Справа № 138/874/24
Провадження №:1-кп/138/49/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2025 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника адвоката ОСОБА_5 ,
в ході розгляду увідкритому судовому засіданні в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду кримінального провадження №12024020160000090 від 13.02.2024 по обвинуваченню ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області знаходиться кримінальне провадження №12024020160000090 від 13.02.2024 по обвинуваченню ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотанняпро продовженнястроку триманняпід вартоюОСОБА_4 мотивуючи наступним.
15.02.2024 ухвалою слідчого суддіМогилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області щодо обвинуваченої ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який в подальшому неодноразово продовжувено ухвалами Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області.
Термін утриманняобвинуваченої ОСОБА_4 під вартою спливає 31.01.2025, у зв`язку з чим є необхідним та доцільним вирішити питання, щодо продовження строку обвинуваченій утримання під вартою, без зміни раніше обраного запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, на більш м`який, що обґрунтовується наступним.
Обставинами, що вказують на законне і обґрунтоване продовження, щодо обвинуваченої, строку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 8 років, а тому, усвідомлюючи можливу відповідальність за вчинення злочину, вона може спробувати переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, з метою уникнення кримінальноївідповідальності заскоєне.На даний час ризики, які були враховані слідчим суддею при обрані запобіжного заходу ОСОБА_4 , а в подальшому при продовжені строку їх дії не зникли та ніяким чином не змінилися і не відпали. Таким чином, на підставі викладеного вище, жоден з більш м`яких запобіжних заходів, передбачених пунктами ч.1 ст.176 КПК України не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.
Обвинувачена ОСОБА_4 та їїзахисник ОСОБА_5 в судовомузасіданні заперечувалистосовно клопотанняпро продовженнястроку триманняпід вартою. Просили обрати більш м`який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Відповідно дост.177КПК України,метою застосуваннязапобіжного заходує забезпеченнявиконання підозрюваним,обвинуваченим покладенихна ньогопроцесуальних обов`язків,а такожзапобігання спробам переховуваннявід органівдосудового розслідуваннята/абосуду, знищеннячи спотворенняречей чидокументів, незаконноговпливу напотерпілого,свідка,іншого підозрюваного,обвинуваченого,експерта,спеціаліста уцьому жкримінальному провадженні, перешкоджаннякримінальному провадженнюіншим чином, вчиненняіншого кримінальногоправопорушення чипродовження кримінальногоправопорушення,у якомупідозрюється,обвинувачується. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити вищевказані дії.
Вирішуючи питання щодо запобіжного заходу, суд приймає до уваги, що ухвалою слідчого судді Могилів-Подільського міськрайонного суду від 15.02.2024 до обвинуваченої вже застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою, який в подальшому продовжено.
Під часзастосуваннязапобіжногозаходу перевіренообґрунтованістьпідозри ОСОБА_4 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.4 ст.185 КК України,а також,встановлені ризики,передбачені п.п.1,5ч.1ст.177КПК України,а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та вчинити інше кримінальне правопорушення.
Термін утримання обвинуваченої ОСОБА_4 під вартою спливає 31.01.2025.
На час розгляду клопотання ризики не відпали.
У розумінні практики Європейського суду з прав людини тяжкість покарання не є самостійною підставою для утримання особи під вартою, проте таке обвинувачення в сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі настільки, що його неможливо відвернути не взявши особу під варту. Суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризику втечі. ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, по місцю проживання характеризується посередньо, ніде не працює, не має постійного джерела доходів.
Беручи до уваги, що обвинувачена раніше неодноразово судима за скоєння корисливих злочинів, не має постійного джерела доходу, обвинувачується у скоєннні злочину, в період умовно-дострокового звільнення від відбування покарання за попереднім вироком, суд вважає, що ризик скоєння нового кримінального правопорушення доведено.
Станом на день розгляду клопотання, справа перебуває на стадії судового розгляду. Свідок, яка є знайомою обвинуваченої, не допитана.
Згідно ухвали Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 03.12.2024, доручено експертам Вінницької філії судово-психіатричних експертиз ДУ «ІСЕ МОЗ України», провести у кримінальному провадженні №12024020160000090 від 13.02.2024 амбулаторну судово-психіатричну експертизу, для вирішення питання про наявність у ОСОБА_4 психічного захворювання або розладу та її здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними на час вчинення кримінальних правопорушень.
Обраний відносно обвинуваченої запобіжний захід з урахуванням його тривалості у співвідношенні із тяжкістю обвинувачення та наявної обґрунтованої підозри на даний час не виходить за межі розумного строку. Він кореспондується з характером суспільного інтересу, тобто визначеними КПК України конкретними підставами і метою запобіжного заходу.
Під час розгляду клопотання в судовому засіданні не здобуто відомостей, які би безумовно свідчили про неможливість тримання обвинуваченої під вартою, також судом не отримано відомостей, щодо міцних соціальних зав`язків чи іншого комплексу обставин, які би переважили ризики передбачені ст.177 КПК України або свідчили би про те, що ризики, встановлені під час застосування запобіжного заходу, відпали.
Наявність зареєстрованогомісця проживанняне єтим стримуючимфактором,який можезабезпечити належнупроцесуальну поведінкуобвинуваченої тазапобігти встановленимризикам. Інших обставин, які б свідчили про те, що встановлені ризики відпали або зменшились настільки, що до обвинуваченої з метою забезпечення належної процесуальної поведінки, може бути застосовано більш м`який запобіжний захід суду не доведено. Обставини, на які посилається обвинувачена, а саме збіг тяжких сімейних обставин, зокрема: смерть батька, необхідність оформити спадщину, перебування доньки (відносно якої остання позбавлена батьківських прав) в дитячому будинку та необхідність встановлення опіки над дитиною, не свідчать про зменшення ризиків врахованих під час застосування запобіжного заходу.
Враховуючи викладе вище, суд вважає, що застосування більш м`яких запобіжних заходів, є недостатнім для запобігання вищевказаним ризикам, тому з метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження є доцільним продовжити запобіжний захід обвинуваченій у виді тримання під вартою.
Керуючись ст.ст.183,197,199,ч.1ст.327,ст.ст.331,369-372,КПК України,суд,
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання прокурора.
Продовжити обвинуваченій ОСОБА_4 запобіжний захід у виді тримання під вартою на строк 60 (шістдесят) діб до 21 березня 2025 року.
Визначити заставу у розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242 240 (двісті сорок дві тисячі двісті сорок) гривень,які необхідно внести на депозитний рахунок ТУ ДСА у Вінницькій області (Одержувач коштів - ТУ ДСАУв Вінницькій області, Рахунок UA 688201720355219002000000401, код ЄДРПОУ 26286152, Банк ДКСУ, м. Київ, ГУДКСУ у Вінницькій області, МФО 820 172).
В разі внесення застави покласти обов`язки відповідно до вимогст. 194 КПК України,а саме:прибувати до слідчого, прокурора та суду за викликом, а також повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
Обвинуваченій ОСОБА_4 роз`яснити, що в разі невиконання зазначених обов`язків, які будуть покладені на неї, застава буде звернута в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Копію цієї ухвали необхідно вручити обвинуваченій ОСОБА_4 негайно після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124576342 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Кримінальне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Савкова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні