Ухвала
від 14.01.2025 по справі 916/66/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"14" січня 2025 р.м. Одеса № 916/66/25Господарський суд Одеської області у складі судді Мусієнко О.О.,

розглянувши матеріали за вх. № 71/25 від 10.01.2025

за позовом: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського -102»

до відповідача: Виконавчого комітету Одеської міської ради

про визнання незаконним та скасування рішень

В С Т А Н О В И В:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського -102» звернулося із позовною заявою від 17.12.2024 (вх. № 71/25 від 10.01.2025) до відповідача Виконавчого комітету Одеської міської ради, в якій просить визнати незаконним та скасувати:

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 456 від 25.10.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 106 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 179 від 26.04.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 104 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 716 від 24.06.2009 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення першого поверху ВНС за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102;

стягнути з Виконавчого комітету Одеської міської ради судові витрати;

стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Подана об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського -102» позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 1 та п.п. 2 п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» установлено, що у 2025 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить: з 1 січня 2025 року - 3028 грн.

Ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки позивач заявив три вимоги немайнового характеру, то останній повинен сплатити судовий збір у загальному розмірі 9084 грн, тоді як згідно доданої до позовної заяви платіжної інструкції № 261 від 13.12.2024 від 13.12.2024 судовий збір сплачено в розмірі 3 028 грн.

Таким чином, платіжна інструкція № 261 від 13.12.2024 не може бути належним та допустимим доказом сплати судового збору у встановлених Законом України «Про судовий збір» порядку та розмірі.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 6056 грн.

У ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 4 ст. 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

У порушення вищевикладеного, позивачем до позовної заяви не додано ані копій рішень виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.10.2018 № 456, від 26.04.2018 № 179, від 24.06.2009 № 716 або засвідченого витягу з них, ані клопотання про їх витребування у разі відсутності у позивача таких рішень.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, господарський суд вважає, що позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського-102» до відповідача Виконавчого комітету Одеської міської ради слід залишити без руху.

З огляду на викладене, господарський суд повідомляє позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського-102» від 17.12.2024 (вх. № 71/25 від 10.01.2025) до відповідача Виконавчого комітету Одеської міської ради залишити без руху.

2. Встановити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського-102» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом:

- зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача;

- доплати судового збору у розмірі 6056 грн та надання до суду відповідних документів про оплату;

- надання всіх наявних у нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- надання рішень Виконавчого комітету Одеської міської ради № 456 від 25.10.2018, № 179 від 26.04.2018, № 716 від 24.06.2009 або засвідченого витягу з них, або клопотання про їх витребування у разі відсутності таких рішень.

3. Повідомити Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добровольського-102», що згідно з вимогами ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили 14.01.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Мусієнко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124407650
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про комунальну власність, з них

Судовий реєстр по справі —916/66/25

Ухвала від 29.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мусієнко О.О.

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мусієнко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні