У Х В А Л А
судового засідання
17.01.2025 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої судді Мигаль Г.П.,
при секретарі судового засідання Титикайло І.Ю.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Львові за правилами загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, третя особа Шоста Львівська державна нотаріальна контора Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в:
Позивач та представник відповідача звернулась до суду з клопотанням про витребування з Шостої Львівської державної нотаріальної контори спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та з клопотанням про залучення у справі ОСОБА_3 в якості третьої особи.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ст.5 ЦПК України).
Відповідно положень ч.5 ст.12 цього ж Кодексу, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: 1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у випадку необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Частинами 1 та 5 ст.53 ЦПК України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Як видно з матеріалів справи.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_3 , крім позивача є спадкоємцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому рішення по справі може вплинути на її права та інтереси.
Відтак ухвалення рішення за результатами розгляду справи може вплинути на права або обов`язки ОСОБА_3 .
Таким чином, суд дійшов переконання про необхідність залучення ОСОБА_3 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи наведене, суд, відповідно до вимог ст.181 ЦПК України, вважає за можливе визначити третій особі, строк для надання пояснень щодо позову або відзиву, який дозволить третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази та надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - отримати відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Згідно з ч.2 ст.13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
За приписами ч. ч. 1,3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Дослідивши матеріали справи, зважаючи на труднощі у позивача отримати зазначені докази, суд доходить висновків, що з метою забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності розгляду даної справи необхідно витребувати вищевказані документи. Дослідивши матеріали справи, зважаючи на труднощі у заявника отримати зазначені докази, суд доходить до висновку, що з метою забезпечення повноти, всебічності та об`єктивності розгляду даної справи необхідно витребувати вищевказані документи.
З урахуванням завдань та основних засад цивільного судочинства, обставин справи, зважаючи на залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, суд вважає, що судове засідання слід відкласти.
Керуючись ст.84 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника відповідача про витребування доказів та залучення третьої особи - задовольнити.
Витребувати з Шостої Львівської державної нотаріальної контори копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , яку направити на адресу Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 69) до 29.01.2025 року.
Залучити ОСОБА_3 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Львівської міської ради, третя особа Шоста Львівська державна нотаріальна контора Львівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Роз`яснити третій особі, що відповідно до ч.6,7 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Встановити третій особі строк для надання для надання пояснень щодо позову або відзиву, не пізніше ніж за три дні до проведення підготовчого судового засідання.
Згідно зі ст.181 ЦПК України, у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 цього Кодексу.
Викликати в наступне судове засідання учасників справи.
Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання в залежності від їх процесуального статусу.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Мигаль Г.П.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124487464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мигаль Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні