номер провадження справи 15/204/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16.01.2025 Справа № 908/3067/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши заяву журналістки (Національна спілка журналістів України) Лєвєнцової Анни Анатоліївни про надання дозволу на проведення фотозйомки та аудіо запису судових засідань
по справі № 908/3067/24
за позовом Запорізької міської ради, 69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206
до відповідача Приватного акціонерного товариства Український графіт, 69006, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, буд. 20,
про стягнення коштів
установив
25.10.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Запорізької міської ради до відповідача Приватного акціонерного товариства Український графіт про стягнення доходу, отриманого від безпідставно набутого майна за період з дат формування таких земельних ділянок по 31.07.2024 в розмірі 3 697 240,01 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.11.2024, справу № 908/3067/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.
Ухвалою суду від 02.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/3067/24, присвоєно справі номер провадження № 15/204/24, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання суду призначено на 19.12.2024 о/об 11:00 год.
17.12.2024 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Ухвалою суду від 19.12.2024 продовжено строк підготовчого провадження строком на тридцять днів. Відкладено підготовче засідання на 16.01.2025 о/об 12:30 год.
15.01.2025 на електронну адресу суду від журналістки (Національна спілка журналістів України) Лєвєнцової Анни Анатоліївни надійшло клопотання про надання дозволу на проведення фотозйомки та аудіо запису судових засідань по справі № 908/3067/24.
Розглянувши заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
При цьому, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником (ч. 2 ст.170 Господарського процесуального кодексу України).
Як встановлено судом, клопотання журналістки (Національна спілка журналістів України) Лєвєнцової Анни Анатоліївни про надання дозволу на проведення фотозйомки та аудіо запису судових засідань по справі № 908/3067/24, яке надіслано на електронну адресу Господарського суду Запорізької області 15.01.2025, не містить електронного цифрового підпису особи, що його склала. Документів, які б підтверджували те, що вона є журналісткою також не надано.
Згідно з ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Одночасно, ч. 2 ст. 96 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис». Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис; накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ст. 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»).
Згідно з ст. 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис (п.12). Підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис (п.32).
Статтею 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис» визначено, що електронний цифровий підпис - це вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписанта та підтвердження цілісності даних в електронній формі.
Як слідує з даної заяви, остання не підписана (не засвідчена) електронним цифровим підписом її автора, про що свідчить Інформація відділу канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Запорізької області про відсутність ЕКП. Отже поданий документ не може вважатися оригіналом електронного документа.
Відтак не вбачається можливості ідентифікувати підписанта, оскільки документи надіслані у вигляді файлу, який не скріплено електронним цифровим підписом. Надіслані електронною поштою без електронного цифрового підпису документи не можуть вважатися офіційними та братися судом до уваги.
У випадку надходження на електронну адресу суду документу без електронного цифрового підпису його автора, такий документ не має юридичної сили, підстави для обліку, обробки та реєстрації такого документа відсутні.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність залишення його без розгляду.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ухвалив
Заяву журналістки (Національна спілка журналістів України) Лєвєнцової Анни Анатоліївни про надання дозволу на проведення фотозйомки та аудіо запису судових засідань по справі № 908/3067/24, залишити без розгляду.
Ухвала підписана 16.01.2025.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяІ. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124458037 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них щодо визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою, з них щодо відшкодування шкоди, збитків |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні