Справа № 710/1519/24
Провадження № 2-во/710/2/25
УХВАЛА
16.01.2025 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Щербак О.В., розглянувши заяву Шполянського відділу ДРАЦС у Звенигородському районі Черкаської області про виправлення описки у судовому рішенні,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Шполянського районного суду перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
03.12.2024 у справі ухвалено рішення, відповідно до якого позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано.
13.01.2025 до суду надійшла заява від Шполянського відділу ДРАЦС у Звенигородському районі Черкаської області, в якій вказано, що рішення суду про розірвання шлюбу від 03 грудня 2024 року справа №710/1519/24, повертається без виконання у зв`язку із виявленою неточністю, а саме: прізвище нареченої вказано невірно, в рішенні суду зазначено, що прізвище нареченої « ОСОБА_3 », однак згідно відомостей актового запису про шлюб ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , прізвище нареченої ОСОБА_5 .
Суд розглянувши заяву про виправлення описки у судовому рішенні зазначає наступне.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд можез власноїініціативи абоза заявоюучасників справивиправити допущенів рішеннічи ухваліописки чиарифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до п. 19 Постанови Пленуму ВС України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», при вирішенні питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду у справі № 521/1074/17 від 21.07.2020 року.
Суд дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно із позовною заявою відповідачем у справі вказано ОСОБА_1 .
Відповідно до копії паспорта громадянина України серія НОМЕР_1 , виданого 07.10.2003 Шполянським РВ УМВС України в Черкаській області, прізвище відповідачки вказано ОСОБА_3 ( а.с. 7, 22, 32).
Відповідно до копії свідоцтва про одруження серія НОМЕР_2 , виданого 27.07.2001 Матусівською сільською радою Шполянського району Черкаської області, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 уклали шлюб 27.07.2001, прізвище дружини після реєстрації шлюбу змінилось на ОСОБА_3 ( а.с. 30).
Суд може виправити лише ті помилки, яких він сам припустився.
Отже, відповідно матеріалів цивільної справи, прізвище відповідачки вказано ОСОБА_3 . Невідповідність прізвища відповідачки, зазначеному у судовому рішенні, вказаному у актовому записі, який відсутній у матеріалах справи, не є опискою у розумінні ст. 269 ЦПК України.
Ураховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви про виправлення описки.
Керуючись ст.ст. 260, 261, 269, п. 19 ч.1 ст. 353, ст. 354,432, ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. Щербак
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124491463 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Щербак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні