Ухвала
від 29.01.2025 по справі 916/66/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"29" січня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/66/25

Господарський суд Одеської області у складі судді Мусієнко О.О.,

розглянувши матеріали за вх. № 71/25 від 10.01.2025, вх. № 2570/25 від 24.01.2025

за позовом: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Добровольського -102 (65025, м. Одеса, пр-т Добровольського, буд. 102)

до відповідача: Виконавчого комітету Одеської міської ради (65026, м. Одеса, Думська площа, буд. 1)

про визнання незаконним та скасування рішень

В С Т А Н О В И В:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Добровольського-102 звернулося із позовною заявою від 17.12.2024 (вх. № 71/25 від 10.01.2025) до відповідача Виконавчого комітету Одеської міської ради, в якій просить визнати незаконним та скасувати:

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 456 від 25.10.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 106 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 179 від 26.04.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 104 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 716 від 24.06.2009 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення першого поверху ВНС за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102;

- стягнути з Виконавчого комітету Одеської міської ради судові витрати;

- стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 14.01.2025 вищевказану заяву залишено без руху; встановлено Об`єднаному співвласників багатоквартирного будинку Добровольського-102 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом: зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача; доплати судового збору у розмірі 6056 грн та надання до суду відповідних документів про оплату; надання всіх наявних у нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; надання рішень Виконавчого комітету Одеської міської ради № 456 від 25.10.2018, № 179 від 26.04.2018, № 716 від 24.06.2009 або засвідченого витягу з них, або клопотання про їх витребування у разі відсутності таких рішень.

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Добровольського-102 звернулося із заявою від 23.01.2025 (вх. № 2570/25 від 24.01.2025) про усунення недоліків з наданням відповідних доказів.

Також, Об`єднаним співвласником багатоквартирного будинку Добровольського-102 надано позовну заяву з урахуванням усунених недоліків, в якій просить визнати незаконним та скасувати:

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 456 від 25.10.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 106 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

-рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 179 від 26.04.2018 в частині визнання права власності за Одеською міською радою на нежитлове приміщення № 104 за адресою: м. Одеса, пр. Добровольського, 102,

- стягнути з Виконавчого комітету Одеської міської ради судові витрати;

- стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу.

Судом перевірено, що недоліки позовної заяви, які зумовили залишення її без руху, позивачем усунено.

Предметом позову є визнання та скасування рішень Виконавчого комітету Одеської міської ради.

Підставою позову позивач вказує те, що Виконавчий комітет Одеської міської ради прийняв оскаржувані рішення, якими всупереч вимогам Конституції України та законів, фактично визнав комунальною власністю та на підставі якого зареєстрував за Одеською міською радою право власності на нежитлові приміщення, що знаходяться у спільній сумісній власності власників квартир багатоквартирного будинку № 102 по пр. Князя Володимира Великого у м. Одесі.

Відповідно до ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд, з огляду на відсутність наразі підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, вбачає наявними підстави для відкриття провадження по справі № 916/66/25.

У позовній заяві позивач просив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Ч. ч. 1, 2, 3 ст. 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно із ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є змагальність.

Ст. 13 ГПК України встановлений такий принцип господарського судочинства як змагальність сторін, згідно з яким судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Ст. 76 ГПК України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Тобто, змагальність полягає в тому, що сторони у процесуальній формі доводять перед судом свою правоту, за допомогою доказів переконують суд у правильності своєї правової позиції.

Ст. 15 ГПК України передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

У п. 26 рішення Європейського суду з прав людини у справі Надточій проти України та п. 23 рішення ЄСПЛ «Гурепка проти України» № 2 наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.

Процесуальна рівність (засада рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом) забезпечує гарантії доступності до правосуддя та реалізації права на судовий захист, закріпленого в ч. 1 ст. 55 Конституції України. Ця засада є похідною від загального принципу рівності громадян перед законом, визначеного ч. 1 ст. 24 Основного Закону України, і стосується, зокрема, сфери судочинства. Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав.

Ч. 1 ст. 247 ГПК України закріплено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

За приписами Господарського процесуального кодексу України, зокрема, ч. 5 ст. 12 цього Кодексу, малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (302 800, 00 грн.); 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 514 000, 00 грн.).

За змістом ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, зокрема: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи предмет позову та зміст заявлених позовних вимог, склад учасників спору, а також з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, враховуючи завдання господарського судочинства, значення розгляду справи для сторін, з огляду на необхідність встановлення обставин, що неможливо зробити з наявних матеріалів справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, у зв`язку із чим постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого судового засідання у справі № 916/66/25.

Керуючись ст. ст. 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на "24" лютого 2025 р. об 11:00

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі суд. засідань №14 (5 поверх), тел. 0(482)307-971.

4. Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позов протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.

5. Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.

6. Встановити відповідачу строк для подання до суду заперечень на відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

7. Повідомити учасників справи про наявність у суду технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду.

Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили 29.01.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Мусієнко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення29.01.2025
Оприлюднено31.01.2025
Номер документу124764881
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про комунальну власність, з них

Судовий реєстр по справі —916/66/25

Ухвала від 29.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мусієнко О.О.

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Мусієнко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні