Ухвала
від 15.01.2025 по справі 766/23147/21
ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙАПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/819/160/25

Єдиний унікальний номер справи: 766/23147/21

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

15 січня 2025 року м. Херсон

Суддя судовоїпалати зрозгляду цивільнихсправ Херсонськогоапеляційного судуРадченко С.В.,розглянувши матеріалицивільної справиза позовом ОСОБА_1 до Національного природного парку «Нижньодніпровський» про визнання незаконними та скасування наказу, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

в с т а н о в и в :

27 листопада 2024 року Херсонський міський суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке 30 грудня 2024 року Національним природним парком «Нижньодніпровський», засобами поштового зв`язку, подано апеляційну скаргу, яка надійшла до суду апеляційної інстанції 03 січня 2025 року, в якій міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження зазначеного рішення суду. Клопотання обґрунтовано тим, що рішення суду заявником було отримано лише 11.12.2024 року засобами електронного зв`язку.

06 січня 2025 року суддею-доповідачем була витребувана з Херсонського міського суду Херсонської області цивільна справа, яка надійшла до суду апеляційної інстанції 10 січня 2025 року.

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних питань.

18 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України від 29 червня 2023 року № 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (далі - ЄСІТС) або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі мають бути зазначені: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України),відсутність електронного кабінету.

Частиною 2 статті 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи зобов`язані, зокрема, виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Відповідно до частини 6 статті 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до частини 6 статті 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Частиною восьмою статті 14ЦПКУкраїни передбачено, що реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Отже, НПП «Нижньодніпровський» має зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі),в обов`язковому порядку.

Всупереч зазначеним вимогам, в апеляційній скарзі не зазначено відомостей щодо наявності або відсутності електронного кабінету у юридичної особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС.

Відповідно до частини 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Крім того, відповідно до пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VIз послідуючими змінами за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У пункті 10 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17 жовтня 2014 року №10 роз`яснено, що подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору. За подання додаткових заяв, у яких збільшується розмір позовних вимог, недоплачена сума судового збору також підлягає сплаті.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем судовий збір сплачується у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірі мінімальної заробітної плати; за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної платим.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 01 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2270 гривень.

Як вбачається з позовної заяви та апеляційної скарги, позивач заявив дві позовні вимоги, з яких одна немайнового характеру та майнового характеру - про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Згідно пункту 1.6 частини 2статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Виходячи із наведеного, скаржником при поданні апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4283,12 грн (за вимогу немайнового характеру - 908 грн, за вимогу майнового характеру1947,41 грн х 150%) або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Зважаючи на викладене скаржнику, з урахуванням сплаченого за подання апеляційної скарги судового збору у розмірі 1362 грн, необхідно доплатити 2921,12грн (4283,12 - 1362).

Реквiзити рахунку для сплати судового збору: (отримувач коштів: ГУК у Херсонській області /Херсон р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA208999980313121206080021451; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101;).

Крім того слід зазначити про те, що в матеріалах справи відсутня копія апеляційної скарги для направлення іншій стороні, про що складено відповідний Акт від 03.01.2025 року.

З огляду на викладене, наведені обставини відповідно до статей 185, 357 ЦПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням скаржнику строку тривалістю десять днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених недоліків.

Керуючись статтями 185, 356, 357 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Національного природного парку «Нижньодніпровський» залишити без руху.

Надати скаржнику строк протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків зазначених в ухвалі.

Сплата судового збору підлягає підтвердженню оригіналом платіжного документа.

Документ про сплату судового збору та копію апеляційної скарги необхідно подати до Херсонського апеляційного суду за адресою: м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, №1-а, з посиланням на номер провадження 22-ц/819/160/25.

Роз`яснити скаржнику, що у разі невиконання у встановлений строк зазначених в ухвалі суду вимог, апеляційна скарга буде вважатися неподаною, що є підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя Херсонського апеляційного суду С.В. Радченко

СудХерсонський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено16.01.2025
Номер документу124413822
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —766/23147/21

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Радченко С. В.

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Радченко С. В.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Радченко С. В.

Рішення від 27.11.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Рішення від 27.11.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 16.07.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 04.04.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні