Справа № 2/593/37/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Бережанський районний суд Тернопільської області
"07" січня 2025 р. м.Бережани Тернопільська область
Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Німко Н.П., розглянувши клопотання представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Країло Степана Васильовича про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до відповідача Бережанського ліцею ім.Віталія Скакуна Бережанської міської ради про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання укласти безстроковий трудовий договір, у режимі відеоконференції,
ВСТАНОВИЛА:
У провадженні Бережанського районного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до відповідача Бережанського ліцею ім.Віталія Скакуна Бережанської міської ради про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання укласти безстроковий трудовий договір.
Представник позивачки адвокат Країло С.В. 03 січня 2025 року подав до суду клопотання, у якому просить постановити ухвалу про розгляд згаданої справи…у режимі відеоконференцій в приміщенні Бережанського районного суду Тернопільської області; доручити забезпечення проведення відеоконференцій Шаргородському районному суду Вінницької області.
Розглянувши клопотання, суд прийшов до такого.
За приписами ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України, ч.5 якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Відповідно до ст.212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно з ч.5 ст.212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
З огляду на зазначене, клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, заявляється учасником справи щодо кожного окремого судового засідання, а не щодо всіх судових засідань за весь час судового розгляду, оскільки для проведення судового засідання в режимі відеоконференції з приміщення суду, який постановляє ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, необхідно провести резервування майданчику на кожне судове засідання для проведення відеоконференції.
З огляду на наведене, у задоволенні клопотання представника позивачки слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючисьст. 212 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотання представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Країло Степана Васильовича про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до відповідача Бережанського ліцею ім.Віталія Скакуна Бережанської міської ради про визнання протиправними та скасування наказів, зобов`язання укласти безстроковий трудовий договір, в режимі відео конференції з приміщенням Шаргородського районного суду Вінницької області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Бережанського районного суду
Тернопільської області Н.П.Німко
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124602682 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Німко Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні