Справа №203/7206/24
Провадження №1-кс/0203/469/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2025 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання дізнавача СДДніпровського РУП№1ГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024046640000038,
у с т а н о в и в:
1. 9 грудня 2024 року дізнавач за погодженням з прокурором звернулася до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024046640000038. Заявлені вимоги обґрунтовано тим, що у провадженні СД ДРУП№1ГУНП вДніпропетровській області перебуває кримінальне провадження, відкрите за ознаками кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України, за фактом підробки офіційних документів. У клопотанні дізнавач просить надати дозвіл на доступ до речей і документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 , а саме до всіх документів, що містять підписи ОСОБА_5 .
2. Вивчивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов висновку про те, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.
3. Відповідно до статей 131, 162 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
4. Згідно зі статтею 159 КПК надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.
5. За правилами, встановленими статтею 160 КПК, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
6. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
7. Частиною 5 статті 132 КПК встановлено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
8. За приписами частини 6 статті 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною 5 статті 163 КПК, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
9. Аналіззмісту приведенихвище нормсвідчить проте,що слідчийсуддя даєдозвіл надоступ доречей ідокументів,що містять охоронювану законом таємницю, винятково в разі, коли слідчий (прокурор) доведуть йому існування достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
10. Судом встановлено, що у провадженні СД ДРУП№1ГУНП вДніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №12024046640000038, відкрите за ознаками кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України.
11. Згідно із заявленим клопотанням та доданими до нього доказами у період від 10.02.2023 по 13.02.2023 ОСОБА_5 , якому належить земельна ділянка з кадастровим номером 1220784400:01:009:0028 довідався, що його право власності на вказану ділянку припинене. Згодом він дізнався, що за договором міни він начебто передав право власності на вказану земельну ділянку ОСОБА_6 , а взамін набув право на земельну ділянку з кадастровим номером 352038600:02:000:0420. Вказаний договір він не укладав, і ким є ОСОБА_6 не знає. Договір був посвідчений приватним нотаріусом Дніпровського нотаріального округу ОСОБА_7 .
12. З отриманої копії договору міни від 16.12.2021 (зареєстрованого в реєстрі за №917) вбачається, що його було укладено від імені ОСОБА_5 представником за довіреністю від 22.11.2021 (реєстровий номер 652), яку було посвідчено приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 .
13. Викладене стало підставою звернення дізнавача з клопотанням про надання дозволу на отримання усіх документів з підписами ОСОБА_5 , які зберігаються у зазначеного нотаріуса.
14. Суд не знаходить достатніх підстав для задоволення заявленого дізнавачем клопотання, оскільки воно не містить відомостей про конкретні документи (нотаріальну справу тощо), які підлягають вилученню у нотаріуса.
15. При цьому суд звертає увагу дізнавача на те, що системний аналіз наведених вище приписів процесуального закону свідчить про те, що рішення слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів не може стосуватися необмеженого кола письмових доказів. Кожне рішення слідчого судді має бути зрозумілим для виконання, не ускладнювати таке виконання і не спотворювати мету застосування інституту тимчасового доступу до інформації (документів).
16. З огляду на викладене слідчий суддя вважає за необхідне відмовити дізнавачу у задоволенні заявленого у справі клопотання.
17. Керуючись статтями 94, 110, 131, 159, 162 166, 369 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання дізнавача СДДніпровського РУП№1ГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні №12024046640000038 залишити без задоволення.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124579689 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Католікян М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні