1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/12632/23 2-п/335/10/2025
про залишення позовної заяви без руху
15 січня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Романько О.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 подану через представника адвоката Кучеренко Оксану Павлівну про перегляд заочного рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 16 квітня 2024 року по справі №335/12632/23 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Партнер Хаус" в особі директора Юрія Даниленка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Орджонікідзевськогорайонного судум.Запоріжжя надійшлазаява ОСОБА_1 подана черезпредставника адвокатаКучеренко ОксануПавлівну проперегляд заочногорішення Орджонікідзевськогорайонного судум.Запоріжжя від16квітня 2024року посправі №335/12632/23за позовноюзаявоюТовариства зобмеженою відповідальністю"Керуючакомпанія "ПартнерХаус"в особідиректора ЮріяДаниленка до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза послуги з управління багатоквартирним будинком на загальну суму 10139,93 грн..
Зазначена заява про перегляд заочного рішення підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимогст. 285 ЦПК України.
Відповідно дост. 284 ЦПК Українизаочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Відповідно дост. 285 ЦПК України: 1.Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. 2.У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причини неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів. 3.Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. 4. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. 5.До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. 6. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору. 7. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник. 8. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.
Так за матеріалами справи вбачається, що копія заочного рішення була надіслана 23.04.2024 рекомендованим відправлення як на зареєстровану адресу місця проживання відповідача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , яка була підтверджена відомостями департаменту реєстраційних послуг управління державної реєстрації фізичних осіб від 26.12.2023. Відповідно до наданої інформації відповідач за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована з 14.11.2014 та на час складання відповіді департаменту реєстраційних послуг управління державної реєстрації фізичних осіб. Відомості про зміну місця проживання відповідача ОСОБА_1 суду надані не були.
Таку ж адресу місця проживання відповідача ОСОБА_1 представник заявника ОСОБА_2 зазначає у своїй заяві про перегляд заочного рішення.
Окремо, враховуючи воєнний стан, судом було розміщено оголошення на офіційному сайті суду щодо ухвалення заочного рішення відносно неї з зазначенням конкретного посилання.
Всі судові виклики та процесуальні рішення направлялися відповідачу тільки на її зареєстровану адресу місця проживання.
Можливі причини повернення, такі як «адресат відмовився», «адресат відсутній за вказаною адресою» - судова повістка вважається врученою в день проставлення у поштовому повідомленні відповідної відмітки; Пункт 3, 4 частини восьмої статті 128 ЦПК України, Постанови ВС від 21 грудня 2022 року у справі № 757/15603/19 (провадження № 61-7187св22), 30 листопада 2022 року у справі № 760/25978/13-ц (провадження № 61-6788св22), 31 серпня 2022 року у справі № 760/17314/17).
Закон України «Про доступ до судових рішень» визначає порядок доступу до судових рішень з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства. Стаття 2 визначає, що кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання
Інструкція з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затверджена Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 №814.
На поштових відправленнях, які містять судові виклики і повідомлення про дату, час та місце судового засідання чи вчинення процесуальної дії обов`язково проставляється відповідна відмітка з позначкою або зі штампом суду «Судова повістка».
Факт неодержання процесуальних документів адресатом засвідчується поштовим повідомленням встановленого зразка, яке (без реєстрації в АСДС але з відміткою про дату отримання судом) разом з неотриманими документами та конвертом передається судді, у якого справа перебуває на розгляді.
Правила надання послуг поштового зв`язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270
Рекомендовані листи з позначкою «Судова повістка», адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату, а у разі його відсутності - будь-кому з повнолітніх членів його сім`ї, який проживає разом з ним. У разі відсутності адресата (будь-кого із повнолітніх членів його сім`ї) за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку інформує адресата за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка». Якщо протягом трьох робочих днів після інформування адресат не з`явився за одержанням рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка», працівник поштового зв`язку робить позначку «адресат відсутній за вказаною адресою», яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.
У разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об`єктом поштового зв`язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення "EMS" - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод. У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою у порядку, визначеному у пунктах 99, 99-1, 99-2, 106 та 114 Правил, із зазначенням причини невручення.
Після закінчення встановленого строку зберігання поштові відправлення повертаються відправнику.
Нормативи і нормативні строки пересилання поштових відправлень, затверджені Наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013 №958.
Ці Нормативи і нормативні строки поширюються на послуги, що належать до універсальних послуг поштового зв`язку.
- нормативний строк пересилання поштових відправлень (крім простих листів та поштових карток) - час, установлений для пересилання поштових відправлень від об`єкта поштового зв`язку місця приймання до об`єкта поштового зв`язку місця вручення.
Нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку):
1) місцевої - Д+2, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об`єкті поштового зв`язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.
При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.
Окремо, суд зазначає, що 28 грудня 2023 року розпочато надсилання повідомлень про дату та час проведення судових засідань, в яких стороною по справі є користувач мобільного застосунку «Дія». Сервіс впроваджено фахівцями Державного підприємства «Центр судових сервісів», що належить до сфери управління ДСА України та є адміністратором підсистем ЄСІТС: «Електронний суд», «Електронний кабінет» та відеоконференцзв`язку. Надсилання повідомлень про судові засідання є першою з судових послуг, що надаватимуться через мобільний застосунок «Дія». На сьогодні користувач мобільного застосунку «Дія» як учасник судового процесу вже отримує повідомлення з інформацією про назву та адресу суду, номер зали судового засідання, єдиний унікальний номер справи, суть спору та сторони у справі.
Проте, в порушення вимогст. ст. 284-285 ЦПК України,в заяві про перегляд заочного рішення відсутні будь-які посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує, коли їй стало відомо про ухвалення заочного рішення та не додано відповідні докази до заяви, що позбавляє суд можливості перевірити строки звернення з даною заявою і можливість їх поновлення, про яке зазначає сам заявник.
Згідно з п. 4 ч. 2 та ч. 7 ст. 285 ЦПК України у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник.
Разом з тим, заява представника відповідача (заявника) про перегляд заочного рішення не містить будь-яких заперечень щодо вимог позивача та в ній не зазначено жодного доказу, який би їх підтверджував. Всі доводи, які викладені в заяві зведені лише щодо необізнаності відповідача про наявність справи та не отримання нею судових викликів.
Зокрема, однією зі складових умов, які слугують причинами для скасування заочного рішення є наявність істотного значення доказів, на які посилається відповідач, для правильного вирішення справи.
Так, з матеріалів справи вбачається та судом викладено у рішенні те, що квартира АДРЕСА_2 належить на праві приватної власності (дата прийняття рішення про державну реєстрацію 11.06.2007) фізичній особі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Квартира перебуває під забороною.
Будь-яких доказів того, що відповідач не є власником зазначеного майна та не була в зазначений у позові період споживачем житлових послуг послуг з управління багатоквартирним будинком до заяви про перегляд заочного рішення не долучено.
Відповідачу достеменно відомо про перебування у її власності нерухомого майна та обов`язків, які вона несе з його утримання.
Яким чином відкриття провадження щодо неплатоспроможності боржника ОСОБА_1 (ФОП) стосується розгляду справи за позовом ТОВ «Керуюча компанія «Партнер Хаус» заявником не зазначено.
При цьому, суд також враховує те, що відповідно до ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.11.2023 у справі № 908/3625/21 процедуру реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 (ідент.№ НОМЕР_1 ) припинено. Провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідент.№ НОМЕР_1 ) закрито у зв`язку з виконанням боржником плану реструктуризації боргів. Припинено дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою Господарського суду Запорізької області від 10.01.2022 у справі № 908/3625/21. Заходи для забезпечення задоволення вимог кредиторів шляхом заборони ОСОБА_1 (ідент.№ НОМЕР_1 ) розпоряджатися належним на праві власності нерухомим майном, транспортними засобами, вжиті ухвалою Господарського суду Запорізької області від 10.01.2022 у справі № 908/3625/21, - скасовано. Звільнено фізичну особу ОСОБА_1 (ідент.№ НОМЕР_1 ) від боргів. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню. Копії ухвали надіслано кредитору, боржнику, в тому числі на повідомлені електронні адреси з КЕП судді, до кабінетів Електронного суду.
Зазначена ухвала суду набрала законної сили 29.11.2023.
Також, з ухвали Господарського суду Запорізької області від 29.11.2023 вбачається, що ОСОБА_1 мала зареєстрований кабінет в підсистемі «Електронний суд», з чого суд доходить висновку, що відповідачу відома можливість користування такою системою. Перебування ОСОБА_1 у Німеччині не завадило їй брати участь при розгляді справи Господарським судом Запорізької області та виконувати свої зобов`язання як боржника.
З позовом до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ТОВ «Керуюча компанія «Партнер Хаус» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком звернулося 20.12.2023, тобто вже після того, як провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідент.№ НОМЕР_1 ) було закрито.
Таким чином, відповідачу чи його представнику необхідно виконати вимоги, передбачені п. 4 ч. 2 ст. 285 ЦПК України та долучити докази на виконання вимог, зазначених у ч. 7 ст. 285 ЦПК України.
Відповідно до ч.8ст. 285 ЦПК Українидо неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.
Відповідно дост. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених уст. 285 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, заява підлягає залишенню без руху, а заявник чи її предсиавник в установлений судом термін повинні усунути зазначені недоліки, в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.185,260-261, 284,285, 353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 подану через представника адвоката Кучеренко Оксану Павлівну про перегляд заочного рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 16 квітня 2024 року по справі №335/12632/23 за позовною заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Партнер Хаус" в особі директора Юрія Даниленка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати заявникові та його представнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня отримання копії ухвали.
У випадку не усунення недоліків у вказаний термін заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.О.Романько
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124562837 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Романько О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні