комісії ДУ «Машівська ВК №9» було відмовлено засудженому ОСОБА_5 у поданні до суду матеріалів на заміну покарання більш м`яким, який відбув строку покарання, як такому, що не став на шлях виправлення (а.о.с.155 ч.2 т.1).
23.01.2024 р. засіданням комісії ДУ «Машівська ВК №9» було відмовлено засудженому ОСОБА_5 у поданні до суду матеріалів на умовно-дострокове звільнення, який відбув 2/3 строку покарання, як такому, що не довів своє виправлення (а.о.с.32 т.2).
Відповідно до характеристики від 07.01.2025 ОСОБА_5 відбуває покарання з 03.02.2022, кінець строку покарання 19.01.2025. За час відбування покарання в установі має 10 не знятих та не погашених стягнень, перебуває на профілактичному обліку установи, як особа, яка схильна до самогубства, перебуває на профілактичному обліку установи, як особа, яка схильна до вчинення злісних порушень, в установі не працевлаштований, у більшості випадків не робить висновків із своїх минулих помилок, не може передбачати наслідки свої дій, відсутні явні прояви неадекватної поведінки, психоемоційний стан засудженого під час відбування покарання в цілому задовільний, до існуючих норм та правил у суспільстві відноситься негативно, не налаштований сприймати, позитивні плани на майбутнє відсутні або не чіткі, має одне стягнення за вживання спиртних напоїв, друзі та коло спілкування, в якому підтримують прокримінальні настанови на спосіб життя відсутні, має друзів, соціальні контакти та позитивні зв`язки, підтримує родинні зв`язки, вину визнає, бажає змінити своє життя, але це бажання має поодинокий та не системний характер, стверджує, що має бажання брати участь у програмах/заходах, але за поведінкою особи зрозуміло, що це не відповідає дійсності, або відвідуючи заходи програми, особа не бере активної участі у діяльності групи, усвідомлює, що саме потребує змін, але для цього нічого не робить, має позитивні плани на майбутнє, але не знає яким чином їх втілити, зарахований до ДВВ «Правова просвіта», «Підготовка до звільнення», має середній рівень ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та ймовірної небезпеки для суспільства (а.с.4-7).
Згідно з довідкою про стягнення та заохочення ОСОБА_5 заохочень не має, при цьому має десять стягнень, а саме: два попередження за порушення розпорядку дня, одну догану за порушення розпорядку дня, три суворі догани за зберігання заборонених речей, в т.ч. спиртних напоїв, порушення розпорядку дня, нетактовну поведінку до представника адміністрації, чотири ДІЗО за нетактовну поведінку, зберігання заборонених предметів, вживання спиртних напоїв, жодна з цих стягнень не зняті та не погашені (а.с.8).
Згідно зі ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2ЗаконуУкраїни«Про адміністративнийнаглядзаособами,звільненимизмісць позбавленняволі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Статтею 3 зазначеного Закону визначений вичерпний перелік осіб, до яких може бути застосовано адміністративний нагляд, а саме: щодо повнолітніх осіб: б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи; д) засуджених до довічного позбавлення волі; е) звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначенійстаттею 81-1Кримінального кодексу України. Адміністративний нагляд стосовно цих осіб здійснюється виключно в порядку, визначеномустаттею 7-1 цього Закону.
ОСОБА_5 за весь час відбування покарання систематично порушував режим утримання і його поведінка свідчить про вперте небажання стати на шлях виправлення, а отже він може бути небезпечним для суспільства та потребує додаткового контролю.
Отже, є обґрунтованими вимоги подання про застосування обмежень до ОСОБА_5 у виді заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати 8 годин на добу (з 21.00 до 05.00); заборони перебування у визначених місцях району (міста) «Ресторан», «Кафе», «Бар»; зобов`язанням з`являтися на реєстрацію в орган поліції за місцем проживання 1,2,3,4 тижня кожного місяця на 1 рік, які відповідають положенням ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі викладеного, керуючись ст. 537, 539 КПК України, ст. ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, суд
у хвал ив:
задовольнити подання начальника державної установи «Машівська виправна колонія (№ 9)» ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_5 .
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 рік, з такими обмеженнями щодо поведінки на час дії адміністративного нагляду:
1)заборонити вихід з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати 8 годин на добу (з 21.00 до 05.00);
2)заборонити перебування у визначених місцях району (міста) «Ресторан», «Кафе», «Бар»;
3)зобов`язати з`являтися на реєстрацію в орган поліції за місцем проживання 1, 2, 3, 4 тижня кожного місяця.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Машівський районний суд.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124407031 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про установлення, припинення адміністративного нагляду |
Кримінальне
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні