Ухвала
від 15.01.2025 по справі 755/22141/24
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/22141/24

Провадження №: 2/755/2084/25

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"15" січня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В., вивчивши у приміщенні суду в м. Києві матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним, -

у с т а н о в и л а:

19.12.2024 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: П`ятнадцята київська державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним.

Ухвалою суду від 03.01.2025 року позовну заяву залишено без руху. В ухвалі суд зазначив, для виправлення недоліків позовної заяви на виконання абз. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач має надати суду доказ надсилання відповідачу копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу. Крім того, в ухвалі зазначено про те, що відповідач зареєстрований у АДРЕСА_1 ), а у позові позивач посилається на положення ст. 30 ЦПК України вказуючи, що до складу спадщини входить нерухоме майно, а саме: кв. АДРЕСА_2 , що територіально відноситься до Дніпровського району м. Києва. Разом з цим, зі змісту спірного заповіту вбачається, що у ньому відсутнє посилання на конкретне майно, яке заповідається, а в матеріалах позову відсутні будь-які докази належності ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , квартири АДРЕСА_2 . За таких обставин суд зазначив, що позивач має надати суду докази належності ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , квартири АДРЕСА_2 , з метою правильного визначенні підсудності спору. Відповідачу надано 10 днів на усунення виявлених недоліків.

10.01.2025 року до суду надійшла заява сторони позивача про усунення недоліків до якої додано докази надсилання відповідачу копій поданих до суду документів, а стосовно надання доказів належності квартири померлому відповідач зазначив, що не може надати такі докази через те. що реєстри права власності на теперішній час не працюють.

Отже, відповідачем не усунуто в повному обсязі визначених ухвалою суду недоліків позовної заяви.

Разом з цим, відсутність роботи реєстрів прав власності через кібератаку рф є загально відомим фактом. До теперішнього часу відповідні реєстри не працюють.

Згідно положень ч.ч. 2, 6 ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Суд вважає, що в даному випадку процесуальний строк для поновного виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позову без руху має бути продовжений за ініціативою суду, адже на теперішній час реєстри прав власності дійсно не працюють, тож позивач не може надати суду докази належності квартири через обставини, які від нього не залежать.

Вказані в ухвалі про залишення позову без руху дії щодо надання доказів належності квартири, позивач має здійснити протягом 10 днів від дня отримання копії цієї ухвали, інакше позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута позивачу.

За змістом ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 127, 175, 177, 185, 353-355 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Продовжити ОСОБА_1 встановлений ухвалою суду від 03.01.2025 року процесуальний строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви - не більше десяти днів з дня вручення позивачу цієї ухвали про продовження строку на усунення недоліків позовної заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Текст ухвали складено 15.01.2025 року.

Суддя -

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено17.01.2025
Номер документу124449609
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —755/22141/24

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марфіна Н. В.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марфіна Н. В.

Ухвала від 03.01.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Марфіна Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні