Ухвала
від 17.01.2025 по справі 132/3631/24
КАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 132/3631/24

1-кп/132/272/25

Ухвала

Іменем України

17 січня 2025 року м. Калинівка

Суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 щодо проведення в режимі відеоконференції із використанням власних технічних засобів судового засідання у справі з розгляду кримінального провадження відносно ОСОБА_2 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Калинівським районним судом Вінницької області розглядається кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024020220000188 від 10.05.2024, відносно ОСОБА_2 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Чергове судове засідання у справі призначено на 13:30 год. 17.01.2025. Вказані дату і час погоджено у попередньому судовому засіданні з учасниками процесу, зокрема, обвинуваченою та її захисником.

Після цього до Калинівського районного суду Вінницької області 17.01.2025 надійшло клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 щодо проведення в режимі відеоконференції із використанням власних технічних засобів судового засідання у справі, призначеного на 13:30 год. 17.01.2025.

Це клопотання мотивовано тим, що його підзахисна знаходиться у відрядженні в Чернівецькій області, охороняє автотранспорт, тому, прибути в судове засідання не може. В Україні діє правовий режим воєнного стану.

Розглянувши це клопотання адвоката суддя дійшов такого висновку.

Відповідно доч.1ст.336КПК Українисудове провадженняможе здійснюватисяу режимівідеоконференції підчас трансляціїз іншогоприміщення,у томучислі якезнаходиться позамежами приміщеннясуду (дистанційнесудове провадження),у разі:1)неможливості безпосередньоїучасті учасникакримінального провадженняв судовомупровадженні застаном здоров`яабо зінших поважнихпричин; 2)необхідності забезпеченнябезпеки осіб; 3)проведення допитумалолітнього абонеповнолітнього свідка,потерпілого; 4)необхідності вжиттятаких заходівдля забезпеченняоперативності судовогопровадження; 4-1)введення воєнногостану абопід часкарантину,встановленого КабінетомМіністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Відповідно до ч. 4 ст. 336 КПК України учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.

Згідно із ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.

Тобто, призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли за поважних об`єктивних причин учасник кримінального провадження позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин в провадженні.

Аналіз наведених норм вказує на те, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції лише в разі наявності про це клопотання сторони. Питання участі в судовому засіданні сторони в режимі відеоконференції суд має право вирішувати з урахуванням всіх об`єктивних обставин, які складаються при розгляді справи, до початку певного судового засідання, в певному конкретному випадку.

Клопотання має бути обґрунтованим, у ньому необхідно навести обставини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні, а також підтвердження відповідними доказами неможливості такої участі.

Крім того, виходячи зі змісту поданого адвокатом клопотання, у ньому відсутні дані про направлення його копії іншим учасникам судового провадження.

Враховуючи наведене, суддя дійшов висновку про те, що необхідно відмовити у задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання у справі за його участі в режимі відеоконференції.

На підставі викладеного та керуючисьст. 336, 372 КПК України, суддя

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 щодо проведення в режимі відеоконференції із використанням власних технічних засобів судового засідання у справі, призначеного на 13:30 год. 17.01.2025, з розгляду кримінального провадження відносно ОСОБА_2 , обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКалинівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124476061
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —132/3631/24

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Карнаух Н. П.

Ухвала від 13.12.2024

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Карнаух Н. П.

Ухвала від 13.12.2024

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Карнаух Н. П.

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Калинівський районний суд Вінницької області

Карнаух Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні