Ухвала
від 15.01.2025 по справі 699/45/25
КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 699/45/25

Номер провадження 2/699/256/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15.01.2025 м. Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області ЛітвіноваГ.М., розглянувши позовну заяву Релігійної організації "Спасо-Вознесенська парафія Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) смт Стеблів" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2

про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями,

УСТАНОВИВ:

До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області через систему "Електронний суд" від адвоката Тараненка Мирослава Олександровича, який діє від імені позивача Релігійної організації "Спасо-Вознесенська парафія Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) смт Стеблів" на підставі ордера про надання правничої допомоги серії СА № 1108347 від 08.01.2024, надійшла позовназаява Релігійної організації "Спасо-Вознесенська парафія Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) смт Стеблів" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями.

Позивач просить:

- зобов`язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не чинити перешкод у користуванні Релігійній організації "Спасо-Вознесенськапарафія Черкаськоїєпархії УПЦ(ПЦУ)смт Стеблів" (код ЄДРПОУ 41044767) своїм майном приміщеннями: Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна (1807844771225) громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами - Спасо-Вознесенський храм, загальною площею 467.8 кв. м. (опис: будівля Спасо -Вознесенського храму-А; цокольний поверх-цп; вхід в цокольний поверх; ганок; господарська будівля-Б; туалет-В; господарська будівля-Г; господарська будівля-Д; навіс-Н; тимчасова споруда-З; котельня-К; огорожа №1; ворота, хвіртка №2,3) адреса місця розтушування вказаного об`єкта: АДРЕСА_1 та Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна (2751621871020) загальною площею 214,8 кв.м. (опис об`єкта: матеріали стін: цегла, Опис: А Церква; Б сторожка; 5 ганок; В сарай; в прибудова; Г сарай; Д господарське приміщення; Н навіс; І вимощення; 1 свердловина; 2 огорожа; 3 хвіртка; 4 ворота; 6 ганок), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 звільнивши ці приміщення та надати вільний доступ до нього.

- стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 користь Релігійної організації "Спасо-Вознесенськапарафія Черкаськоїєпархії УПЦ(ПЦУ)смт Стеблів" судові витрати.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Літвіновій Г.М.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі суд дійшов такого.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач додав до позовної заяви квитанцію до платіжної інструкції від 08.01.2025 про сплату судового збору у розмірі 3 028.00 грн.

Верховний Суд у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у справі №758/5118/21 вирішив питання про те, що слід розуміти під термінопоняттям «вимога» та чи слід враховувати при його визначенні суб`єктний склад правовідносин, зокрема кількість відповідачів у справі та сформулював такий правовий висновок.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

До позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.

Норми ЦПК України, Закону України «Про судовий збір» не містять норм, які б дозволяли зробити висновок, що законодавець хоче встановити більш сприятливі наслідки у вигляді сплати судового збору у меншому розмірі для випадків, коли позивач об`єднує вимоги до кількох відповідачів в одному позові.

Відтак, навіть за умови пред`явлення однорідних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою однією і тією ж підставою виникнення та поданими доказами, судовий збір щодо кожного відповідача має обраховуватися окремо (постанова Верховного Суду від 18.09.2023 року у справі № 758/5118/21, провадження № 61-5554сво23).

Тобто у цій справі позивач до кожного із двох відповідачів пред`явив немайнову вимогу, відповідно повинен сплатити судовий збір щодо кожного з двох відповідачів.

Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено, що з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 3 028,00 грн.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028,00 грн).

У разі подання позивачем позовної заяви в електронній формі до встановленої законом ставки судового збору має бути застосований понижуючий коефіцієнт у розмірі 0,8, визначений частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір».

З огляду на викладене, оскільки позивач пред`явив позов до двох відповідачів через систему "Електронний суд", йому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1 816,80 грн (2422,40 грн х 2 - 3 028,00 грн)

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, установивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Відповідно до змісту ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Недоліки позовноїзаяви можутьбути усунутіпозивачем удесятиденний строкз дняотримання копіїухвали шляхомподання досуду оригіналу платіжного документа, який підтверджує сплату судового збору позивачем у розмірі 1 816,80 грн (одна тисяча вісімсот шістнадцять грн 60 коп.) грн у цій справі.

Судовий збір у розмірі 1 816,80 грн грн має бути сплачено за такими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Корс/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача UA948999980313181206000023741

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа).

Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Релігійної організації "Спасо-Вознесенська парафія Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) смт Стеблів" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні нежитловими приміщеннями залишити без руху.

Надати позивачу строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, проте підлягає оскарженню в апеляційному порядку з питання визначення розміру судових витрат (визначення розміру судового збору).

Апеляційну скаргу може бути подано до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення цієї ухвали.

СуддяЛітвінова Г. М.

СудКорсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124472524
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном

Судовий реєстр по справі —699/45/25

Ухвала від 18.02.2025

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Літвінова Г. М.

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області

Літвінова Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні