Справа № 569/3205/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2025 року м.Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Галінської В.В.
секретаря судового засідання Калетинець Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівному цивільну справу за заявою представника ОСББ «Соборна 283» Савівської Олени Ярославівни про роз`яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку "Соборна283" про визнання незаконними дій та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСББ «Соборна 283» Савівська О.Я. звернулась до суду з заявою про роз`яснення резолютивної частини судового рішення у зазначеній вище справі.
Заявник мотивує свою заяву тим, що рішення є не зовсім зрозумілим в частині, що стосується саме погодження приєднання приміщень позивача до газових мереж через газові мережі Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Соборна 283", шляхом надання дозволу на їх приєднання. Заявнику не зрозуміло як виконати рішення суду не порушуючи норми чинного законодавства, а саме норми цивільного законодавства, Закон України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Без відповідного роз`яснення виконання рішення суду є неможливим, оскільки резолютивна частина рішення допускає кілька варіантів тлумачення та не містить чіткого формулювання виконання рішення: 1) хто саме і в який спосіб в Об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку «Соборна 283» зобов`язаний погодити приєднання приміщень позивача до газових мереж через газові мережі Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборна 283» (одноособово голова правління ОСББ «Соборна 283» чи співвласники цього багатоквартирного будинку?)?; 2) в якій формі (шляхом видачі наказу, протокольним рішенням?) має бути наданий дозвіл, оскільки законодавством передбачено лише оскарження в судовому порядку рішення загальних зборів.
Представник заявника ОСББ «Соборна 283» Савівська О.Я. в судовому засіданні підтримала заяву, просила її задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 в судовому засіданні заперечила проти задоволення заяви про роз`яснення рішення, вказала, що воно є цілком зрозумілим.
Заслухавши поясненняпредставників сторін,дослідивши заяву про роз`яснення рішення суду, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути пред`явлено до примусового виконання.
Також зі змісту зазначеної статті вбачається, що роз`яснення судового рішення, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію.
В ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 14 травня 2019 року в справі №904/2526/18 (провадження №12-272гс18) зазначено, що «роз`яснення судового рішення - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового документа. Тобто йдеться про викладення судового рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Необхідність такого роз`яснення випливає з обставин неоднозначного розуміння рішення суду з метою його виконання. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз`ясненні рішення.
Отже, роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення, зумовлене його нечіткістю за змістом, можливістю різного тлумачення висновків суду, коли воно є неясним та незрозумілим. Це дає змогу усунути недоліки судового рішення, які стосуються недотримання його ясності та визначеності.
Крім того, Верховний Суд в постанові від 24.07.2020 у справі №128/2734/14 роз`яснив, що суд може роз`яснити судове рішення у разі, якщо нечітким або незрозумілим є зміст його резолютивної частини, як для осіб, щодо яких воно ухвалене, так і для осіб, які будуть здійснювати його примусове виконання.
Таким чином, роз`ясненню підлягає резолютивна частина судового рішення у разі утруднення його виконання. Тобто, у разі нечіткості та незрозумілості, а також утруднення виконання судового рішення, яким задоволено позовні вимоги, останнє підлягає роз`ясненню.
В ухвалі Великої Палати Верховного суду від 06 жовтня 2020 року у справі № 233/3676/19 також зазначено, що в ухвалі про роз`яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суті рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Водночас суд, роз`яснюючи рішення, не вносить зміни в існуюче рішення.
Враховуючи наведене, а також те, що рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 04 липня 2024 року набрало законної сили, а доводи заявника фактично зводиться до внесення нових даних до судового рішення, вказане рішення суду відповідно до правил статі 271 ЦПК України роз`ясненню не підлягає, а тому у задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись ст. 271 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви представника ОСББ «Соборна 283» Савівської Олени Ярославівни про роз`яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку "Соборна283" про визнання незаконнимидій тазобов`язаннявчинити дії - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду або через Рівненський міський суд Рівненської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя -
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124408370 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Галінська В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні