ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
20.01.2025 м. ДніпроСправа № 904/1430/24Господарський суд Дніпропетровської області
у складі судді Дупляк С.А.,
без виклику сторін
розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Порт ЛТД",
про зауваження щодо неправильності чи неповноти протоколу судового засідання у справі № 904/1430/24
за позовом ОСОБА_1
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Порт ЛТД"
2. ОСОБА_2
3. ОСОБА_3
4. ОСОБА_4
за участю третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_5 ,
за участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_6 ,
за участю третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_7 ,
за участю третьої особи-4 яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Кот Бориса Анатолійовича,
про визнання рішення загальних зборів та статуту недійсними,
Суддя Дупляк С.А.
в с т а н о в и в:
1. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Через систему «Електронний суд» 15.01.2025 від відповідача-1 надійшла заява про зауваження з приводу неправильності чи неповноти протоколу судового засідання, у якій останній просить, врахувавши принесені зауваження на неповноту і неправильність протоколу № 3863763 судового засідання від 09.01.2025, посвідчити правильність цих зауважень з приводу неповноти та викласти в ухвалі головуючого у більш ясній, точній, зрозумілій та чіткій формі записи протоколу судового засідання з неправильно вміщеними відомостями.
Відповідно до ч. 2 ст. 224 ГПК України суд розглядає зауваження щодо технічного запису судового процесу та протоколу судового засідання не пізніше п`яти днів з дня їх подання і за результатами розгляду постановляє ухвалу, якою враховує зауваження або мотивовано відхиляє їх.
Стислий виклад позиції відповідача-1
Заявник зазначає, що протокол №3863763 містить суттєві недоліки та неправильні відомості, які впливають на аргументи для оскарження рішення; у протоколі не зафіксовані назви процесуальних дій, зміст заяв і клопотань, а також послідовність дій учасників; відсутня інформація про вступне слово позивача, судові дебати та оголошення головуючим ухвал; не зафіксована усна зміна предмета позову позивачем у судових дебатах; відсутні записи про процесуальні рішення, оголошені головуючим, та мотиви ухвал.
2. ПОЗИЦІЯ СУДУ
Процесуальні питання стосовно внесення зауважень щодо протоколу судового засідання врегульовані ст. 224 ГПК України.
Відповідно до положень вказаної норми учасники справи мають право ознайомитися з технічним записом судового процесу, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня підписання протоколу у справі подати до суду письмові зауваження з приводу неповноти або неправильності технічного запису або відомостей, вміщених у протоколі судового засідання.
Суд розглядає зауваження щодо технічного запису судового процесу та протоколу судового засідання не пізніше п`яти днів з дня їх подання і за результатами розгляду постановляє ухвалу, якою враховує зауваження або мотивовано відхиляє їх.
Дослідивши подані зауваження, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення зауважень до протоколу судового засідання, виходячи з наступного.
Ведення запису судового процесу є елементом принципу гласності і відкритості судового процесу, що передбачений ч.ч. 14, 15 ст. 8 ГПК України.
Так, відповідно до ч.ч. 14, 15 ст. 8 ГПК України суд під час розгляду справи в судовому засіданні здійснює повне фіксування його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, крім випадків, визначених цим Кодексом. Порядок такого фіксування встановлюється цим Кодексом.
Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з ч.ч. 1-5 ст. 222 ГПК України суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). За заявою будь-кого з учасників справи або за ініціативою суду повне фіксування судового засідання здійснюється за допомогою відеозаписувального технічного засобу (за наявності в суді технічної можливості та за відсутності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу).
Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Повне або часткове відтворення технічного запису судового засідання здійснюється на вимогу учасника справи або за ініціативою суду.
Технічний запис судового засідання та протокол судового засідання після закінчення судового засідання долучаються до матеріалів справи. Порядок зберігання технічного запису судового засідання та долучення його до матеріалів справи визначається Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до ст. 223 ГПК України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості:
1) рік, місяць, число і місце судового засідання;
2) найменування суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді, секретаря судового засідання;
3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи;
4) порядковий номер вчинення процесуальної дії;
5) назва процесуальної дії;
6) час вчинення процесуальної дії;
7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати;
8) інші відомості, визначені цим Кодексом.
Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання, і приєднується до справи.
Під час здійснення повного фіксування судового засідання технічними засобами, а також проведення судового засідання в режимі відеоконференції протокол судового засідання створюється Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Протокол судового засідання скріплюється електронним підписом секретаря судового засідання і приєднується до справи.
Процесуальними гарантіями законності та об`єктивності технічного запису судового засідання і протоколу судового засідання є право осіб, які беруть участь у справі, ознайомитися з технічним записом та протоколом.
Протягом п`яти днів з дня підписання протоколу у справі особи, які беруть участь у справі, мають право подати до суду письмові зауваження з приводу неповноти або неправильності технічного запису або відомостей вміщених у протоколі судового засідання.
Неповнота запису - це не відображення в записі усіх обставин, що відбувалися в судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом. Неповнота може бути зумовлена несвоєчасним записом, неправильним використанням записуючого комплексу, випадковим знищенням частини запису.
Неправильність запису - це відображення відомостей не в тій послідовності та не в тому порядку, в якій передбачає закон чи запис відомостей, які не відповідають дійсності. Наприклад, неправильний запис прізвищ учасників процесу (коли пояснення одного учасника фіксуються як пояснення іншого), помилка в даті запису тощо.
Суд, ознайомившись із звукозаписом судового засідання та протоколом, дійшов висновку про відсутність неповноти та неправильності записів у протоколі судового засідання. При цьому суд зазначає, що Конституцією України встановлено у числі основних засад судочинства повне фіксування його технічними засобами.
Фіксування судового засідання є важливою гарантією його законності і дозволяє відтворити весь або частини процесу.
Фіксування судового процесу технічними засобами - технічний запис судового засідання за допомогою комплексу з фіксування судового процесу, що включає в себе створення аудіофонограми судового засідання. Саме фонограма судового засідання в повній мірі відображає хід судового засідання, усі репліки, пояснення та твердження учасників судового процесу.
За таких обставин, фіксування процесу полягає у сукупності цих двох засобів фіксування: протокол судового засідання відображає у хронологічному порядку процесуальні дії, які проводилися у судовому засіданні, а технічний запис містить інформацію про їх зміст.
Фіксація судового процесу у справі № 904/1430/24 здійснювалася за допомогою програми звукозапису судових засідань технічними засобами (в режимі відеоконференції протокол судового засідання створюється Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою). Запис судового засідання відображає зафіксовані в повному обсязі всі пояснення, доводи та клопотання учасників справи. Звукозапис та протокол судового засідання не підлягає будь-яким змінам або ж доповненням та здійснюється автоматично. Інформація, що вноситься до протоколу судового засідання, має містити наступні графи: порядковий номер дії; час її вчинення; назва дії, яка вчиняється; дійова особа, яка вчиняє дію та "інші відомості".
Протокол судового засідання - це документ технічного характеру, який не дає можливості скласти уявлення про те, як саме відбувалося судове засідання, хто та що запитав або відповів, оскільки з цією метою проводиться аудіозапис.
У зауваженнях заявника фактично висловлено його незгоду з тими чи іншими діями, що не може вважатися зауваженням у розумінні ст. 224 ГПК України.
Крім того, суд зазначає, що забезпечення повної деталізації в протоколі судового засідання усіх, без виключень, фраз учасників судового процесу, є об`єктивно неможливою за нормального перебігу судового розгляду, дискусій у судовому засіданні, реплік та зауважень, а також з врахуванням механічного введення записів в протоколі.
Тому, саме з метою забезпечення повної фіксації судового засідання та подій, які відбуваються під час судового розгляду, і здійснюється звукозапис судового засідання.
Дослідивши звукозапис судового засідання та протокол судового засідання від 09.01.2025 у справі №904/1430/24, суд встановив відсутність неповноти та неправильності записів у протоколі судового засідання. У протоколі судового засідання належно зазначено про хід судового засідання, а тому протокол судового засідання від 09.01.2025 у справі № 904/1430/24 відповідає вимогам статті 223 Господарського процесуального кодексу України.
Окремо суд відзначає, що мотиви протокольних ухвал суду від 09.01.2025 додатково викладені у тексті повного рішення суду по суті спору.
При цьому під час розгляду справи від позивача не надходило письмової заяви про зміну предмета позову в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 46, ч. 3 ст. 169 ГПК України. Не надходило від позивача також і усної заяви про зміну предмета позову (подання якої не передбачено положеннями ГПК України).
Навпаки, у судових дебатах позивач просив задовольнити позовні вимоги, викладені у позовній заяві, та визнати недійсним рішення зборів (повністю, а не у якійсь частині) та статут у новій редакції (43 хв технічного запису судового засідання).
Та обставина, що позивач, надаючи пояснення у судовому засіданні, просив визнати недійсним спірне рішення зборів, зокрема, зазначаючи про недійсність його окремих частин, жодним чином не вказує на подання позивачем письмової заяви про зміну предмета позову в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 46, ч. 3 ст. 169 ГПК України.
Крім того, суд звертає увагу, що внести будь-які зміни до технічного запису судового засідання є технічно неможливим.
Так, після завершення фіксування та збереження технічного запису судового засідання в протоколі (журналі) цього засідання засобами підсистеми відеоконференцзв`язку автоматично формується вебпосилання на технічний запис, збережений в централізованому файловому сховищі.
Після закінчення судового засідання протокол (журнал) судового засідання у визначені процесуальним законодавством строки підписується кваліфікованим електронним підписом секретаря судового засідання, після чого блокується для внесення змін.
Протокол (журнал) судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі разом з технічним записом судового засідання, який є додатком до протоколу (журналу).
Підписаний протокол (журнал) судового засідання, який містить вебпосилання на технічний запис судового засідання у централізованому файловому сховищі, переноситься разом з кваліфікованим електронним підписом до автоматизованої системи діловодства суду та обліковується за відповідною судовою справою.
До матеріалів справи в паперовій формі приєднується роздрукований паперовий примірник протоколу (журналу) судового засідання.
Оскільки при веденні протоколу судового засідання дотримані норми процесуального закону, які регламентують ведення протоколу судового засідання, то відсутні підстави для врахування зауважень до протоколу судового засідання.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 224 ГПК України розглянувши зауваження, суд постановляє ухвалу, якою враховує зауваження або мотивовано відхиляє їх.
З огляду на наведене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Порт ЛТД" та відхиляє зауваження щодо протоколу судового засідання.
Керуючись ст. ст. 223, 224, 234, 235 ГПК України, суд
У Х В А Л И В :
Зауваження Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Порт ЛТД" щодо неправильності чи неповноти протоколу судового засідання від 09.01.2025 у справі №904/1430/24 відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Дупляк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124515781 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них визнання недійсними установчих документів, внесення змін до них |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні