справа № 274/9233/24
провадження № 2-о/0274/59/25
У Х В А Л А
20.01.2025 року м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М., розглянувши клопотання представника заявниці - адвоката Розмаїтої М.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа: Чуднівська міська рада Житомирської області про встановлення факту родинних відносин -
в с т а н о в и в:
В провадженні Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа: Чуднівська міська рада Житомирської області про встановлення факту родинних відносин.
20.01.2025 р. від представника заявниці - адвоката Розмаїтої М.В. надійшло клопотання про проведення судового засідання 22.01.2025 року в режимі відеоконференції.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з наступних підстав.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст. 212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Згідно ч. 2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції та не надання суду доказів направлення вказаного клопотання іншим учасникам справи, а також те, що клопотання адвокатом Розмаїтою М.В. подано з порушенням строків його подання, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212, 258- 260,353 ЦПК України, суддя
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання представника заявниці - адвоката Розмаїтої М.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 ,заінтересованаособа:Чуднівська міськарада Житомирськоїобласті провстановлення фактуродинних відносин - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Т.М.Вдовиченко
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124523451 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Вдовиченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні