Ухвала
від 03.02.2025 по справі 760/33672/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження № 2-о/760/254/25

Справа № 760/33672/24

УХВАЛА

03 лютого 2025 року Солом`янський районний суд міста Києва в складі судді Зуєвич Л.Л., розглянувши заяву представника ОСОБА_1 про участь свідка в режимі відеоконференції, заявлену в межах цивільної справи за заявою ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса представника (для листування): 03186, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 34, оф. 30; e-mail представника: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; РНОКПП представника /для пошуку в системі «Електронний суд»/: НОМЕР_2 ), заінтересована особа: Бердянська міська військова адміністрація Бердянського району Запорізької області (код ЄДРПОУ: 44754037, адреса: 69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 164; e-mail: bmva_brzo@ukr.net), про встановлення факту спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Рух справи

26.12.2024 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вказана заява, за підписом представника заявника - адвоката Воронкової О.І. (діє на підставі ордеру від 26.12.2024), в якій заявник просить встановити факт спільного проживання ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , на час відкриття спадщини.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.01.2025 для розгляду зазначеної заяви визначено суддю Зуєвич Л.Л.

Ухвалою від 13.01.2025 Солом`янського районного суду міста Києва за вказаною заявою відкрито провадження, судове засідання для розгляду якої призначено на 06.02.2025.

31.01.2025 до суду надійшла заява представника заявника у якій ставиться питання про забезпечення проведення судових засідань у даній справі з викликом свідка ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у режимі відеоконференції за допомогою платформи EASYCON у зв`язку з виїздом такого свідка за кордон.

Розглянувши зазначену заяву суд вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 4, 7 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) встановлено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.

В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.

Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.

Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яке набуло чинності 05.10.2021 (далі по тексту - Положення).

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів) (пункт 2 розділу І Положення).

Згідно з п. 45 гл. 3 розділу ІІІ Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою://wiki.court.gov.ua.

Відповідно до п.п. 46, 49, 50 глави 3 розділу ІІІ Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Разом з тим, згідно з ч. 6 ст. 212 ЦПК України свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду.

Крім того, суд зауважує, що наразі питання про виклик відповідного свідка ( ОСОБА_3 ) не було предметом розгляду, ухвала про виклик та допит такої особи, як свідка, судом не виносилась.

Враховуючи наведене, суд не вбачає правових підстав для задоволення заяви представника ОСОБА_1 про забезпечення проведення судових засідань у даній справі з викликом свідка ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у режимі відеоконференції за допомогою платформи EASYCON.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 212, 258-261, ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про забезпечення проведення судових засідань у даній справі з викликом свідка ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у режимі відеоконференції за допомогою платформи EASYCON, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. Л. Зуєвич

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.02.2025
Оприлюднено05.02.2025
Номер документу124870073
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —760/33672/24

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Зуєвич Л. Л.

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Зуєвич Л. Л.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Зуєвич Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні