Справа № 675/1939/24
Провадження № 2/675/220/2025
У Х В А Л А
21 січня 2025 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Король О.В., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: орган опіки та піклування Сахновецької сільської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (даліпо тексту ОСОБА_1 ,позивач)в інтересахдитини ОСОБА_2 звернулася до Ізяславського районного суду Хмельницької області з позовною заявою до ОСОБА_3 (далі по тексту ОСОБА_3 , відповідач); третя особа: орган опіки та піклування Сахновецької сільської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Подана позовна заява не відповідає вимогам п.п. 9 ч. 3 ст. 175, ч.ч. 1, 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі по тексту - ЦПК України).
Згідно п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. Однак всупереч вищевказаної вимоги позовна заява не містить таких відомостей.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з тим, ОСОБА_1 надано копію позовної заяви та копії всіх документів, долучених до неї тільки в одному примірнику для відповідача або ж третьої особи, що в свою чергу не відповідає кількості учасників по даній справі.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Однак, всупереч вимог ст. 95 ЦПК України копії документів, додані до позову, не засвідчені належним чином, визначеним законом.
Абзацом другим ч. 5 ст.95ЦПК України передбачено, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ч. 4 ст. 175, ч. 4 ст. 177 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За вимогами пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028 грн. Таким чином, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1211 грн 20 коп.
За позовними вимогами про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини позивачки звільнена від сплати судового збору.
Разом з тим, позовна заява ОСОБА_1 містить також вимогу немайнового характеру про позбавлення батьківських прав. Позивач просить у своїй позовній заяві покласти судові витрати на відповідача.
За змістом п. 14 ч. 2 ст.3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Як слідує із позовної заяви, вимога ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 не вирішує питання прав та обов`язків малолітньої дитини ОСОБА_2 , а стосується лише прав та обов`язків відповідача, як батька дитини, яких останній може бути позбавлений у разі ухвалення рішення про задоволення позову.
Правові наслідки позбавлення батьківських прав визначені у ст. 166 СК України, тому п. 14 ч. 2 ст.3ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір» не поширюється на справи за позовом про позбавлення батьківських прав.
Тому позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211 грн 20 коп або додати до позовної заяви документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Реквізитами для сплати судового збору є:
Отримувач коштів: ГУК у Хмел.обл/Ізяслав. мтг/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37971775; Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.); Рахунок отримувача: UA568999980313191206000022761; Призначення платежу: 101
Відповідно до положень ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що позивачем не виконано належним чином вимоги ст.ст. 175, 177 ЦПК України, що відповідно до ст. 185 ЦПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме: надати докази сплати судового збору в сумі 1211, 20 грн або додати до позовної заяви документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб та засвідчити копії документів, додані до позову належним чином, визначеним законом.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ; третя особа: орган опіки та піклування Сахновецької сільської ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,- залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви строк, що складає 5 (п`ять) днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде їй повернута. Залишення позовної заяви без руху або її повернення не позбавляють права повторного звернення до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Король
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124546861 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Король О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні