Провадження № 2-о/760/254/25
Справа № 760/33672/24
УХВАЛА
про прийняття заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
13 січня 2025 року Солом`янський районний суд міста Києва в складі судді Зуєвич Л.Л., перевіривши виконання вимог ст.ст. 293, 294, 315, 316 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса представника (для листування): 03186, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 34, оф. 30; e-mail представника: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП представника /для пошуку в системі «Електронний суд»/: НОМЕР_2 ), заінтересована особа: Бердянська міська військова адміністрація Бердянського району Запорізької області (код ЄДРПОУ: 44754037, адреса: 69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 164; e-mail: bmva_brzo@ukr.net), про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Рух справи
26.12.2024 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вказана заява, за підписом представника заявника - адвоката Воронкової О.І. (діє на підставі ордеру від 26.12.2024), в якій заявник просить встановити факт спільного проживання ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , на час відкриття спадщини.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.01.2025 для розгляду зазначеної заяви визначено суддю Зуєвич Л.Л.
В порядку ст. 316 ЦПК України для встановлення підсудності справи, судом направлено запит щодо встановлення місця проживання заявника. Відповідь на запит з Єдиного державного демографічного реєстру № 752620 надійшла 07.01.2025, з якої встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Отже, заява ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, подана до суду за місцем його проживання.
У справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи (ч. 3 ст. 42 ЦПК України).
Заявник та заінтересовані особи у справах окремого провадження мають права та обов`язки сторін (визначені у ст.ст. 43, 49 ЦПК України), крім випадків, передбачених у розділі IV цього Кодексу (ч. 8 ст. 49 ЦПК України).
При зверненні з позовними вимогами про визнання права власності на спадкове майно належним відповідачем є спадкоємець (спадкоємці), який прийняв спадщину, а у випадку їх відсутності, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, належним відповідачем є відповідний орган місцевого самоврядування (див. постанову Касаційного цивільного суду у справі Верховного Суду від 18.12.2024 у справі № 202/8251/18, провадження № 61-5703св23).
Суд розглядає в порядку окремого провадження, зокрема, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України).
Форма та зміст заяви та додані до неї документи дають підстави для відкриття окремого провадження у справі.
Підстави для відмови в відкритті провадження в справі та повернення заяви наразі не вбачаються.
Щодо витребування доказів
Суд враховує, що за змістом ч.ч. 1, 2 ст. 294 ЦПК України, під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи. З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Вбачається, що для повного та об`єктивного розгляду даної справи є необхідність витребувати у Дев`ятої київської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи № 58/2024 (номер у спадковому реєстрі: 71927375), яка була заведена після смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Суд враховує, що згідно з ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно з ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
За змістом ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Враховуючи наведені правові положення, а також те, що без визначених документів всебічний та об`єктивний розгляд справи може бути ускладнений, суд прийшов висновку про витребування вказаних документів.
Разом з тим, суд роз`яснює, що відповідно до ч. 6 ст. 294 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 76-84, 258-261, 293, 294, 315, 316 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Відкрити провадження в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Бердянська міська військова адміністрація Бердянського району Запорізької області, про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Солом`янського районного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25, каб. 23 на 06 лютого 2025 року о 12 годині 00 хвилин.
Розгляд справи здійснювати в порядку окремого провадження.
Заінтересованій особі в справі направити копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Заявнику ( ОСОБА_1 ) - до дня судового засідання надати суду письмові пояснення щодо того, чим він керувався визначаючи заінтересовану особу у справі.
Витребувати у Дев`ятої київської державної нотаріальної контори (адреса: 03087, м. Київ, вул. Волинська, буд. 6) належним чином завірену копію спадкової справи № 58/2024 (номер у спадковому реєстрі: 71927375), яка була заведена після смерті ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Витребувані докази направити (надати) на адресу Солом`янського районного суду міста Києва (03037, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25) протягом двох днів з дня отримання ухвали суду але не пізніше ніж за п`ять днів до дати судового засідання.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 84 ЦПК).
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (ч. 8 ст. 84 ЦПК).
Попередити, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Згідно з ч. 2 ст. 148 ЦПК України у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази (ч. 9 ст. 84 ЦПК).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Повідомити учасників справи, що всі письмові пояснення та інші документи по справі можуть бути подані засобами поштового зв`язку, а також подані через систему «Електронний суд» та/або на електронну адресу суду inbox@sl.ki.court.gov.ua з зазначенням номеру справи та прізвища судді у справі та скріплення їх цифровим підписом.
Інформацію щодо розгляду справи сторони можуть отримати на веб-сайті Солом`янського районного суду міста Києва за посиланням: ttps://sl.ki.court.gov.ua/sud2609/.
Суддя Л. Л. Зуєвич
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 16.01.2025 |
Номер документу | 124410364 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Зуєвич Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні