Справа № 553/3868/24
Провадження № 2/553/292/2025
У Х В А Л А
Іменем України
22.01.2025м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду міста Полтави Грошова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
До Ленінського районного суду міста Полтави 31.10.2024 надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 , в якому позивач просить стягнути з гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 13 402,74 грн. та судовий збір 3 028,00 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Грошовій Н.М.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь - який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Дослідивши заяву з додатками, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до норм Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява подається з додержанням вимог, викладених у стаття 175 і 177 цього кодексу.
При цьому, якщо подана позовна заява не відповідає таким вимогам, приписами ч.1 ст.185 ЦПК України законодавець передбачив механізм залишення позовної заяви без руху для забезпечення позивачу можливості у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви, що забезпечить можливість вважати її такою, що подана у день її первинного подання та прийняття її судом до розгляду.
Вищенаведена заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме:
- п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України виклад обставин, якими позивач обґрунтовує позов; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зміст позовних вимог, визначений у прохальній частині позовної заяви не відповідає обставинам, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме у пункті 1 позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за спожитуелектричну енергіюв розмірі13402,74грн.При цьому,у вступнійчастині позовуціна позовувказана 5756,34грн.,в мотивувальнійчастині позовувказує,що заперіод з01.01.2019по 01.08.2024відповідач споживелектричну енергію,а оплатуза неїне здійснював,чим порушивсвої зобов`язанняпо договорупро постачанняелектроенергії постачальникомуніверсальних послугперед ТОВ«Полтаваенергозбут» внаслідокчого виниклазаборгованість заспожиту електричнуенергію в сумі 5 756,34 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості за спожиту електричну енергію по договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.
Разом з тим, до позову на підтвердження позовних вимог подано розрахунок заборгованості за спожиту електричну енергію та її оплату з 01 січня 2019 по 01 серпня 2024, з якого вбачається, що розмір заборгованості становить 5 756,34 грн.
За такихобставин,суд вважаєзаяву такою,що невідповідає вимогамст.175,177ЦПК України та пропонує заявнику:
- подати уточнену позовну заяву, а також у разі необхідності докази на підтвердження розміру позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначені обставини, суддя позбавлений можливості вирішити питання відкриття провадження у справі, а тому заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк на усунення недоліків.
Керуючись статями 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п`яти днів з дня отримання ухвали.
Запропонувати позивачу, відповідно до вказівок судді, у наданий строк усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки, інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити позивачу по зазначеній у позовній заяві адресі.
Суддя: Н.М. Грошова
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124598659 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Грошова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні