Справа № 745/48/25
Провадження № 2/745/67/2025
У х в а л а
"17" січня 2025 р. суддя Сосницького районного суду Чернігівської області Смаль І.А., перевіривши виконання вимог ст. 175, 177 ЦПК України у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: служба у справах дітей Понорницької селищної ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (16110, вул.Сіверська 25 с.Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 44151234), служба у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради Сумської області про визначення місця проживання дитини з матір"ю,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою та просить визначити місце проживання малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з матір`ю ОСОБА_1 .
Після отримання позовної заяви, суддя встановлює чи відповідає позовна заява вимогам, передбаченим ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Перевіривши матеріали позовної заяви, вважаю, що її слід залишити без руху для усунення недоліків, з наступних підстав.
Згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін.
В позовній заяві зазначено прізвище позивача ОСОБА_1 , однак з доданих до позовної заяви документів, зокрема паспорта, не вбачається про наявність в позивача подвійного прізвища.
Відповідно до ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Частиною 2 статті 95 ЦПК України передбачено вимоги до документів та зазначено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
До позовної заяви додано рішення виконавчого комітету Понорницької селищної ради від 13.11.2024 та висновок комісії з питань захисту прав дитини при виокнавчому комітеті Понорницької селищної ради про визначення місця проживання дитини Особи 2 року народження. Однак вказані документи не містять підпису осіб, які їх складали та не засвідчені належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Документи про сплату судового збору матеріали справи не містять.
Об`єкти справляння судового збору визначено статтею третьою Закону України «Про судовий збір». Згідно з частиною першою зазначеної статті судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви,передбаченої процесуальним законодавством. Пільги щодо сплати судового збору, а також підстави звільнення від сплати судового збору визначено у статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Позов містить одну вимогу немайнового характеру, а саме визначення місця проживання дитини.
Також в позовній заяві позивач просить звільнити її від сплати судового збору у зв`язку із поданням позову щодо захисту прав малолітніх дітей, відповідно до п.12 ч.2 ст.3 ЗУ "Про судовий збір".
Дійсно, за змістом пункту 12 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Однак, мова в даній статті йде про звернення до суду з заявами, а не позовними заяви. Законодавець в даній статті чітко розмежовує поняття "заяви" та "позовні заяви", за подачу яких судовий збір не справляється. В даному випадку позивач звертається до суду з позовною заявою, що унеможливлює застосування пункту 12 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір» як підставу для звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На виконання ухвали позивач повинен подати позовну заяву з зазначенням імені (прізвище,ім`я тапо батькові)позивача,яке підтверджуєтьсядоданими документами, додатикопії,які завіреніналежним чином,а такожсплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру (визначення місця проживання дитини) згідно п.2 ч.1 ст.4 ЗУ "Про судовий збір" в сумі 1211,20 грн та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Ревізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів ГУК у Черніг.обл/тг с-щ Сосн/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37972475
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Рахунок отримувача UA228999980313141206000025679
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу 101
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 260,261 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: служба у справах дітей Понорницької селищної ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (16110, вул.Сіверська 25 с.Авдіївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 44151234), служба у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради Сумської області про визначення місця проживання дитини з матір"ю залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків - п"ять днів з дня отримання позивачем ухвали.
В разі неусунення до встановленого терміну недоліків, заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.А.Смаль
Суд | Сосницький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124480503 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сосницький районний суд Чернігівської області
Смаль І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні