ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"15" січня 2025 р.справа № 300/9727/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шумея М.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про відвід судді Микитин Н.М. у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій
В С Т А Н О В И В:
у провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури України про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2024 справу передано на розгляд головуючій судді Микитин Н.М.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з її невідповідністю вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків.
10.01.2025 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Микитин Н.М.
Згідно ухвали суду від 14.01.2025 передано адміністративну справу №300/9727/24 для вирішення питання про відвід судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу і визначається в порядку встановленому частиною 1 статті 31 КАС України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями розгляд зави про відвід розподілено 14.01.2025 о 16:44 год. судді Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумею М.В.
Розглянувши подане позивачем клопотання про відвід судді Микитин Н.М., суд зазначає про таке.
Відповідно до частини 8 статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження. За ініціативою суду питання про відвід може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід.
Частиною 11 статті 40 КАС України передбачено, що питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Ураховуючи наведені норми КАС України, розгляд заяви позивача про відвід судді у цій адміністративній справі здійснюється в порядку письмового провадження.
Підстави для відводу судді визначено частиною 1 статті 36 КАС України, відповідно до якої суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Водночас, згідно з частиною четвертою статті 36 КАС України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно, думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не можуть бути підставою для відводу.
Частиною третьою статті 39 КАС України передбачено, що відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Проаналізувавши викладені в заяві позивача про відвід судді доводи, суд дійшов висновку про відсутність визначених КАС України підстав для відводу судді Микитин Н.М. у цій справі.
Для відведення судді заявнику необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними. Водночас відвід повинен бути вмотивований, з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу.
Проте, подана позивачем заява про відвід судді не містить посилання на обставини, які за суб`єктивними чи об`єктивними критеріями виключають участь судді Микитин Н.М. у розгляді цієї справи відповідно до статті 36 КАС України.
Доводи ОСОБА_1 зводяться до тверджень про не належне надання 06.01.2025 справи № 300/9727/24 для ознайомлення та винесення ухвали суду від 06.01.2025, є безпідставними, так як відповідно до частини 8 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, а тому з огляду на надходження позову 30.12.2024 та із врахуванням, того, що п`ятий день припадає на вихідний день (неділя), суддею постановлено ухвалу про залишення позову № 300/9727/24 без руху 06.01.2025.
При цьому, заяву про ознайомленням із матеріалами позивачем подано 06.01.2025 о 10:27 год., а ухвала про залишення позовної заяви без руху ухвалено 30.12.2024 впродовж дня.
Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20 серпня 2019 року № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року№ 485) позовні заяви, позови третіх осіб із самостійними вимогами, апеляційні скарги, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими або виключними обставинами, а також інші заяви, клопотання, скарги, які залишені ухвалою суду без руху, разом із доданими до них матеріалами, що надійшли до суду у паперовій формі, вкладаються в окремі обкладинки із зазначенням єдиного унікального номера справи. Протягом строку, встановленого для усунення недоліків, такі матеріали у паперовій формі зберігаються непідшитими у головуючого судді.
У разі надходження заяви про ознайомлення з матеріалами справи у паперовій формі вказані документи підшиваються та оформлюються відповідно до розділу VIIвказаної Інструкції.
Втім, Інструкція з діловодства в місцевих та апеляційних судах України не вказує на можливість ознайомлення з матеріалами позовної заяви позивача до постановлення судом ухвали про залишення позову без руху чи вирішення питання про відкриття провадження у справі.
З огляду на вищевикладене, заявником не наведено та не надано жодного доказу існування будь-яких обставин, які викликають аргументований сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Перевіряючи вказані у заяві про відвід обставини, суд дійшов висновку, що вони носять лише оціночний характер, та є суб`єктивною думкою заявника і не можуть слугувати доказами упередженості та необ`єктивності судді Микитин Н.М. при розгляді адміністративної справи №300/9727/24. Будь-яких інших обставин заявником не вказано.
Заявником не обґрунтовано, яким чином вказані обставини, що стали підставою для відводу, порушують його право на об`єктивний та неупереджений розгляд справи.
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку про відсутність передбачених частиною 1 статті 36 КАС України підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про відвід судді Микитин Н.М., тому у задоволенні такої заяви слід відмовити.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 36, 39, 40, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
у задоволенні заяви про відвід судді Микитин Н.М. від 10.01.2025 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної-дисциплінарної комісії адвокатури України про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій.
Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124466919 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні