23.01.2025
Справа № 642/313/25
Провадження №2/642/539/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2025 року м. Харків
Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Бородіна О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Друга Харківстка міська державна нотаріальна контора про перерозподіл спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа Друга Харківська міська державна нотаріальна контора, про перерозподіл спадщини, а саме просить перерозподілити право на частку житлового будинку АДРЕСА_1 , який належав померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 на підставі рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 04 квітня 1990 року, яким визнано за ОСОБА_4 право власності в порядку спадкування після батька ОСОБА_5 та після матері ОСОБА_6 , разом на 114/300 часток домоволодіння АДРЕСА_1 , між спадкоємцями наступним чином:
- за ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована: АДРЕСА_2 ) у порядку перерозподілу спадщини визнати право власності на 1/3 частку спадкового майна, яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_1 у розмірі 37/300 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 .
- за ОСОБА_8 у порядку перерозподілу спадщини визнати право власності на 1/3 частку спадкового майна, яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_3 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 .
- за ОСОБА_9 , в порядку перерозподілу спадщини визнати права власності на 1/3 частку спадкового майна, яке складається з: яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_1 у розмірі 37/300 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 .
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України , а також вимогам ст.177 цього Кодексу.
Відповідно до ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичнихосіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У відповідності до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана без дотримання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме:
З позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати право власності на 1/3 частку спадкового майна, яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_1 у розмірі 37/300 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 , а також визнати право власності за ОСОБА_8 на 1/3 частку спадкового майна, яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_1 у розмірі 37/300 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 та за ОСОБА_9 на 1/3 частку спадкового майна, яке складається з: яке складається із: права на частку житлового будинку АДРЕСА_1 у розмірі 37/300 часток, яке належало померлому ОСОБА_4 .
Ціна позову не зазначена.
У зв`язку з чим, з метою визначення ціни позову позивачу необхідно надати оцінку майна на теперішній час.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК позивачу необхідно зазначити ціну позову, виходячи із грошової оцінки на час подання позовної заяви.
Відсутність обґрунтованої ціни позову позбавляє суд можливості визначити розмір судового збору, який необхідно сплатити позивачу.
На підставі вищевикладеного, позивачу необхідно усунути вищевказані недоліки, а саме надати оцінку майна на теперішній час, та в залежності від ціни позову доплатити судовий збір.
Позивачем не додано до позовної заяви документ, що підтверджує направлення копії позовної заяви відповідачу, чим не дотримано вимоги ч. 1ст. 177 ЦПК України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним уст. 175 ЦПК України, а також вимогамст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу..
Тому, позивачу необхідно надатидокази поштовоговідправлення позовноїзаяви здодатками сторонам.
Крім того, в описовій частині позовної заяви розмір вказано, що ОСОБА_4 на підставі рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 04.квітня 1990 року, набув право власності в порядку спадкування на 56/300 частки після батька ОСОБА_5 та на 56/300 часток після матері ОСОБА_6 , а разом на 114/300 часток домоволодіння АДРЕСА_1 . Також, далі в описовій частині позивач вказує вже інші розміри часток, а саме 57/300.
Таким чином, вищевикладене свідчить про невідповідність часток вказаних у позовній заяві, в тому числі при їх складанні.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями ч.3 ст. 185 ЦПК України.
Приймаючи до уваги, що позивач звернулася до суду без додержання вимог, встановлених ст.ст.175, 177 ЦПК України, її позов слід залишити без руху та надати їй строк для усунення недоліків
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 185, 352-355 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Друга Харківстка міська державна нотаріальна контора про перерозподіл спадщини - залишити без руху.
Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки протягом 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу що у разі невиконання у вказаний в ухвалі строк вимог, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Бородіна
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124626628 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Бородіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні