Ухвала
від 17.01.2025 по справі 753/17248/21
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

03110, м. Київ, вул. Солом`янська, 2-а,inbox@kia.court.gov.ua

Єдиний унікальний номер справи № 76753/17248/21 Головуючий у суді першої інстанції - Якусик О.В.

Номер провадження № 22-ц/824/1866/2025 Доповідач в суді апеляційної інстанції - Яворський М.А.

У Х В А Л А

про задоволення клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

17 січня 2025 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного суду Яворський М.А. вирішуючи питання щодо розгляду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою Житлово-будівельного кооперативу «Ізумруд-3» Дарницького району міста Києва на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 30 червня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до житлово-будівельного кооперативу «Ізумруд-3» Дарницького району міста Києва про визнання протиправним та скасування рішення щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Дарницького районного суду міста Києва від 30 червня 2023 року позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено.

Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції представник ЖБК «Ізумруд-3» - Халупний А.В. подав апеляційну скаргу17 липня 2024 року.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 23 жовтня 2024 року було поновлено строк та відкрито апеляційне провадження у даній справі.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 23 жовтня 2024 року справу призначено до судового розгляду на 22 січня 2025 року о 12 годині 45 хвилин.

16 січня 2025 року на адресу апеляційного суду надійшло клопотання від представника ОСОБА_1 - ОСОБА_3., відповідно до якого останній просить дозволити йому брати участь у судовому засіданні, шляхом забезпечення проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних засобів, зокрема, за допомогою програми системи «EasyCon» (https://vkz.court.gov.ua).

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

За змістом ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно до ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

За змістом ч. 4 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до положень п.50 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, передбачено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Відповідно до положень п.46 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (частина п`ята статті 12 ЦПК України).

Клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами суду подано в межах строку, встановленого законом, а також враховуючи, що в апеляційного суду є технічна можливість провести судове засідання в режимі відеоконференції, то апеляційний суд доходить висновку про задоволення клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду за допомогою програми «EasyCon», яке призначено на 22 січня 2025 року о 12 годині 45 хвилин.

Керуючись ст. 43, 212 ЦПК України, Київський апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

Забезпечити участь представника ОСОБА_1 - ОСОБА_3 у судовому засіданні у справі за апеляційною скаргою Житлово-будівельного кооперативу «Ізумруд-3» Дарницького району міста Києва на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 30 червня 2023 року, призначеному на 22 січня 2025 року о 12 годині 45 хвилин в режимі відеоконференції.

Роз`яснити представнику ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції потрібно: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» (https://vkz.court.gov.ua) за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: М.А.Яворський

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124537918
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —753/17248/21

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Яворський Микола Анатолійович

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мережко Марина Василівна

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мережко Марина Василівна

Рішення від 20.06.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Рішення від 20.06.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Рішення від 30.06.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Рішення від 30.06.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 22.03.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 23.11.2022

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 01.09.2021

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні