Ухвала
від 17.01.2025 по справі 562/3259/23
ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 562/3259/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.2025 року Здолбунівський районний суд

Рівненської області

в складі: головуючого судді Шуляка А.С.

при секретарі Бєлявській А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Здолбунів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнегаз збут", Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", АТ "Оператор газорозподільної системи "Рівнегаз", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнегаз збут", Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", АТ "Оператор газорозподільної системи "Рівнегаз", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача.

Ухвалою судувід 06вересня 2023року провадженняу справібуло відкритота розглядсправи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, заяв про розгляд справи за його відсутності не подавав, про причини неявки не повідомив.

Відповідно до пунктів 1, 2, 6 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Крім того, відповідно до ч.1, п.1 ч.2 ст.44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух (рішення суду у справі Жоффер де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 р.).

Разом з тим, сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (рішення у справі «Олександр Шевченко проти України»).

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь у всіх етапах розгляду, що мають безпосередній стосунок до нього, утримуватися від використання прийомів для затягування процесу, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухань.

Відповідно до ч.5 ст.223 ЦПК України у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач та представник позивача двічі підряд не з`явилися в судове засідання, заяв про розгляд справи за їх відсутності не подавали, про причини неявки не повідомили.

За таких обставин суд приходить до висновку, що у зв`язку з повторною неявкою позивача та представника позивача в судове засідання без поважних причин та неповідомлення ними про причини неявки позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. 223, 257 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівнегаз збут", Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", АТ "Оператор газорозподільної системи "Рівнегаз", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про захист прав споживача - без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя

СудЗдолбунівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124562231
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —562/3259/23

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Шуляк А. С.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Шуляк А. С.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Шуляк А. С.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Шуляк А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні