Ухвала
від 20.01.2025 по справі 683/1861/24
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/1861/24

1-кп/683/82/2025

УХВАЛА

15 січня 2025 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді ОСОБА_1

з участю: секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглядаючи у судовому засіданні в залі суду в місті Старокостянтинів кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.254 КК України,

в с т а н о в и в:

На розгляді у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області перебуває кримінальне провадження №42024242210000012, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05 квітня 2024 року про обвинувачення ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.254 КК України.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_5 заявила клопотання про надання їй дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: відомостей по відкритим рахункам ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , за період з 01 серпня 2021 року по 31 жовтня 2021 року із зазначенням адрес терміналів, через які поповнювались та знімались готівкові кошти або здійснювались будь-які інші операції щодо рахунків, а також фотознімки з банкоматів, в яких здійснювалось зняття коштів, спроба зняття коштів, перевірка рахунку або будь-які інші операції щодо рахунків ОСОБА_4 .

Обґрунтовуючи клопотання вказує, що відповідно до обвинувального акту ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.254 КК України. Сторона обвинувачення стверджує, що вказане кримінальне правопорушення було вчинено ОСОБА_4 упродовж вересня 2021 року.

Проте, у сторони захисту є об`єктивні підстави вважати, що у вказаний період часу ОСОБА_4 проживав у Київській області, а відтак не міг бути причетним до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення.

Зазначає, що станом на вересень 2021 року у ОСОБА_4 був відкритий рахунок в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на якому розміщувались кошти, які ним використовувались.

Оскільки ОСОБА_4 перебуває під вартою, а їй, як його захиснику, АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відмовило у наданні відомостей про рух коштів на рахунках ОСОБА_4 , тому просить задовольнити вказане клопотання.

Також просить врахувати, що інформація, до якої вона просить надати тимчасовий доступ, має суттєве значення для встановлення обставин вчинення або невчинення ОСОБА_4 даного кримінального правопорушення. Крім того, зазначає, що оскільки стороною обвинувачення в один день було повідомлено ОСОБА_4 про підозру, оголошено про завершення досудового розслідування та вручено обвинувальний акт, то сторона захисту була позбавлена можливості збирати докази та подавати клопотання.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав клопотання захисника, просить його задовольнити.

Прокурор ОСОБА_3 проти задоволення вказаного клопотання заперечив.

Заслухавши учасників процесу, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч.1, 2, 6 ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК України. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Згідно з ч.1 ст.333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

Відповідно до ч.1, п.5 ч. 2 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, до них належить, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Частинами 1, 2 ст.159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали суду.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: (1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; (2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; (3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом (ч.6 ст.163 КПК України).

Відповідно до ч.2 ст.333 КПК України під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування.

Обґрунтовуючи причини, через які доступ не був здійснений під час дізнання, захисник вказує, що стороною обвинувачення в один день було повідомлено ОСОБА_4 про підозру, оголошено про завершення досудового розслідування та вручено обвинувальний акт, через що сторона захисту була позбавлена можливості збирати докази та подавати клопотання. Крім того, обвинувачений ОСОБА_4 перебуває в умовах ізоляції в ДУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що позбавляє його можливості особисто отримати в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » інформацію щодо його рахунків.

Доводи захисника ОСОБА_5 щодо необхідності надання тимчасового доступу зводяться до потреби у перевірці місця знаходження ОСОБА_4 на момент вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення.

Тому, керуючись засадою змагальності у кримінальному провадженні, суд вважає, що встановлення обставин, на які посилається сторона захисту у своєму клопотанні, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в зв`язку із чим наявні підстави для задоволення клопотання захисника.

На підставі викладеного, керуючись статтями 131, 159, 160, 163, 164, 333, 369-372, 375, 376 КПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 задовольнити.

Надати захиснику обвинуваченого ОСОБА_4 адвокату ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: відомості по відкритим рахункам ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , за період з 01 серпня 2021 року по 31 жовтня 2021 року із зазначенням адрес терміналів, через які поповнювались та знімались готівкові кошти або здійснювались будь-які інші операції щодо рахунків, а також фотознімки з банкоматів, в яких здійснювалось зняття коштів, спроба зняття коштів, перевірка рахунку або будь-які інші операції щодо рахунків ОСОБА_4 .

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення, тобто по 15 лютого 2025 року включно.

Володілець речей або документів зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124506122
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Безгосподарське використання земель

Судовий реєстр по справі —683/1861/24

Ухвала від 18.02.2025

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 20.01.2025

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 11.07.2024

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Сагайдак І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні