справа № 619/310/24
провадження № 2-во/619/8/25
УХВАЛА
іменем України
22 січня 2025 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Калиновської Л.В.,
секретаря судового засідання Булах С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дергачі питання щодо про виправлення описки по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Приватний нотаріус Харківського районного нотаріального округу Харківської області Коробець Олена Миколаївна про розірвання договору довічного утримання, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 02.12.2024 позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Приватний нотаріус Харківського районного нотаріального округу Харківської області Коробець Олена Миколаївна про розірвання договору довічного утримання задоволено.
До суду надійшла заява від представника ОСОБА_1 Потапчук В.Р. про виправлення описки в рішенні від 02.12.2024, вказуючи на те, що в рішенні допущено описку, а саме не вірно зазначено номер договору довічного, в рішенні вказано «№4155», замість вірного «№4154».
Суд, дослідивши зміст заяви про виправлення описки, ознайомившись із матеріалами справи, приходить до наступного.
Відповідно до ч.1, 2ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Виходячи із змісту статті 269 ЦПК України, описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Під описками розуміють, як правило, випадкове перекручення слів, зокрема прізвищ, імен, по батькові, назв юридичних осіб тощо, тобто помилки, що порушують правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 року «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає що в рішенні суду від 02.12.2024 допущена технічна описка, а також, що виправлення описки не змінює резолютивної частини даного рішення, тому допущена описка підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючисьст. 269 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку, допущену в рішенні Дергачівського районного суду Харківської області від 02.12.2024 у справі н.с.619/310/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Приватний нотаріус Харківського районного нотаріального округу Харківської області Коробець Олена Миколаївна про розірвання договору довічного утримання, зазначивши вірно:
«договір довічного утримання, укладений 27 листопада 2019 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , який посвідчений приватним нотаріусом Харківського районного нотаріального округу Харківської області Коробець О.М. за №4154».
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційного скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя Л. В. Калиновська
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124621280 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Калиновська Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні