Справа № 216/271/25
провадження 2/216/1265/25
УХВАЛА
іменем України
14 січня 2025 року місто Кривий Ріг
Суддя Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Криворізької районної військової адміністрації, треті особи без самостійних вимог: Лозуватська сільська територіальна громада Криворізького району Дніпропетровської області, Грузький старостинський округ Лозуватської сільської територіальної громади Криворізького району Дніпропетровської області, ТОВ «Новолозуватське», 4 відділ Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання права на земельну частку (пай),-
встановив:
Ухвалою судді Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Цимбалістенко О.В. від 09 січня 2025 року цивільну справу №216/271/25 (номер провадження 2/216/1265/25) за позовною заявою ОСОБА_1 до Криворізької районної військової адміністрації, треті особи без самостійних вимог: Лозуватська сільська територіальна громада Криворізького району Дніпропетровської області, Грузький старостинський округ Лозуватської сільської територіальної громади Криворізького району Дніпропетровської області, ТОВ «Новолозуватське», 4 відділ Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання права на земельну частку (пай) передано за підсудністю до Криворізького районного суду Дніпропетровської області.
Судом встановлено, що під час внесення до автоматизованої системи документообігу суду повного тексту вищевказаної ухвали, було допущено технічну описку, а саме: під час перенесення з текстового редактору Microsoft Word частин тексту вищевказаної ухвали до комп`ютерної програми, що забезпечує функціонування документообігу суду, та збереження його в системі, було втрачено частину абзацу першого резолютивної частини ухвали, а саме: «передати за підсудністю до Криворізького районного суду Дніпропетровської області».
Частинами 1 та 2 статті 269 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
З аналізу вищевказаних положень процесуального закону вбачається, що призначення судового засідання для вирішення питання про виправлення описки є ініціативою суду.
За таких обставин, суд вважає можливим вирішити питання про виправлення описки поза межами судового засідання та без повідомлення учасників справи, оскільки допущена описка не впливає на суть ухваленого судового рішення та для її виправлення не встановлено необхідності заслуховування доводів учасників справи.
Вирішуючи питання про виправлення описки, допущеної під час оформлення ухвали Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 09січня 2025 у справі №216/271/25 (номер провадження 2/216/1265/25), суд зазначає наступне.
Як на тому наголошено у постанові Верховного Суду від 11.11.2020 у справі № 300/765/15-ц судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
У пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» судам, зокрема, роз`яснено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Враховуючи те, що з мотивувальної частини ухвали вбачається прийняття рішення про передачу вказаноїсправи запідсудністю доКриворізького районногосуду Дніпропетровськоїобласті та оскільки допущена описка є очевидною, суд вважає за необхідне винести у справі №216/271/25 (номер провадження 2/216/1265/25) ухвалу про виправлення описки.
Керуючись статтями 260, 269 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Виправити описку допущену в ухвалі суду від 09.01.2025 у справі №216/271/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Криворізької районної військової адміністрації, треті особи без самостійних вимог: Лозуватська сільська територіальна громада Криворізького району Дніпропетровської області, Грузький старостинський округ Лозуватської сільської територіальної громади Криворізького району Дніпропетровської області, ТОВ «Новолозуватське», 4 відділ Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання права на земельну частку (пай), виклавши абзац перший резолютивної частини ухвали в наступній редакції:
Цивільну справу №216/271/25 (номер провадження 2/216/1265/25) за позовною заявою ОСОБА_1 до Криворізької районної військової адміністрації, треті особи без самостійних вимог: Лозуватська сільська територіальна громада Криворізького району Дніпропетровської області, Грузький старостинський округ Лозуватської сільської територіальної громади Криворізького району Дніпропетровської області, ТОВ «Новолозуватське», 4 відділ Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання права на земельну частку (пай) - передати за підсудністю до Криворізького районного суду Дніпропетровської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Дніпровського апеляційного протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.В. ЦИМБАЛІСТЕНКО
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124553635 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні